پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۶

زرد شدن لبه های برگ انجیری فر ویژه

تعداد بازدید ۷۱۲۴

سلام وقت بخیر برگ انجیری فر دارم که رشد خیلی خوبی داره ولی به تازگی دیدم که لبه های برگ هاش داره تغییر رنگ میده رو به زردی میره برگ قدیمیش لک های زرد روش داره ولی برگ های بزرگ و تازه جدیدا لبه هاش داره زرد میشه سوال دوم اینکه به تازگی ریشه های هواییش در اومده بهم گفتن جهتش به داخل خاک هدایت کنم رشدش بهتر میشه در این زمینه ها راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۴:۳۳:۱۳

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۶:۰۳:۲۴

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۶:۰۶:۲۴

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۶:۰۸:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید آبیاری را به چه نحو و به چه اندازه انجام میدید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۹:۳۵:۴۳

کاربر

هر موقع که به اندازه ی دو سانت از خاک خشک شده باشه و به انگشت نچسبه

۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۹:۵۷:۳۵

کاربر

سیزدهم کود سه ۲۰ هم بهش دادم

۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۹:۵۸:۳۹

کارشناس شماره ۱

در هر نوبت ابیاری چقدر اب در گلدان میریزید آیا اب از زیر گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۰۱:۳۹:۱۶

کاربر

به اندازه ای که همون لحظه تا لبه ی گلدان پر بشه نه از زیرش آب بیرون نمیاد ولی یه بار بیشتر ریختم آب از زیرش بیرون آمد که زیرش خالی کردم تقریبا میشه گفت هر نوبت دوتا لیوان

۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۰۲:۴۴:۰۴

کارشناس شماره ۱

به نظر میرسه خاک گلدانش فقط کوکوپیت و پرلیته اگر همینطوره بهتره خاک را تعویض کنید و از خاکبرگ استفاده کنید . دو سه سانت لایه ی زهکش ( سنگریزه و زغال ) در ته گلدان بریزید و بعد خاک بریزید و گیاه را بکارید .ایا روی برگها آب اسپری میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۰۹:۱۴:۵۵

کاربر

والا من در زمینه ی خاک آگاهیم محدوده عکس خاک براتون ارسال میکنم

۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۱۶:۲۲:۲۸

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۱۶:۲۳:۵۵

کارشناس شماره ۱

بله خاکتون کوکوپیت و پرلیته ، بهتره خاک را تعویض و از خاکبرگ استفاده نمایید .

۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۰۰:۳۲:۳۶

کاربر

ممنون از راهنماییتون پس طبق اون فرمولی که تو دوتا کامنت قبل فرمودید خاکش عوض کنم و منظورتون از زغال همین زغال های معمولی که برای کباب استفاده میشه درسته ؟ ریشه ی هواییش نفرمودید چکارش کنم ؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۰۲:۵۳:۰۲

کارشناس شماره ۱

بله همون زغال منظورمه ، کمی زغال را خرد کنید و در ترکیب خاکش هم کمی زغال بریزید ، ریشه های هوایی باید به سمت خا‌ک هدایت بشه و در خاک قرار بگیره تا بتونه مواد غذایی به گیاه برسونه .

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۰۹:۰۰:۳۱

کاربر

سلام شبتون بخیر پن طبق گفته ی شما خاک برگ انجیری رو عوض کردم و شاخه های پایینی که زرد و بی حال بود هرس کردم ولی باز هم برگهای تازش لبه هاش داده شروع به زرد شدن میکنه ، رشدش خیلی خوبه ولی نمیدونم چرا لک زرد میوفته ، تقریبا همه ی شاخه هاش لبه ی برگاش اینطوری زرد میشه خواهش میکنم یه راهکار خوب بهم بدید ممنون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۷ ۲۲:۳۵:۵۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . الان در زمان آبیاری چقدر اب در گلدان میریزید؟ و بین دو ابیاری چقدر از خاک خشک میشه ؟ آیا جزیره هم داره ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۸ ۱۲:۳۵:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@