پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیرین زارع

تعداد سوال: ۱

گل انتوریوم ویژه

تعداد بازدید ۲۸۷

سلام و عرض ادب تقریبا ۵ ماه پیش گل انتوریوم خریدم اول حالش خوب بود ولی بعد کم کم رو برگهاش قهوه ای شد . و رنگ قرمزی گل هم کم کم دار کمرنگ میشه ابیاری هر ۴ روز یکبارانجام میشه. فاصله یک متر از پنجره قرار داره نورش بد نیست

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۰۹:۱۲:۵۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر از لکه های روی برگ دو تا عکس واضح میگیرید پشت برگ هم چک کنید علایم وجود آفت و حشره میبینید؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۱:۰۱:۳۹

شیرین زارع

ممنون بابت پاسخگویتون ولی پشت برگ ها مشکلی نداره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۸:۳۱

شیرین زارع

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۰:۲۱

کارشناس شماره ۲

لطف میکنید عکستون رو‌به واتسپ این شماره ارسال بفرمایید۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸ اینجا باز نشد

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۳:۱۰

شیرین زارع

سلام عکسها رو فرستادم واتساپ

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۴:۲۳:۳۸

شیرین زارع

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۲۳:۱۴:۳۲

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۱:۰۸:۴۱

کارشناس شماره ۲

با توجه به عکس های ارسالی و سوختگی نوک برگ میفرمایید رطوبت محیط به چه شکل هست؟ و ایا گیاهتون رو غبار پاشی میکنید؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۱:۰۹:۳۹

شیرین زارع

سلام و عرض ادب رطوبت فکر کنم پایین هست با توجه با اپارتمان نشینی و غبار پاشی هم خیلی انجام نمیدم جدیدا یک روز در میان

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۸:۵۶:۵۸

شیرین زارع

سلام و خسته نباشید من یک سوال دیگه در مورد گلها دارم ایا می توان گلها رو در تراس نگهداری کرد ؟ مثل شفلرا. تراس ما جنوبی هست ؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۹:۳۷:۳۹

کارشناس شماره ۲

وقت بخیر رطوبت گیاهتون رو‌به شکل جزیره در زیر گلدون بالا ببرید( اگر سوالی در این زمینه داشتید بفرمایید) غبار پاشی از فاصله یک متری و به دور از نور خورشید انجام بشه اگر غبار پاشی زیر نور افتاب انجام بشه خودش باعث لکه های شبیه لکه های شما میشه

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۱:۱۳:۴۳

کارشناس شماره ۲

شفلرا به طور کل برای نگهداری در منزل خیلی مناسب نیست میشه در تراس اگر نور مستقیم افتاب نمیخوره نگهداری بشه فقط در فصول سرد باید مراقب باشید گیاه را به داخل و‌مکان گرمتر منتقل کنید

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۱:۱۴:۴۵

شیرین زارع

سلام و عرض ادب من این گل انتوریوم رو وقتی خریدم دو تا گل قرمز رنگ داشت ولی الان رنگش داره کم رنگ میشه و سبز برای گل دهی باید چیکار کنم عکس گل رو هم فرستادم ممنون میشم جواب بدید

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۲۳:۵۸:۰۴

کارشناس شماره ۲

بله تغییر رنگ گل در اثر کمبود مواد غذایی نور کم و آفت اتفاق میافته برای آنتوریوم حتما در فصل بهار و تابستان از کودهای مخصوص گلدهی گیاهان اپارتمانی دو هفته یکبار استفاده کنید نور غیر مستقیم خوب هم میخواد و در صورتیکه گیاه دچار افت ( حشره) بشه هم میتونه این اتفاق بیافته که برای اطمینان از این مورد پشت برگ و گل رو‌چک کنید با دیدن علایمی مثل لکه سیاه یا سفید اطلاع دهید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود گیاهان گلدار(ارکیده) protect nature کود گل دهی
۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۰۰:۱۶:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@