پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهرو معدنی

تعداد سوال: ۵

گیاه فردوس ویژه

تعداد بازدید ۲۸۴

سلام.وقت بخیر گیاه فردوس من خیلی عالی بود و رشدش هم خوب بود.چند روز پیش دیدم ساقه هاش حالت چروک پیدا کرده. خاکش سفت شده بود.دیروز گیاهمو از خاک بیرون آوردم که ریشه هاشو چک کنم.دیدم خاک دور ریشه به شدت سفت هست. با دست خاکش جدا نمی شد.توی سطل آب گذاشتمش.تا جاییکه می شد کمی از قسمتهای خاکش رو جدا کردم.بعد توی خاک دوباره کاشتمش. از دیروز دور بعضی از برگها حالت چین چین پیدا کرده. عکس ساقه و برگ رو براتون می فرستم. خاک کاکتوس و مقدار خیلی کمی هم خاک برگ ریختم.بیشترش اما خاک کاکتوسه. لطفا راهنمایی کنید.چون واقعا گیاهم زیباست و نمی خوام حیف بشه. هر روز هم غبارپاشی میکنم.هر ۴ ،۵ روز یکبار هم آب می دم.البته قبلش چک میکنم اگه خاک خشک باشه آب می دم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۱:۵۸:۰۳

مهرو معدنی

عکس ساقه رو هم اینجا براتون می فرستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۱:۱۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چروکیدگی برگ و ساقه در اثر ابیاری نامنظم ایجاد میشه با توجه به اینکه میگید قبل از ابیاری سطح خاک رو‌چک میکنید بفرمایید زهکش گلدونتون هم باز هست؟ و اینکه چند روز از تعویض خاک میگذره؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۷:۲۰

مهرو معدنی

زهکش باره.ولی هیچ وقت آب خارج نمیشه.من احتمال دادم بخاطر همون خاک سفت دور ریشه هست که خدمتتون عرض کردم. دیروز عوض کردم

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۰:۵۲

کارشناس شماره ۲

بله خاک که باعث میشه چون خاک سنگین و سفت خصوصا برای فردوس اصلا مناسب نیست ولی همینکه میفرمایید هیچ وقت اب خارج نمیشه میتونه علتش سیراب نشدن ریشه های گیاه شما باشه وقتی چند قطره اب از زیر گلدون خارج میشه نشون دهنده باز بودن سوراخ زهکش و همینطور سیراب شدن ریشه گیاه شما هست

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۸:۳۲

مهرو معدنی

حالا الان باید چکار کنم؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۵:۵۶:۱۵

کارشناس شماره ۲

آبیاری گیاهتون رو منظم انجام بدید و تا اندازه ای که چند قطره از زیر گلدون خارج بشه و چند روز بگذارید از تعویض گلدون بگذره اگر همچنان برگ ها چروکیده بود اطلاع دهید

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۸:۱۴:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@