پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مژگان

تعداد سوال: ۱

مشکلات مربوط به نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۴۹۹

باسلام بنده 4 سال است که نخل ماداگاسکاری دارم و رشد نسبتاً خوبی هم داشته و ارتفاغ آن حدود 80 سانت می باشد. دو سال پیش پس از اینکه ریشه ها از زیر گلدون بیرون زدند گلدان آن را تعویض کردم، این مسئله دوباره 6 ماه پیش اتفاق افتاد و بنده موقع تعویض گلدان به جای یک سایز، دو سایز گلدان آن را بزرگ تر کردم و چون حجم خاک درون گلدان زیاد بود خروج آب دیر اتفاق می افتاد و خاک زیاد مرطوب میماند تا اینکه 2 ماه بعد گلدان آن را مجدد تعویض کردم و سایز مناسب را انتخاب کردم. خاک آن خاک سبک کاکتوس است و محل قرار گیری کنار پنجره جنوبی با نور زیاد است و چون پنجره اکثر اوقات باز است گردش هوا هم مناسب است. آبیاری متناسب با سطح خشک خاک انجام میشه و در دو فصل اول 7-10 روز یکبار و در فصول سرد هر دو هفته یکبار. از زمانی که در گلدان جدید قرار گرفته چند مشکل برایش به وجود آمده که ممکن است به علت آسیب از گلدان قبلی باشد: 1- نوک برگ های جدید سیاه و حالت سوختگی پیدا می کند و فقط دو سانت اول برگ سیاه میشود و بقیه برگ سالم است. 2- برگ های پایینی حالت افتاده دارند و زرد می شوند و می افتند. 3- روی تیغ های جدید مایع شفافی وجود دارد (عکس هر سه مورد را ارسال می کنم ) ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید تا مشکل احتمالی را برطرف کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۳:۵۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر با توجه به توضیحاتتون ابیاری و‌نور کافی هست زهکش گلدون هم بفرمایید باز هست؟ و رطوبت محیطتتون به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۱:۱۳

کارشناس شماره ۲

عکس از اون مایع شفاف روی برگ هم لطفا ارسال بفرمایید برگ ها حالت چسبندکی دارند؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۱:۵۳

مژگان

بله زهکش گلدان باز هست و سریعا آب خارج می شود، رطوبت محیط خیلی زیاد نیست (چون ما اصفهان هستیم و هوا نسبتاً گرم و خشک است) و گاهی اوقات از دستگاه بخور استفاده می کنم. آبیاری آن هم فقط با آب جوشیده یا آب تصفیه انجام میشود. مایع شفاف بر روی تیغ های جدید هست نه روی برگ ها. (عکس آن را ارسال می کنم) و برگ ها حالت چسبندگی ندارند. متاسفانه چون امکان ارسال بیش از یک عکس وجود ندارد باید در کامنت های مختلف عکس ها را ارسال کنم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۳:۰۹:۴۳

کارشناس شماره ۲

لطفا عکس های بیشتر را به این شماره واتسپ ارسال بفرمایید 09183161028

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۱:۱۲:۲۵

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۳:۵۹:۳۸

کارشناس شماره ۲

گلدون شما هنوز هم بزرگه و ابیاری زیاد باعث باتلاقی شدن خاک میشه خیلی مراقب ابیاری باشید هرزمان سطح خاک به عمق دو سانت خشک شد اب بدید و‌تا اندازه ای که چند قطره از زیر گلدون خارج بشه کافیه رطوبت محیطتتون به چه شکل هست؟ اون شیره ها و لکه های سفید به علت آفت ایجاد شده که نیاز هست با حشره کش کنفیدور یا دیازینون برگ هارو اسپری پاشی کنید اسپری پاشی در فضای باز و همراه ماسک انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۴:۰۳:۳۵

مژگان

رطوبت محیط کم است و هوا نیز گرم می باشد و سطح خاک به سرعت خشک می شود. سمپاشی به صورت اسپری این هفته انجام شود و در صورت نتیجه نگرفتن آیا باز هم دو هفته بعد تکرار شود؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۷:۱۴:۴۹

کارشناس شماره ۲

اگر هوا خشک هست یک ظرف اب کنار گلدونتون بزارید که با تبخیر اب کمی رطوبت محیط بالا بره خشکی نوک برگ از کمبود رطوبت هم ایجاد میشه و برای سم پاشی بله فقط از فاصله یک متری انجام بشه و بعد از یک هفته تا ۱۰ روز تکرار کنید

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۲:۲۹:۳۶

کارشناس شماره ۲

اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۲:۲۹:۵۳

مژگان

من یک هفته ای هم از دستگاه بخور استفاده کردم و رطوبت محیط را بالا بردم ولی این سیاهی برگها ادامه دار بود. برگ های جدید دچار لکه های سیاه می شوند و این سیاهی تا نوک برگ ها ادامه پیدا میکنه و بعد خشک میشه. فعلا چیزی که تشخیص داده شد آفت گیاه و آبیاری کم می باشد که این دو مورد را انجام می دهم و در صورت نتیجه نگرفتن بعد از دو هفته دوباره کامنت می گذارم.

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۱۱:۴۱:۲۵

کارشناس شماره ۲

بله سیاهی نوک برگ اگر در برگ های جدید هم به محض رشد دیده بشه علتش آفت هست حتما نتیجه رو از همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۱۲:۳۰:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@