پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امیر نورالدینی

تعداد سوال: ۱

قهوه ای شدن برگ آرالیا دروغین ویژه

تعداد بازدید ۶۴۴

سلام.گیاه آرالیا دروغین من خیلی سرحال بود ولی دو هفتس که برگاش دارن قهوه ای میشن و محل اتصال برگا سست میشه و نوکشون خم میشه و در نهایت خشک میشن.خوب داره برگ جدید میده.وقتی که سه چهار سانت روی خاک خشک میشه بهش آب میدم.یکی دو متر از پنجره جنوبی فاصله داره و نور مستقیم دریافت نمیکنه که بسوزندش.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۸:۳۶:۴۱

امیر نورالدینی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۸:۴۱:۰۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید آیا گیاه در معرض جریان مستقیم باد کولر قرار داره؟ و اینکه مکان نگهداری از نظر تهویه چه وضعیتی داره ؟ آیا برگهایی که دچار ریزش میشن از قسمت پایین گیاه هستش ؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۲۳:۰۸:۱۳

امیر نورالدینی

خیر در معرض باد کولر قرار نداره.تهویه از طریق پنجره اتاق که نزدیکشه انجام میشه و خوبه.برگ ها هم از همه قسمتا قهوه ای میشن.

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۲۳:۳۲:۱۵

کارشناس شماره ۱

شیوع بیماری قارچی و نوسان دمای محیط هم میتونه باعث بروز این آسیب بشه .آیا دراین روزهای گرم , پیش آمده که گلدان نیمی از روز یا بیشتر در محیطی کاملا بسته قرار داشته باشه ؟ آیا گیاه به همان اندازه که برگ جدید میدهد , ریزش برگ نیز دارد یا اینکه ریزش برگها تعدادش , بیشتر از رویش برگهاست ؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۲۳:۵۳:۲۲

امیر نورالدینی

پنجره تقریبا همیشه بازه و تهویه مناسبه.ریزش برگ ها هم خیلی از رویش برگ جدیدش بیشتره.اخیرا هم خیلی بیشتر شده

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۰:۰۲:۱۷

کارشناس شماره ۱

بهتره یکبار بهش سم قارچ کش بزنید .برای تامین رطوبت از روش جزیره استفاده کنید داخل زیرگلدانی را از سنگریزه پر کنید و در آن آب بریزید بعد گلدان را روی سنگریزه ها قرار بدید به طوری که ته گلدان با آبِ داخل زیرگلدانی تماس نداشته باشه وآب فقط در زیرِ سنگریزه ها باشه .با این روش رطوبت گیاه بصورت یکنواخت تامین میشود ..سعی کنید محیط نگهداری گیاه خنک و نور ملایم باشه بهتره کمی از پنجره ی جنوبی فاصله را بیشتر کنید زیرا شدت تابش نور در نیمه ی اول سال زیاده و ممکنه باعث آسیب رساندن به برگها بشه مخصوصا زمانی که برگها انبوه هستند گرمای حاصل از نور میتونه باعث پختگی برگها بشه . هیچگاه دراوقات گرم و زمانی که نور زیاد هستش روی برگها مهپاشی انجام ندید .چند وقته این گیاه را دارید و آخرین باری که خاک را تعویض کردید چه زمانی بوده ؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۰:۱۳:۲۵

امیر نورالدینی

از چه سم قارچ کشی استفاده کنم؟ حدودا سه ماهه گیاه رو دارم و دو ماه پیش گلدونش رو عوض کردم و از خاک برگ استفاده کردم.

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۰:۲۲:۵۶

کارشناس شماره ۱

سم کاربندازیم یا مانکوزب خوبه .فعلا مدتی با این روش از گیاهتون مراقبت کنید اگر شدت ریزش برگها بیشتر شد باید از خاک درش بیارید و ریشه را چک کنید .اما اگر مشکل متوقف یا کمتر شد نشان دهنده ی اینکه که گیاه در حال واکنش نشون دادن و بهبود هستش

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۶:۰۵:۰۸

امیر نورالدینی

برای گیاهای دیگه هم میتونم از همین سم استفاده کنم؟ و یه سوال دیگه اینکه چه خاکی برای آئونیوم مناسبه؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۶:۱۰:۴۸

کارشناس شماره ۱

اگر گیاهان دیگه تون مبتلا به قارچ شدن بله میتونید از این سم استفاده کنید اما اگه مشکلی ندارن نیازی به استفاده از سم نیست . ائونیوم به خاک کاکتوس سبک نیاز داره میتونید خاک کاکتوس موجود در بازار رو با خاکبرگ به نسبت مساوی مخلوط کنید و گیاه را در آن بکارید

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۲۲:۵۸:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@