پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شاملو

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و ریختن برگها و چروک شدن ریشه گل ویژه

تعداد بازدید ۵۷۵

با سلام من سه سال است که بونسای دارم دو هفته پیش مادرم به اشتباه به جای آب سرکه پای آن ریخت و زود متوجه شد لذا گلدان را زیر شیر آب گرفته و سعی کرد خاک آنرا بشوید و با ریختن آب زیاد به نظر خود سرکه از زیر گلدان خارج شد ولی متاسفانه از آن روز کم کم برگهای آن زرد شده و می ریزد من چند روز بعد که متوجه شدم خاک گلدان را خالی و با خاک جدید مخلوط کرده دوباره در همان گلدان گذاشتم اما نه تنها تغییری حاصل نشد بلکه ریشه گل نیز چروکیده و حالتی پوکی گرفته لطفا راهنمایی بفرمایید چه باید بکنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۲۳:۴۲:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاهتون چون دچار تنش شده ممکنه یا دیر به حالت اول برگرده و یا ممکنه نتونه این تنش را تحمل کنه و از بین بره .تنها کاری که میتوانید براش انجام بدید اینه که یا خاک گلدان را کامل تعویض کنید و یا اینکه گیاه را کاملا از خاک درآورده و مدتی گیاه را در آب نگهدارید .آب را هر چند روز یکبار تعویض کنید . فعلا تا ثابت شدن وضعیت گیاه , از هیچ نوع کود و یا سمی استفاده نکنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۲۳:۴۹:۳۲

شاملو

متشکر از راهنماییتان اگر در آب بگذارم ممکن است ریشه از حالت پوسیدگی و چروکی خلاص شود؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۰:۰۲:۰۹

کارشناس شماره ۱

چروکی بله . اما پوسیدگیها را باید قبل از قرار دادن در آب از روی گیاه بردارید تا به سایر قسمتهای گیاه سرایت نکنه .

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۰:۱۵:۴۹

شاملو

منظور از پوسیدگی در ریشه گیاه هست دیگه ؟ چون قسمت بیرونی گیاه من پوسیدگی مشاهده نکردم.

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۰:۲۹:۱۷

کارشناس شماره ۱

بله ریشه را هم چک کنید تا خیالتون از نظر سلامت ریشه ها راحت بشه .

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۶:۰۹:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@