پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نادیا

تعداد سوال: ۱

لولو شدن برگ شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۴۸۶

سلام من یه گلدون شفلرا بزرگ دارم فکر میکنم 12 ساله که دارمش هر ماه کودهای مغذی بهش میدم نور خوبی داره آبیاری رو هفتگی انجام میدم اما الان چندتا از برگاش حالت لولوه به سمت پایین داره میخواستم علتش رو بدونم عکس رو هم براتون ارسال میکتم

۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۱۰:۲۱:۱۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله با دیدن عکس تشخیص دقیق تری میشه داد هم از،اینجا میتونید عکسرو اپلود کنید هم به شماره واتسپ ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸ میتونید ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۱۰:۴۱:۰۸

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۲:۰۴:۵۸

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر دمای محیطتتون رو میفرمایید؟ و به گیاهتون باد کولر میخوره؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۲:۰۶:۰۹

نادیا

دما حدودا 17 و باد کولر هم نمیخوره

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۲:۱۷:۵۸

کارشناس شماره ۲

وقتی به گیاهتون اب میدید اب اضافی از،زیر گلدون خارج میشه؟ و پشت برگ هاتون علایمی از وجود حشره مثل تار عنکبوت برجستگی قهوه ای با سفید میبینید؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۲:۴۶:۵۸

نادیا

نه آب از زیرش خارج نمیشه هیچ حشره و تارعنکبوتی هم نداره

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۳:۱۶:۴۸

کارشناس شماره ۲

ببینید اینکه آب خارج نمیشه دوتا علت داره که میتونه باعث پژمردگی و لوله شدن برگ بشه اول اینکه سوراخ زهکش زیر گلدون بسته و اب در انتهای گلدون جمع میشه و یا اینکه مقدار ابی که به گیاهتون میدید کافی نیست و ریشه ها سیراب نمیشه و همین باعث میشه برگ ها در اثر کم ابی جمع بشن برای اینکه میزان اب دریافتی دقیق باشه خصوصا زمانیکه هوا گرمتر میشه سطح خاکو چک کنید هر زمان سطح خاک به عمق یک سانت خشک بود اب بدید و تا اندازه ای که چند قطره از زیر گلدون خارج بشه برای رفع سریع ترهم میتونید گلدون رو به مدت ۲۰ دقیقه در تشت اب قرار بدید تا رطوبت و اب مورد نیاز رو جذب کنه

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۳:۵۵:۴۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@