پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

من دوروزه نخل ماداگاسکار خریدم ویژه

تعداد بازدید ۵۲۱

متوجه شدم برگهاش به سمت داخل حالت لوله شده تا اونجایی هم که دیدم افتی نداره حشره یا شپشک لطفا راهنمایین کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۰۶:۲۱:۱۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر دمای محیطتتون رو‌میفرمایید

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۱:۰۴:۳۷

کاربر

سلام مجدد دمای عادیه کولر روشنه گرم نیس به هیچ وجه اما نمیدونم چرا اینطوریه البته دقت نکردم اما موقع خرید هم بوده احتمالا الانم هست جلوی پنجره گذاشتم فضای اتاقم در حد معمولیه واقعا خیلی نگرانم کرده

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۶:۵۱:۲۵

کاربر

سلام مجدد دمای عادیه کولر روشنه گرم نیس به هیچ وجه اما نمیدونم چرا اینطوریه البته دقت نکردم اما موقع خرید هم بوده احتمالا الانم هست جلوی پنجره گذاشتم فضای اتاقم در حد معمولیه واقعا خیلی نگرانم کرده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۶:۵۸:۱۶

کارشناس شماره ۲

وقت بخیر باد کولر مستقیم بهش،میخوره؟ و بهش غبار پاشی میکنید؟ روی برگ گیاهتون لکه های اب دیده میشه این لکه ها از زمان خرید روی برگ ها بود؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۰۰:۰۴:۴۵

کاربر

باد کولر مستقیم نمیخوره . زیر پنجره گذاشتمش نه سرد نه گرم من تازه ۳.۴ روزه خریدم بله لکه هایی که مشخصه به علت پاشیدن اب هست از قبل بوده برگها هیچ لک و تیرگی و سوختگی یا زردی ندارن فقط لوله شدن و دفرمه واقعا خبلی عجیبه اخه علت چی هست؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۰۲:۱۶:۲۷

کارشناس شماره ۲

باتوجه به اینکه چند روزه خریدید و محیطش تغییر کرده گیاه دچار تنش شده برگ هارو با یک دستمال که خیلییی خیلی کم مرطوب هست پاک کنید راه تنفس باز بشه و زمان میبره تا به محیط منزل عادت کنه ابیاری شو خیلی دقت کنید زمانی که سطح خاک به عمق سه سانت خسک شد ابیاری کنید و چک کنید چند قطره از زیر گلدون خارج بشه میتونید از،اسید هیومیک هم درابیاری استفاده کنید کمک میکنه به رفع این تنش ها

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۱۱:۳۲:۴۲

کاربر

سلام مجدد .ببینید از شبی که من خریداری کردم متوجه لوله شدن برگهای مخصوصا پایینی شدم که موقع خرید دقت نکزده بودم با این وجود باز هم ممکنه حتی جای قبلش هم موجب تنش جابه جایی شده باشه؟در ضمن فردای اونروز با دستمال کاغذی مرطوب رو برگها کشیدم به ارومی اما لکه های اب پاک نشد

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۱۲:۱۹:۳۴

کارشناس شماره ۲

بله هم تنش هم کم ابی و سیراب نشدن کامل ریشه میتونه باعثش شده باشه که اگر این مورد باشه طی یک هفته تا ده روز رفع میشه و اگر برطرف نشد حتما اطلاع بدید برای برگ ها اگر با دستمال لکه ها پاک نشد یکم شیر کم چرب با اب مخلوط کنید و یک تکه پنبه را به محلول شیر و اب اغشته کنید با اون برگ هاتون رو پاک کنید بعد یک ساعت با دستمال معمولی روشو پاک کنید اینطوری لکه ها از بین میرن. اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۲۳:۱۲:۳۲

کاربر

یک دنیا ممنون انجام میدم و حتما بعدش اطلاع میدم امیدوارم مشکل حل بشه خیلی نکرانم?

۱۴۰۰-۰۳-۲۷ ۰۵:۴۱:۵۱

کارشناس شماره ۲

امیدوارم مشکل گیاهتون حل بشه و حتما نتیجه رو از همین تاپیک اطلاع دهید

۱۴۰۰-۰۳-۲۷ ۱۲:۵۰:۱۸

کاربر

سلام عزیزم فقط خواستم اطلاع بدم حتی از دیروز تا الان دفرمه شدن و لوله شدن حتی پیچیدن برگها به به حالت تقریبا برعکس چند برابر شده و فکر نمیکنم دوام بیاره تا ده روز دیگه که بخوام نتیجه رو بگم?nutriamino و cactus fertilizerدارم بهش بدم به نظرتون ؟عکس ببینید چقدر بدتر شده تو این دو روز گذشته?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۲:۱۸:۰۲

کاربر

با اینکه هوا معتدل اب دهی همینطور و هیچ افت و شپشک و هیچی نیست خیلی عجیبه برام

۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۲:۱۹:۳۶

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر این پیچیدگی برگ دیگه به علت ابیاری نیست فعلا اصلا کود بهش ندید وقتی گیاه مریض باشه کوددهی اثر برعکس داره اول گیاه باید درمان بشه بعد کوددهی انجام بشه یک محلول بسیار رقیق اب و‌مایع ظرفشویی به اندازه ای که دو قطره مایع در یک لیتر اب باشه درست کنید به برگ ها اسپری کنید و بعد چند ساعت برگ هارو‌پاک کنید و بعد از سم دیازینون یا کنفیدور استفاده کنید پیچیدگی برگ ها نشان از وجود افت هست که گیاه رو ضعیف کرده فقط در میزان سم زیاده روز نکنید که خودش اثر سو داره

حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۸:۱۵:۲۰

کاربر

سلام مجدد ایا میشه گیاه افت داشته باشه اما اصلا به چشم دیدا نشه؟!چون هیچ چیزی که بشه دید وجود نداره چه تنه چه ساقه.و اینکه بعد اینکه دو قطره مایع ظدفشویی تو یک لیتر اب اسپری کردم بعد چند ساعت با چی پاک کنم برگها رو حتی اروم اومدم پاک کنم یکیش کنده شد.و اینکه من پرند زندگی میکنم تهیه سم بسیار برام مشکل هست متاسفانه تو خونه سم مالاتیون دارم ایا موثر هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۹:۱۶:۰۶

کارشناس شماره ۲

بله مالاتیون تا حدی موثر هست چون شما حشره بالغ رو‌هم نمیبینید این سم میتونه موثر باسه ولی میتونید اینترنتی خرید کنید در صورت لزوم و اینکه وقتی برگ به راحتی جدا شده یعنی خیلی برگ ها ضعیف شدن و این نشونه افت هست بله گاهی شته یا کنه تار عنکبوتی بهداندازه ای ریز هستند که به وضوح قابل مشاهده نیستند

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۰۴:۴۹:۲۱

کاربر

من ممنونم از پاسختون واقعا ببخشید چند بلری کامنت دادم ?فقط بفرمایید چرا چه دلیلی هست که اول باید از محلول دو قطره مایع ظرفشویی در اب اسپری کنم و بعد چند ساعت سم بپاشم؟و اینکه اگه بعد اسپری با محلول مایع ظرفشویی بخوام برگهارو پاک کنم میدونم کنده میشن چون قبلا اومدم اروم پاک کنم کنده شد دوتاش .و در اخر ایا ممکنه به خاطر اینکه ممکنه تازه قلمه یا پا جوش یا کلا تازخ گلدان کردن این حالت شده و نگرفته تو گلدان و برکها اینطور شده؟چون واقعا هییییچ اثری از شته و افت نیست حتی تو نور خیلی زیاد و زره بین

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۰۷:۲۰:۲۳

کارشناس شماره ۲

ببینید محلول کمک میکنه به ازبین بردن حشرات و‌تخم های اونها و معمولا قبل از اقدام شیمیایی اقدامات فیزیکی انجام میشه تا جلوی گسترش الودگی گرفته بشه با توجه به اینکه برگ های گیاه شما بسبار شکننده شده میتونید اینکارو نکنید و بله در صورت اسیب به ریشه زمان تعویض گلدان یا خاک ممکنه مشکلات جدی براش پیش اومده باشه میتونید به ارامی ریشه رو بیرون بیارید چک کنید اگر نرم و لزج بود باید قسمت های نرم جدا بشه ریشه شسته بشه و در محلول قارچکش به مدت ۱۵ دقیقه گذاشته بشه و‌دوباره کاشته بشه اولین ابیاری که دو روز بعدش میشع با اسید هیومیک انجام بشه ...

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۳:۰۲:۵۸

کاربر

بزرگوار ایا در محلول قارچ کش خالص یا رقیق شده پونزده دقیقه بمونه ریشه و اینکه اون اسید هیتریک اگه اشتباه نکنم چقدر باید ریخته بشه و محلولها رو معرفی کنید تا بتونم خریداری کنم و اینکه اگر قارچ کش از سال پیش داشته باشم قابل استفاده هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۸:۳۱:۴۶

کاربر

بزرگوار ایا در محلول قارچ کش خالص یا رقیق شده پونزده دقیقه بمونه ریشه و اینکه اون اسید هیتریک اگه اشتباه نکنم چقدر باید ریخته بشه و محلولها رو معرفی کنید تا بتونم خریداری کنم و اینکه اگر قارچ کش از سال پیش داشته باشم قابل استفاده هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۸:۳۲:۳۵

کارشناس شماره ۲

قارچکشتون رو میشه عکسشو ببینم ؟ هر قارچکشی مناسب نیست و تاریخ انقضاش مه‍مه که روز بسته نوشته شده اگر تاریخ داشته باشه و قارچکش مانکوزب یا کاربندازیم باشه برای اینکار موثر هست و شما برای پانسمان ریشه ( در واقع همون استفاده از محلول قارچکش) این محلول رو غلیظ در درست میکنید اگر طبق دستور گفته شده یک قاشق چایخوری سم در یک و نیم لیتر اب شما مقدار اب رو‌نصف کنید تا محلول غلیظ باشه و ۱۵ دقیقه ریشه در محلول قرار بگیره بعد بکارید و‌یک تا دو وز بعد ابیاری کنید اسید هیومیک به تنظیم phخاک کمک میکنه و جلوس تنش جابجایی ریشه رو میگیره و در اولین ابیاری طبق دستور روی بسته که بستگی به برند محصول داره استفاده میکنید براتون لینک سفارش قارچکش و‌اسید هیومیک رو‌گذاشتم

کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۰۰:۴۹:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@