پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

faezehaghajani

تعداد سوال: ۱

مشکل سیاه شدن خاک و زرد شدن و ریزش برگ های بونسای ویژه

تعداد بازدید ۸۲۸

سلام، بونسای من برگ هاش هر روز ریزش دارن و کود تقویت برگ بهش دادم و از اون موقع خاک اش سیاه شده همچنین یه سری سفیدی هم داخلشه! برگ های قدیمی ترش هم سفیدک دارن که فکر میکنم قارچ باشه( قبلا دست من نبوده و احتمالا اب پاشی می شده) میخواستم ببینم چیکار کنم؟ سوال دوم اینکه اگر قارچ باشه اسپری قارچ تون رو باید بگیرم؟ یا پودری؟ با توجه به اینکه برگ های جدید سفیدک ندارن در کل با توجه به عکسش مشکل خاص دیگه ای هم اگر داده ممنون میشم بفرمایین.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۲:۰۲:۵۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر اولین اقدام برداشتن برگ های ریخته شده سطح خاک هست خودش میتونه باعث انتقال الودگی قارچی از برگ به خاک باشه بعد برای تشخیص دقیق بیماری قارچی برگ ها لطفا عکس دیگری از برگ ها ارسال بفرمایید و میدونید ترکیب خاکتون چی هست؟ از چه کودی استفاده کردید؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۲:۰۹:۰۲

faezehaghajani

سلام مرسي از پاسخ تون برگ هارو برداشتم، از كود برگ دهي كه از سايت خودتون خريده بودم استفاده كردم. و برگ دهي اضافه شد كاملا. چون وقتي گياه به دست من رسيد همه برگ ها سفيدك داشتن و الان برگ هاي جديد اضافه شدن كه سالمن ولي هنوز ريزش برگ ها ادامه داره و ظاهر خاك گلدون هم نگرانم كرد.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۲:۳۸:۲۱

faezehaghajani

تركيب خاك گلدان رو هم نميدونم!

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۲:۳۹:۱۲

کارشناس شماره ۲

بله برای این سفیدک پودری از قارچکش مخصوص باید استفاده کنید که کمک به درمان میکنند این سم در قسمت پیوست مخصوص درمان سفیدک هست

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۰۰:۰۷:۲۴

کارشناس شماره ۲

و برای تامین رطوبتش اگر غبار پاشی میکنید حتما از فاصله یک و نیم متری باشه و یا جزیره در زیر گلدون درست کنید

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۰۰:۰۸:۲۷

faezehaghajani

ممنونم، پس مشكل سفيدك زدن و سياه شدن خاك اش هم براي قارچ بوده و با اين سم حل ميشه درسته؟ و اينكه براي كود دهي همين كود برگ دهي و تقويت ريشه كه از سايتتون خريدم خوبه يا كود مخصوص بونساي رو تهيه كنم؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۱۷:۵۹:۳۲

کارشناس شماره ۲

کود برگ دهی بسیار عالیه ولی برای بونسای بهتره ماهیانه کود مخصوصش هم استفاده بشه سیاه شدن سطح خاک میتونه از املاح بالای اب هم باشه بهتره برای ابیاری از اب تصفیه یا اب بیات استفاده کنید و کوددهی هم بیش از اندازه نباشه قارچ سفیدک بیشتر به برگ ها اسیب میزنه و مشکلی برای خاک ایجاد نمیکنه

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۲۳:۱۴:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@