پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رویا جعفری

تعداد سوال: ۳

گل وگیاه ویژه

تعداد بازدید ۳۴۷

سلام وقتتون بخیر ۱.میخاستم اسم اون گل صورتی توتصویرو بپرسم ۲.بعد یه قاشقی دارم بعضی برگاش انگار جویده شده،الانم بعضی وقتا حالت غش بهش دست میده برگاش ضعیف با استحکام کم میشه ،چرا؟ ۳.من تا چه فاصله زمانی بار میتونم گلدون عوض کنم که گلها اسیب نبینن؟ ۴.نعنا وبذر گل کاشته بودم تو هوا ازاد بستر همیشه مرطوب،دوهفتست درنیومدن ،یک دونه سبز شده!

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۳:۲۳:۲۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر تصویر گیاهتون ارسال نشد لطفا دوباره ارسال بفرمایید?☘

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۳:۵۶:۳۵

رویا جعفری

اشکال نداشت ،بار بعد میفرستادم:)

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۴:۳۷:۰۲

کارشناس شماره ۲

این عکس واقعا واضح نیست میتونید از نزدیک عکس ارسال کنید نمیشه تشخیص داد و برای قاشقی هم لازمه عکس برگ جویده شده ارسال بشه که تشخیص دقیق افت داده بشه و سم مورد نیازش براتون تجویز بشه برای تعویض گیاهان زمان یکسانی وجود نداره هرزمان ریشه گیاه از سوراه زهکش بیرون زده شد و گلدون برای سایز ریشه کوچیک بود نیاز به تعویض گلدون به گلدونی با یک سایز بزرگتر هست و این کار بهتره در بهار انجام بشه که گیاه در فاز استراحتی نیست

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۰۰:۰۲:۵۰

رویا جعفری

سلام وقتتون بخیر ۱.گیاه قاشقی من هر چند روز یکبار ساقه هاش میفته برگاش استحکامشو ازدست میده انگار داره غش میکنه حالش اصلا خوب نیست ،بعضی برگاش انگار جویده شده از قبل ،و ریشه کمی از سطح خاک بیرون زده ،علت ودرمانش چی هست؟ ۲.بعد بزارید سوالم رو با یه مثال بگم ، من مثلا قاشقی رو امسال دوبار از گلدان بیرون کشیدم اگر این کاربازم تکرار بشه اسیبی به گل نمیرسونه یا باید تا بهار دیگه صبر کنم؟ ۳.گل گندمی هم همونطور ک میبینید نوک برگاش همه سوخته ،چیکار باید کرد ؟قیچی کنم اشکال نداره؟ ۴. سوال اخرم اینه که تا چه مدت باید صبر کنم یه بذر در بیاد وچرا بذر نعنا و گل که کاشتم تو هوای ازاد وبا بستر مرطوب ، جوانه نزده؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۰۷:۵۰:۱۶

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر برگ های قاشقی دچار آفت شده و در اثر اسیب افت برگ ها ضعیف شده و‌میریزند و خوردگی برگ هم به همین علت هست برای درمان این مشکل نیاز به بیرون اورن گیاه از ریسه نیست ( بله در اثر بیرون امدن ریشه گیاه به طور کلی دچار تنش میشه هرچقدر اینکار تکرار بشه تنش وارد شده به گیاه بیشتر میشه پس جز در موارد ضروری اینکار انجام نشه بهتره) برای رفع مشکل افت گیاهتون رو با سم سایپرومترین یا دیازینون سم پاشی کنید و یک هفته بعد سم پاشی رو‌تکرار کنید سم پاشی در فضای باز انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم حشره کش سم سایپرمترین حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۳:۰۷:۰۳

کارشناس شماره ۲

برای گل گندمی البته باید در تالار گندمی سوالتون رو مطرح بفرمایید ( در هر تاپیک برای یک گیاه سوال مطرح میشه) ولی گیاه بدلیل رطوبت پایین دچار نوک سوزی شده با غبار پاشی از فاصله یک متری و درست کردن جزیره زیر گلدون میتونید رطوبت گیاه رو‌تامین کنید

۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۳:۲۰:۴۷

رویا جعفری

سلام وقت بخیر مراقبت های سم پاشی گیاه مورد خاصی داره که باید رعایت کنم؟ ۲.گلهام کنار هم بودن همه ایا همشون باید سم پاشی بشه؟ ۳.سانسوریا پشه های ریز بالدار مشکی اطرافشه ورشد نمیکنه، اونم دیازینون بزنم رو برگهاش؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۵:۲۴:۴۵

کارشناس شماره ۲

برای پیشگیری از اینکه به گیاهان مجاور افت منتقل نشه بهتره سم پاشی در یک نوبت برای اون ها انجام بشه ولی برای گیاه الوده سه بار با فاصله انجام بشه سم پاشی حتما در فضای باز و همراه ماسک و دستکش انجام بشه و برای پشه ها اول از چسب های زرد کشاورزی استفاده کنید اگر کنترل نشد از سموم شیمیایی میتونید استفاده کنید.

۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۸:۲۲:۳۶

رویا جعفری

صبح گلهامو بردم دیازینون اسپری کردم ظهر اومدم دیدم به این روز افتااااااادن???????? زیباترین گندمی دنیا بوووود???? من دوبار راجع به دیازینون سوال کرده بودم کع.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۴ ۱۳:۵۳:۲۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر ببینید سم اگر در غلظت مناسب تهیه بشه اصلا باعث اسیب به گیاه نمیشه اونم با یکبار استفاده چون حتی برای پیشگیری از افات پیشنهاد میشه هر دوماه یکبار اسپری پاشی انجام بشه‍ شما چه مقدار استفاده کردید؟ و‌تاریخ انقضا داشت سمی که استفاده کردید؟ و یک سوال ریشه گیاه رو بیرون نیاوردید؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۴ ۱۴:۳۴:۴۸

رویا جعفری

سلام ،روش انقضا نیست بعد یک سی سی معادل ۲۵ قطره در یک لیتر اب دستورش بود من یک چهارم اب رو جدا کردم با ۷،۸ قطره ،بازم از سم موند ریختمش پای سانسوریا ولی زیر افتاب مونده اینجور نشده؟بحث ابیاریشونم محدودیت نداره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۴ ۱۵:۰۰:۴۷

کارشناس شماره ۲

ببینید این سموم که تاریخ انقضا ندارند اگر از جای مطمئن گرفته بشه فقط اوکی هست وگرنه اصلا معلوم نیست چی داخلش هست و مورد بعدی بله زیر افتاب اصلا نباید باشن خصوصا این روزها که تابش نور خورشید خیلی زیاده و‌خودش به تنهایی هم باعث پژمردگی گیاه میشه ببینید اگر مشکل از سم باشه با شستشوی خاک درست میشه به این شکل که ابیاری عمیق یکبار انجام میدید در حدی که اب زیادتری نسبت به همیشه از زیر گلدون خارج بشه و باقی مانده سم از خاک شسته بشه برگ هارو هم با اسپری آبپاشی کنید تا سم پاک بشه

۱۴۰۰-۰۴-۰۴ ۱۵:۰۶:۵۵

رویا جعفری

چطورمیشه برش گردونم حالت اول من مبتدیم به همین علت هم مشاوره گرفتم .انتظار داشتم همه جوره ساپورت شم.ولی شما نکات دیگه رو به من گوشزد نکردید حالا نمیدونم از این به بعد قبل از سمپاشی ابیاری کنم یا بزارم بعد

۱۴۰۰-۰۴-۰۴ ۱۷:۳۵:۲۷

کارشناس شماره ۲

ببینید من براتون لینک خرید سم رو گذاشتم و عرض کردم طبق دستور سم عمل کنید اطلاع از اینکه شما چه سمی تهیه میکنید و با چه مقدار به گیاهتون میدید و اینکه گیاهتون رو در افتاب مستقیم قرار میدید رو نداشتم و نکات لازم گفته شد. که البته اسیب گیاه شما اصلا به اینکه قبل یا بعد از ابیاری سم بدید ارتباطی نداشته مثل این میمونه یک دارو به شما توصیه شده شما دارویی خریداری کردید که مشخص نیست مربوط به چه برندی هست یا تاریخ انقضاش کی هست دیگه اونجا مشاور مقصر نیست دوست عزیز هرچند که تمام سعی ما بر کمک به بهتر کردن حال گیاهان هست. اینکه به حال اول برگرده چیزی نیست که تضمین داده بشه به هر حال افتاب مستقیم اونم تو این فصل به گیاه شما اسیب زده و ما هنوز نمیدونیم سم استفاده شده تاریخ داشته یا خیر ؟؟؟ کلا اکثر گیاهان اپارتمانی اونم در تابستان نباید در معرض افتاب مستقیم قرار بگریرند و اینکه با شستشوی خاک و حتی تعویض سه سانت از خاک رویی چقدر از این اسیب درمان بشه به مقاومت گیاه بستگی داره

۱۴۰۰-۰۴-۰۴ ۲۲:۴۵:۴۳

رویا جعفری

سلام وقت بخیر،برگای گیاه سانسوریا روبه بیرون لوله شده یا به سمت پایین خم شدن بعضی هاش و همینطوررشدی نداره ابیاریش معمولا هفته ای یکبار هست پشت پنجره جنوبیه کود سه بیست هم گاهی میگیره برای گندمی جزیره درست کردم اما هنوزنوک برگاش میسوزه نمیدونم چرا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۰۹:۲۱:۱۰

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر این حالت برگ سانسوریا در اثر تنش ابی و تماس هست مراقب باشید باد کولر بهش مستقیم نخوره و برای ابیاری چک کنید دو سوم خاک گلدون که خشک بود ابیاری انجام بشه زهکشش هم باید حتما باز باشه برای کوددهی از کودnpk52 استفاده کنید بهتره میزان ازت کمتری داره که برای سانسوریا مناسب ترهست برای گندمی چون این فصل خشکی هوا بیشتره علاوه بر جزیره نیاز به غبار پاشی هم داره فقط از فاصله یک ونیم تا دو متری غبارپاشی کنید و از آب تصفیه یا اب بیات برای غبار پاشی استفاده کنید تا لکه برگی ایجاد نکنه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۱۲:۳۷:۱۸

رویا جعفری

سلام وقت بخیر، سمپاشی سوم گیاهان رو انجام دادم ولی هنوز پشه ها رو میبینم اطراف ساکولنتو سانسوریا، قاشقی هم هنوز ساقه هاش میفتن وقتی تکیه نده به جایی و بعضی برگاش هنوز جویده میشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۷ ۱۵:۳۱:۲۹

کارشناس شماره ۲

سم پاشی تون با همون سم دیازینون انجام شد؟ اگر افت کش دیازینون موثر نباشه دیگه باید از کنفیدور استفاده کنید البته از خوب بودن محصول هم مطمئن باشید چون عکسی که فرستادید از سم من نمیدونم مال کدوم شرکت هست

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۰۳:۳۷:۵۷

رویا جعفری

سلام وقتتون بخیر، گیاه ساکولنت و قاشقی من محکم نمی ایستن قاشقی خیلی بلند شده و باید تکیه بده تا نیفته فکر کردم از وسط هرس کنم و تو خاک بکارمش شما چی پیشنهاد میدید ساکولنتم ساقه هاش صاف نمی ایسته با نخ بستمشون چه موقع از نخ جدا کنم یا همیشه باید باشه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۰۸:۵۸:۱۱

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر فاصلش با منبع نور مهمه اگر در سایه باشه این اتفاق میافته و البته قرار دادن یک چوب به عنوان قیم میتونه کمکش کنه قلمه گیری اواخر شهریور هم میتونید براش انجام بدید

۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۲۳:۴۵:۲۳

رویا جعفری

سلام گیاه گندمی من بدون علت ضعیف شده برگاش خیلی نرم وبدون جان شدن واز وسط شکسته رو به پایین ،یعنی پژمرده ممنونم راهنمایی کنید بعد علت محکم نبودن ساقه قاشقی (توی عکس قبل)ممکنه رشد زیادش باشه و گلدونش کوتاه باشه یا چیکار کنم خودش صاف بایسته؟؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۱۴:۲۴:۲۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر محل قرار گیری گیاه تغییر کرده؟ در سایه قرار گرفته؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۶:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@