پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا بالازاده

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ انجیری نژاد مونسترا ویژه

تعداد بازدید ۹۴۶

سلام وقت بخیر برگ انجیری من بعد خرید ۸ ماه لبه های برگ شروع به زرد شدن کرد برگ جدید داد که هم زرد بود هم لبه های سیاه که مجبور شدم قطع کنم برگ جدید رو فصل بهار کود حدود دو هفته ی پیش اولین کود رو دادم به اسم کود هربان لازم به ذکر هستش که قبل از انجام کود دادن گیاه زرد شده بود هفته ای یک بار هم آبیاری میشه گیاه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۷:۰۵:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر معمولا شایعترین علت زرد شدن برگهای برگ انجیری مخصوصا در فصول گرم ، ناکافی بودن آب است .لطفا بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر اب در گلدان میریزید و نحوه ی رطوبت رسانی از چه طریق است ؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۳:۲۶:۰۵

مهسا بالازاده

به شکلی که آب از گلدان خارج میشه داخل گلدان هم اول پوکه استفاده کردم بعد روش خاک برای زهکش مناسب تر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۳:۳۲:۵۱

کارشناس شماره ۱

ریشه نباید داخل پوکه قرار داشته باشه چقدر از حجم گلدان را پوکه ریختید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۱۱:۰۵:۵۱

مهسا بالازاده

ته گلدان پوکه ریخته شده و روی پوکه خاک اطمینان کامل دارم که ریشه داخل خاک هستش قارچ کش هم به برگ گلدان اسپری کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۱۴:۳۷:۱۰

کارشناس شماره ۱

خیلی هم عالی فعلا گلدان را در مکانی با تهویه ی بهتر قرار بدید . و هرزمان خاک گلدان کمی خشک بود به گیاه اب بدید اگر در فاصله ی بین دو آبیاری ، خاک گلدان خیس مانده باشد و یا رطوبت کافی داشته باشه بهتره فقط رطوبت رسانی انجام بشه و اب روی برگها و ریشه های هوایی اسپری بشه سوختگی نوک برگها و زردی برگها میتونه بعلت بیماری و یا تهویه و ابیاری نامناسب باشه .برگ انجیری از نظر کوددهی گیاهی کم توقع هستش اما گاهی اوقات کمبود مواد غذایی مثل آهن و یا ازت ، باعث زردی برگها میشه بهتره هر سه هفته یکبار بهش آهن بدید . اگر در این مدت روند زردشدن برگها سرعت بیشتری پیدا کرد ، حتما گیاه را از خاک درآورده و زهکش ته گلدان ، از نظر غرقابی شدن و وضعیت ریشه ها را چک کنید .فقط یه نکته اینکه ، زیر برگهایی که زرد شدن را بررسی کنید ببینید اثری از تار عنکبوت مشاهده میکنید یا خیر ؟ با ما از طریق همین تاپیک درارتباط باشید و وضعیت گیاه را اطلاع بدید .متشکرم

۱۴۰۰-۰۳-۲۷ ۰۲:۲۸:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@