پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا شیراونو

تعداد سوال: ۲

شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۴۰۹

سلام من قبلا یه شفلرا خریدم که نابود شد پرتش دادم ولی چون خیلی دوس دارم این گل رو حدودا ۱۵روزه که یکی دیگ خریدم الان میترسم باز خراب شه من عکس میفرستم براتون لطفا راهنمایی کتین که جاش مناسب هست یانه آبیاریش چجوری باشه از نظر حجم و دفعات ....و آیا نیاز به غبار پاشی با اسپری آب هست یا نه....الان هم حس میکنم پشت بعضی برگ هاش داره به سمت قهوه ای شدن پیش میره خیلی نگرانم که باز مث شفلرای قبلیم بشه عکس براتون میفرستم تشکر از راهنمایی شما

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۳:۲۶:۵۰

مهسا شیراونو

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۳:۲۹:۲۶

مهسا شیراونو

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۱:۱۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر محل قرار گیری شفلراتون کجا هست؟ چقدر با پنجره فاصله داره تهویه و رطوبت محیط به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۲:۳۲

مهسا شیراونو

شفلرا در معرض باد کولر نیست کلا باد کولر به این قسمت نمیخوره حدودا یک ونیم متر با در ورودی خونه که محل رفت و آمد هست فاصله داره ولی من طی این ۱۵روز دو بار محلشوجابه جا کردم مجدد آوردمش سر جای خودش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۸:۰۱

مهسا شیراونو

شفلرا در معرض باد کولر نیست کلا باد کولر به این قسمت نمیخوره حدودا یک ونیم متر با در ورودی خونه که محل رفت و آمد هست فاصله داره ولی من طی این ۱۵روز دو بار محلشوجابه جا کردم مجدد آوردمش سر جای خودش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۸:۴۵

مهسا شیراونو

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۳:۳۹:۲۳

مهسا شیراونو

علت اینکه پشت برگ ها روبه قهوه ای شدن پیش میره چیه؟؟قهوه ای شن میریزن باز مثل شفلرای قدیمم

۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۷:۰۱:۰۹

کارشناس شماره ۲

عکس های ارسالی بعدی باز نشد لطفا به واتسپ این شماره ارسال بفرمایید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۸:۰۰:۳۶

مهسا شیراونو

عکس براتون واتساپ فرستادم

۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۲۰:۱۴:۰۲

کارشناس شماره ۲

ممنونم بله دریافت شد بله جاش مناسبه البته شفلرا کلا در محیط بسته یکم دچار افات و‌بیماری میشه و‌زمانیکه تهویه محیط بالا باشه و نور کافی غیر مستقیم بهش برسه شاداب تره برای لکه های قهوه ای برای جلوگیری از گسترش قارچ از قارچکش مانکوزب استفاده کنید و کامل گیاه رو‌سم پاشی کنید برای جلوگیری از افت هم میتونید هر ۴۵ روز یکبار گیاهتون رو با دیازینون سم پاشی کنید فقط سم‌پاشی در فضای باز انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۰۴:۰۷:۴۶

مهسا شیراونو

سلام ببخشید من گل رو آبیاری میکنم بعد توی زیر گلدان که آب خارج میشه دو سه تا کرم ریز میبینم و توی خاکش حشرات ریزی جولان میدن ینی سم دیازینون هر ۴۵روز یکبار استفاده کنم اوکی میشه؟؟؟ و اینکه سم دیازینون برای جلوگیری از قارچ چندروز یکبار؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۰:۰۳:۵۹

مهسا شیراونو

منظورم مانکوزب برای جلوگیری از قارچ

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۰:۰۵:۰۴

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر برای حالت پیشگیری قارچی شما ۴۵ روز یکبار مانکوزب اسپری کنید و سم دیازینون برای حشرات خاک موثره و بهتره گیاه رو کامل با گلدون به مدت ۲۰ دقیقه داخل تشت اب قرار بدید تا کرم ها از زیر گلدون خارج بشه و هرزمان بعد از ابیاری در زیر گلدونی اب جمع شد سریعا خالی کنید که خودش میتونه عامل جذب حشره بشه

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۰:۴۴:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@