پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شهرزاد قادري

تعداد سوال: ۱

قهوه اي و خشك شدن برگهاي نخل شامادورا ویژه

تعداد بازدید ۵۴۷

سلام ، من سوالها و جوابهاي مربوط به نخل شامادورا رو خوندم ، گلدون من هم مدتيه كه شروع به خشك و قهوه اي شدن برگهاش شد ، آبياري رو كم كردم چون هر روز بهش آب ميدادم ، برگهاي خشكش رو هم چيدم اما الان تقريبا همه برگها خشك و قهوه اي داره ميشه ، به نظرتون مشكلش چيه؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۰۹:۴۷:۰۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیق عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۲:۵۵:۰۱

شهرزاد قادري

تا هفته پيش هم اينها همه سبز بودند و فقط برگهاي بالا قهوه اي( و خشك) شدند كه چيدمشون اما الان تقريبا همه برگها رنگش عوض شده ? و جاي قرار گرفتنش سرويس بهداشتي هست كه مرتب تهويه و چراغ روشنه .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۵:۰۶:۱۰

کارشناس شماره ۲

سوراخ زهکش زیر گلدون باز هست؟ و جایی که قرار دادید اصلا مناسب نیست چون تهویه نداره و‌یکی از علت های اصلی بیحالی برگ ها نبود تهویه هست و نوری که وجود داره نور مصنوعی هست که نمیتونه تامین کننده نور لازم گیاهتون باشه اگر از نور مصنوعی بخواید برای گیاهان استفاده ن کنید لازمه نور مخصوص رشد با فرکانس مناسب باشه نور لامپ جایگزین خوبی نیست

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۰۰:۴۳:۲۰

شهرزاد قادري

سپاس از توضيحاتتون ، به نظر شما اگر جاي گلدون رو عوض كنم ، اميدي به سبز شدن دوباره اش هست؟ و آبدهي رو به چه صورت انجام بدم؟ و سوراخ زير گلدون بازه

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۱۱:۲۴:۱۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ببینید اگر ریشه اسیب ندیده باشه بله اما در صورت اسیب ریشه نیاز،هست قسمت های الوده کامل جدا بشه شما میتونید گیاه رو از خاک بیرون بیارید و ریشه رو‌بررسی کنید اگر نرم بود قسمت های نرم رو کامل با یک قیچی ضدعفونی شده جدا کنید محلول قارچکش تهیه کنید و ریشه رو ۲۰ دقیقه در محلول قارچکش قرار بدید بعد. در خاک تازه بکارید و یک روز بعد از کاشت با اسسد هیومیک ابیاری کنید اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۱۷:۱۰:۰۴

شهرزاد قادري

سپاس از شما براي توضيحاتتون ???

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۱۹:۰۸:۳۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم موفق باشید

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۰:۴۲:۴۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@