پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا غیاث یگانه

تعداد سوال: ۲

گندیدگی ریشه ی پپرومیا روسو ویژه

تعداد بازدید ۷۳۷

سلام وقت بخیر. من یک گلدون پپرومیا روسو به تازگی خریدم. حدودا یک ماه. هر وقت هم خاکش خشک شد بهش آب دادم. ولی خاکش خیلی سبک بود هر سری آب میدادم ازش کل آب میزد بیرون. امروز دیدم که یه قسمتی از گل ریشش پوسیده . چیکار کنم حالا ؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۳:۰۳:۲۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر دقیقا خاکش اصلا مناسب نیست در عکس ارسالی هم مشخصه بفرمایید زیر گلدونتون سوراخ زهکش داره؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۳:۵۵:۴۷

سارا غیاث یگانه

بله . همین خاک بود که خریدم. اول گفتم یکم به محیط عادت کنه بعد خاکش رو عوض کنم. خیلی زهکش داشت. آب بش میدم یک هو از زیر گلدون میزنه بیرون کل آب. اصلا توش آب نمیمونه فکر‌کنم به همین دلیل باشه خراب شده.

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۴:۱۲:۳۰

کارشناس شماره ۲

بله حتما خاکشو تعویض کنید اصلا مناسب نیست و سطح زیر گلدون از،داخل سنگریزه بریزید و برای ترکیب خاک از پیت ماس و پرلیت و خاک برگ استفاده کنید و تا اندازه ای هربار بهش آب بدید که فقط چند قطره از زیر گلدون خارج بشه . در هنگام تعویض خاک ریشه هایی که نرم شدن رو با یک قیچی ضدعفونی شده جدا کنید و‌ریشه رو با محلول قارچکش ضدعفونی کنید و بعد بکارید . دو روز بعد برای اولین ابیاری گیاه رو با اسید هیومیک ابیاری کنید. اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۰۰:۳۹:۲۷

سارا غیاث یگانه

ببخشید این قسمتی که تو عکس هست اصلا ریشه نداره با این قسمت چیکار کنم قسمت گندیده شده رو ببرم و بزنم تو خاک ؟ آبیاریش باید چطور باشه بعد از اینکه زدم تو خاک؟ چند وقت یک بار ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۰۰:۵۲:۲۴

کارشناس شماره ۲

ببینید اگر ریشه نداره حتما ازش قلمه بگیرید یک قطعه نسبتاً بلند از ساقه همراه چند برگ برش بدید و سطح خاک بگذارید خاک قلمه که میتونه ماسه باشه بکارید و در تاریکی قرار بدید سطح خاک و تا جوانه زنی همیشه مرطوب نگهدارید میتونید یک برگ رو با ساقه متصل بهش قطع کنید. ساقه ر. به صورت شیب دار برش بدید و به هورمون ریشه زایی آغشته کنید و درون بستر کشت تمیز که با مقداری هورمون ریشه زایی مخلوط شده قرار بدید، سطح بستر رو مرطوب کنید و در سایه و تا زمان جوانه زنی دور از نور خورشید نگهدارید . برای ابیاری کلی گیاه بین دو ابیاری سطح خاک رو چک کنید وقتی به اندازه یک بند انگشت خشک بود ابیاری کنید و تا اندازه ای اب بدید که فقط جند قطره از زیر گلدون خارج بشه. اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۰:۵۶:۱۰

سارا غیاث یگانه

ممنون از راهنماییتون. روش اول فکر‌کنم ساده تر بود .‌سپاس فراوان.

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۳:۳۱:۱۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله اون روش ساده تر هست.

۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۲:۳۷:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@