پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زیبا مدنی

تعداد سوال: ۲

احیای لیندا ویژه

تعداد بازدید ۲۶۱۰

من ی گیاه لیندا گرفتم حدود دو هفته پیش خیلی سرحال اقایی که فروشنده بودن گفتن هفته دوبار اب بدم یا هفته ای یکبار در حدی که اب از زیر گلدان خارج بشه و هر روز اب اسپری کنم اما دیشب فرمایشات شمارو خوندم و فهمیدم این گیاه کلا از ابپاشی بدش میاد و من خودم هشت روز یبار به این بچه اب دادم اما دو روزه احساس میکنم مثل اول نیست برگها کمی شل و نرم شدن و دیگه مثل اول شق و رق نیست و نوک برگها خشک شدن گلدان عوض شده هشت روز یبار ابیاری میشه نورپشت پنجره و بقدر کافی اما مستقیم نیست دما خونه متعادل چیکار کنم حال گیاهم خوب بشه🙏🏻 ممنون میشم راهنمایی کنید 😢 تا الان هر گیاهی گرفتم نمونده برام نمیخوام از دستش بدم

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۴:۵۲:۴۰

زیبا مدنی

این عکس لیندا هست ??

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۴:۵۸:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بله گیاهتون لیندا است . ابیاری باید هرزمان خاک گلدان خشک بود انجام بشه و نمیشه برای ابیاری ، روز ، تعیین کرد . ممکنه در تابستان هرروز خاک گلدان خشک بشه اما در زمستان ماهی یکبار ، برای همین بهترین ملاک برای تعیین زمان آبیاری ، خشک شدن خاک گلدان هستش . غبارپاشی در فصل گرم میتونه به شادابی گیاه کمک کنه اما عبارپاشی بیش از حد تم ممکنه برای گیاه مشکلاتی را ایجاد کنه . میتونید برای تامین رطوبت براش جزیره بسازید و یا اینکه هرزمان خواستید به گیاه اب بدید ، با همون اب ، برگها رو هم شست و شو بدید . کم ابی باعث چروک شدن غده و پرآبی باعث پوسیده شدن گیاه میشه . برای تست خشکی خاک میتونید سیخ چوبی در خاک قرار بدید و بعد از چند ثانیه درآورید اگر درات خاک بهش چسبیده بود نیازی به ابیاری نداره اما اگر خشک بود ، زمان ابیاری گیاه فرا رسیده ، اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم .

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۷:۰۰:۲۹

زیبا مدنی

الان چیکار کنم که برگاش شل نشه چون از روزی که گرفتم برگهای زیرین شل شدن و نوک برگ ها خشک شده و کمی رنگش روشن شده ،من هر گیاهی گرفتم نمونده برام الان خیلی برام مهمه مه بچه هام حالشون خوب باشه ،یه گیاه یوکا هم گرفتم و با همون شرایط نگهداری میکنم برگهای یوکا هم کمی نرم تر از روز اول شدند ،نور پشت پنجره هست و تقریبا نور خوبی داره ممنون میشم راهنماییم کنید ،و اینکه الان لیندا به این حالت درومده چیکار کنم مثل اولش بشه ایا نیاز به تقویتی داره؟ ???

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۷:۰۹:۴۴

کارشناس شماره ۱

ایا برگهایی که شل شدن ، به راحتی از ساقه جدا میشن ؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۷:۱۹:۴۸

زیبا مدنی

خیر ،برگ های زیرین کمی نرم شده و داره اویزون میشه ،نمیخوام کار از کار بگذره بعد به فکرش باشم.

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۷:۲۹:۲۳

کارشناس شماره ۱

اگر برگها محکم به ساقه چسبیده و به راحتی جدا نمیشه ، ممکنه گیاهتون به دلایل ، تهویه ی نامناسب محیط ، نوسان دمای محیط ، رطوبت کم و گرم و خشک بودن محیط ، افراط و تفریط در آبیاری و گاهی اوقات وجود آفت و ... دچار افتادگی برگها شده و شادابی خودش رو از دست داده ، برای اطمینان از اینکه گیاه تشنه نیست ، گلدان را به مدت نیم ساعت در ظرف آب قرار بدید یا اینکه اگر به دلیل بزرگ و سنگین بودن گلدان ، امکان اینکار وجود نداره ، میتونید به گیاه انقدر اب بدید که از زیر گلدانی خارج بشه اما آبِ زیرگلدانی را خالی نکنید و اجازه بدید یک ساعت بمونه بعد خالی کنید البته روش قرار دادن در ظرفِ اب بهتر جواب میده . شما در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ و ایا خاک گلدان سبک هستش ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۰۰:۱۲:۳۷

زیبا مدنی

سلام دوباره ،ما از گلخونه ای که گرفتیم خیلی گرم و‌مرطوب بود ولی خب هوای خونه دمای بهتری و خنک تری داره ،من هفته ای یکبار اب تصویه شده به مقدار تقریبا یک لیتر برای گلدون خیلی بزرگ میدم ،متاسفانه غبار پاشی کردم گیاه رو ،و زیر گلدونی جا نداره که اب بریزم ،یعنی شما میگید دوباره گیاه رو بهش اب بدم ؟ این هفته دوبار بهش اب دادم,نسوزه گیاهم؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۱۰:۵۳:۱۵

کارشناس شماره ۱

معمولا وقتی گیاه دچار تشنگی مفرط شده باشه بهتره چند دقیقه ای در آب قرار داده بشه تا ریشه ها سیراب شوند .البته اگر اطمینان داشته باشیم که محیط از نظر تهویه و نور و دما شرایط خوبی داره و گیاه آفت نداره , علت بیحالی برگها میتونه از آبیاری کم باشه .با توجه به اینکه سایز گلدان بزرگه بهتره قبل از آبیاری حتما خاک گلدان را از نظر رطوبت تست کنید برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . آبیاری در فصول گرم و در زمانی که خاک گلدان خشک است باید بصورت کامل انجام شود و به اندازه ای باشد که حداقل چند قطره آب از ته گلدان خارج شود .آیا خاک گلدان خیلی سبک هستش یا اینکه حاوی مقدار کمی خاک باغچه و بافتی متوسط داره ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۱:۰۹:۳۸

زیبا مدنی

سپاسگذارم از پاسخگوییتون ،بله خاک گلدان سبک هست ،خاکی که برگ داره ،فرمودید ای در حدی باشه که از زیر گلدان خارج بشه ،من تا الان انقدری اب ندادم که خارج بشه چون ترسیدم سلقه بگنده

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۱:۳۳:۴۱

کارشناس شماره ۱

بله چون الان فصل رشد هستش به آبیاری بیشتری نیاز داره .اما حتما به این نکته توجه داشته باشید که بین دو آبیاری خاک نیمی از گلدان باید خشک باشد تا بتوانید آبیاری را بصورت کامل انجام بدید . زیرا آبیاری بیش از اندازه همانطور که فرمودید باعث پوسیدگی ساقه و ریشه میشود .

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۱:۳۸:۴۷

زیبا مدنی

سپاسگذارم ??

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۱:۵۸:۱۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .میتونید از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاهتون را اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۲:۰۲:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@