پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زیبا مدنی

تعداد سوال: ۲

شرایط نگهداری و احیای کوردین یا لب ماتیکی ویژه

تعداد بازدید ۴۳۱

سلام ،حدود دو هفته است این گیاه رو گرفتم روز اول برگها کاملا سبز بود ولی الان رنگ برگها عوض شده سه روز یکبار اب تصویه دمای محیط میدم نور پشت پنجره غیر مستقیم ،دمای متعادل منزل ،اما برگها رنگشو از دست داده و دورش اصلا رنگ سرخابی نداره ابپاچی هم میکنم ولی نمیدونم دوست داره یا نه چیکار کنم حال بچه ام خوب شه بهترین شرایط نگهداریش چیه؟ گلدان همون دو هفته پیش عوض شده ،ایا نیاز به تقویتی داره؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۵:۲۳:۴۴

زیبا مدنی

عکس دقیق تر این گیاه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۵:۲۸:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا تغییر رنگ برگها با میزان نور ی که به گیاه میرسه ارتباط مستقیم داره .و اکثر مواقع کمبود نور باعث میشه رنگ برگها در گیاهان رنگین برگ ، سبز بشه . کوردیلین نیاز آبی ِ متوسطی داره و حتما باید بین دو ابیاری کمی خاک گلدان خشک شده باشه . عبار پاشی رو دوست داره اما اگر زیاده از حد انجام بشه باعث شیوع بیماری قارچی میشه بهتره در فصول گرم هر دو سه هروز یکبار غبارپاشی انجام بدید .برای تقویتش میتونید از کود سه بیست استفاده کنید .ایا گیاه در معرض باد کولر قرار داره ؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۷:۱۸:۴۹

زیبا مدنی

خیر دمای خونه با چیلر تنظیم میشه و رو هیچ گیاهی مستقیم نیست،یعنی باید جاشو عوض کنم ؟ و من هر روز غبارپاشی انجام میدادم ،ایا درست میشه؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۷:۳۱:۱۷

زیبا مدنی

تقویتی سه بیست رو برای همه گیاهان میشه استفاده کرد ؟ یوکا لیندا کوردیلین و سانسوریا ??

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۷:۳۲:۳۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بله بهتره جاش رو کمی تغییر بدید . اسپری روزانه در زمانی که سیستم خنک کننده استفاده میشه میتونه به گیاه اسیب بزنه .برای تامین رطوبت براش جزیره بسازید .در زیرگلدانی سنگریزه بریزید و روی ان اب بریزید و بعد گلدان را روی سنگریزه ها قرار بدید طوری که کف گلدان با آب تماس نداشته باشه . سوختگی برگها میتونه بعلت رطوبت بالا و شیوع بیماری قارچی باشه ، برگهای آسیب دیده را جدا کنید و از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاهتون را اطلاع دهید متشکرم

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۰۰:۱۷:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@