پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهره

تعداد سوال: ۵

قهوه ای شدن نوک و حاشیه برگ لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۶۲۸۵

با سلام هفته ای یکبار ابیاری می کنم و مه پاشی هم نمی کنم و یکبار هم در محیط خانه سمپاشی کردم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۸:۲۶:۰۱

زهره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۸:۴۶:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . گیاهتون دچار بیماری قارچی شده .بهتره گلدان را در مکانی با تهویه ی بهتر و نور بیشتر قرار بدید و آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام بدید و گیاه را کاملا سیراب کنید . از سموم در داخل منزل استفاده نکنید چون برای سلامتی خودتون مضر هستش.از چه سمی استفاده کردید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۰۰:۲۱:۳۹

زهره

سم تالین به برگ هاش زدم و مانکوزب به خاکش آخه من جایی رو ندارم که ببرم بیرون سم بزنم ناچار باید داخل خونه این کارو بکنم مگر ببرم در پاگرد فقط یه سوال من نمیدونم که استفاده از کود و قارچ کش باید با چه فاصله زمانی باشه

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۲۲:۴۶:۲۶

کارشناس شماره ۱

مانکوزب سمی تماسی هستش و بهتره برای اثرگزاری بهتر برروی برگهای گیاه اسپری شود . معمولا بهتره بین دو نوبتِ سمپاشی 10 الی 14 روز بستگی به نوع سم و طریقه ی مصرف ِ شرکتِ سازنده , فاصله وجود داشته باشه و کوددهی هم از بهار تا اواخر تابستان هر دو هفته یکبار انجام شود . فعلا گلدان را در مکانی با تهویه ی بهتر قرار بدید . برگهای آسیب دیده ترمیم نمیشوند اما با کنترل شرایط محیطی و آبیاری , میتونید از ابتلا برگهای سالم و جدید به بیماری قارچی جلوگیری نمایید . اگر با رعایت موارد فوق باز هم برگهای سالم دچار لکه شدند , یکبار از سم قارچ کش کاربندازیم بصورت آبیاری استفاده نمایید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 کود مایع آهن protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۱:۱۵:۵۱

زهره

سلام مجدد. من روز دوشنبه قارچ کش مانکوزب هم بصورت ابیاری هم عبارپاشی به برگ های گیاه لیراتا دادم و قسمت های قهوه ای رو جدا کردم امروز هم که جمعه است مجددا سمپاشی رو تکرار کردم.ولی بازم نوک بعضی از برگ ها قهوه ای شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۴ ۱۶:۰۶:۲۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .برای بهبود تهویه چه اقدامی انجام دادید ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۰۰:۵۴:۵۹

زهره

متاسفانه نمیتونم جای دیگری در منزل قرار بدم که تهویه بهتر داشته باشه کلا ما بالکن نداریم پنجره هم نمیتونم باز کنم راه دیگری هست؟ امروز دیدم اون برگ پآیینی افتاده به این شکل

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۲۰:۰۷:۵۵

کارشناس شماره ۱

نه متاسفانه اگه شرایط محیطی بهبود پیدا نکنه ممکنه گیاه از بین بره راه پله پنجره ی نورگیر که باز باشه داره ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۲۳:۲۵:۳۱

زهره

اخه نمیتونم در راه پله آپارتمان بگدارم

۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۲۳:۲۸:۵۵

کارشناس شماره ۱

فعلا ماهی یکبار بهش قارچ کش بزنید قارچ کش کاربندازیم بصورت ابیاری انجام بشه . ببینید چه وضعیتی پیدا میکنه . از سموم و کودهای مختلف استفاده نکنید چون ممکنه وضعیتش بدتر بشه .

۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۲۳:۳۲:۳۲

زهره

یعنی فقط کاربندازیم اونم بصورت ابیاری؟ یعنی مانکوزب با برگهاش عبارپاشی نکنم؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۲۳:۳۷:۵۴

کارشناس شماره ۱

نه نیازی نیست چون انجام دادید و گیاه واکنش نشون نداده ، هر چند بهتره بعد از استفاده از قارچ کش شرایط محیطی مطلوب بشه چون ممکنه گیاه دوباره به همین مشکل دچار بشه .

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۰۰:۰۸:۳۶

زهره

میشه لطفا لینک قارچ کش کاربندازیم را برای من ارسال کنید تا بتونم سفارش بدم

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۱:۳۸:۵۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . دو سه نوع قارچ کش در سایت موجوده برای اطلاع از موجود بودن کاربندازیم میتونید با همکاران بخش فروش تماس بگیرید تا دقیقا راهنماییتون کنن

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۰۱:۱۷

کارشناس شماره ۱

لینک قارچ کش

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۰۱:۴۰

زهره

پرسیدم گویا قارچ کش کاربندازیم نداشتن .شما فرمودید از کاربندازیم استفاده کنم وگرنه من خودم دو قارچ کش مانکوزب و تالین را دارم

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۲۴:۳۰

کارشناس شماره ۱

مانکوزب و تالین تماسی و غیر سیستمیک هستن ، بهتره از قارچ کش های سیستمیک استفاده کنید کاربندازیم و تیوفانات متیل خوب هستند . اما اگه نتونستید اونها رو پیدا کنید از همون تالین طبق دستور ی که روی ظرف هستش استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۴۹:۴۷

زهره

سلام ببخشید این فیکوس لیراتا من همچنان حاشیه برگاش قهوه ای و سوخته میشه چکار کنم خواهش می کنم راهنمایی بفرمائید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۲۳:۰۹:۱۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . برای بهبود تهویه ی محیط چه اقداماتی انجام دادید ؟

۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۰۰:۴۴:۵۲

زهره

محیطش چه مشکلی داره ؟باید چکار کنم دقیقا؟ آخه امکان جابجایی گلدون به مکان دیگه ای نیست

۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۶:۳۰:۲۸

کارشناس شماره ۱

فیکوس لیراتا به محیطی با تهویه ی خیلی خوب نیاز داره وقتی تهویه ی محیط مناسب نباشه حاشیه ی برگها میسوزه و دچار بیماری قارچی میشه . چون شما فرمودین که پنجره رو نمیتونید باز کنید پس گیاه در محیطی با تهویه ی نامناسب قرار داره . و اگر حتی بهش قارچ کش هم بزنید اما شرایط محیطی مثل قبل باشه ممکنه مدتی مشکل متوقف بشه اما بازهم دوباره به همین مشکل دچار میشه . بعضی از گیاهان وقتی در محیطی کاملا بسته قرار داشته باشن دچار مشکل میشن مثل انواع فیکوسها . گیاهان رو با توجه به محیطی که دارید تهیه کنید چون بعصی گیاهان واقعا به شرایط خاص و ویژه ای نیاز دارند تا بتونن همیشه شاداب باشن و در محیط دوام بیارن .

۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۲۳:۳۱:۵۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@