پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه صالحی

تعداد سوال: ۲

دلیل رشد نکردن آگلونما برفی ویژه

تعداد بازدید ۱۸۰۱

سلام گل من ۳ ماهی میشه برگ جدبد نزده .قبل از اون هم دو سه تا برگهاش از نوک زرد شد .هفته ای ۱ بار آب میدم .۱۵ روز ۱ بار کود ۱۰.۱۰.۱۰ میدم .

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۸:۳۳:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گاهی اوقات کوددهی زیاد باعث توقف رشد میشه . آیا بین دو آبیاری خاک گلدون خشک میشه ؟ لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید متشکرم

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۰۰:۲۳:۱۹

فاطمه صالحی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۰:۳۰

فاطمه صالحی

بله کاملا خشک میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۱:۳۴

کارشناس شماره ۱

عکس گیاه ارسال نشده .لطفا تصویر گیاه را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماری 09901168236 ارسال نمایید متشکرم .

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۱:۱۷:۱۹

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۱۱:۱۹:۲۳

کارشناس شماره ۱

ایا در زمان ابیاری گیاه را سیرآب میکنید و اب از ته گلدان خارج میشه ؟ خاک گلدان چه ترکیبی داره خاکبرگ یا کوکوپیت و پرلیت ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۱۱:۲۱:۲۴

فاطمه صالحی

سلام .خیر آب کم میدم .ترکیب خاک هم کوکولیت و پرلیت هست .خاک برگ نداره .

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۱۱:۴۰:۰۷

کارشناس شماره ۱

چون دیگه هوا خیلی گرم شده و از طرفی فصل رشد گیاه هم هست بهتره آبیاری را کمی بیشتر کنید . کوکوپیت و پرلیت , به تنهایی , برای این گیاه مناسب نیست و بهتره از مخلوط خاکبرگ با کمی کوکوپیت و پرلیت یا خاکبرگ به تنهایی و یا مخلوطی از خاکبرگ با پیتماس و پرلیت براش استفاده کنید .البته اگه خاکبرگ به تنهایی استفاده کنید تشخیص زمان آبیاری و مقدار آبی که در گلدان میریزید براتون راحتتره . در فصول گرم باید اجازه بدید دخاک کمی خشک بشه و بعد گیاه را سیراب کنید . البته لابه لای برگها و ساقه را هم مورد بررسی قرار بدید و ببینید اثری از وجود آفت مشاهده میکنید یا خیر ؟ چون گاهی اوقات وجود آفاتی مانند شته و شپشکها , نیز باعث توقف رشد و ضعف گیاه میشوند .با ما در ارتباط باشید و بعد از تعویض خاک گلدان و کنترل آبیاری , وضعیت گیاه تون را از طریق همین تاپیک اطلاع بدید متشکرم .

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۲۱:۵۴:۱۶

فاطمه صالحی

سپاسگزارم بابت راهنمائی.حتما بعداز اقدامات گفته شده نتیجه رو اعلام میکنم .

۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۱۱:۳۶:۴۰

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۴-۰۳ ۰۰:۲۱:۲۵

فاطمه صالحی

سلام روزتون بخیر .من تقریبا ۴ روز پیش خاک گلدون رو خالی کردم .آفتی داخلش نبود .خاک برگ قاطی کردم برگردونوم داخل گلدون .برگهایی که قبلا آسیب دیده بود رو به زردی رفت ولی برگهای سالم تغییری نداشت، اثری از جوونه جدید هم نیست .

۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۱۷:۱۲:۵۳

فاطمه صالحی

گلدوهای سانسوریا هم که رشد نمیکردن رو خالی کردم یکیشون پراز کرم خاکی و هز ارپا و حشره های مثه سوسک ریز بود .به خاک سم حل شده در آب زدم .به نظر شما این خاک دوباره قابل استفاده اس ؟(سمش کاربایل سوین ۸۵ % بود ) چند بار باید سم بزنم ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۱۷:۱۷:۰۵

کارشناس شماره ۱

سلام و عرض ادب . بله میتونید از خاک دوباره استفاده کنید . البته قبلش بهتره خاک رو در معرض نور شدید خورشید قرار بدید تا کاملا ضدعفونی بشه و بعد با خیال راحت استفاده کنید . در مورد اگلونما آبیاری را زمانی که خاک گلدون نسبتا خشکه انجام بدید و فعلا به گیاه کود ندید

۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۲۳:۲۸:۵۶

فاطمه صالحی

سلام روزتون بخیر عکس بهداز خاک عوض کردن رو براتون فرستادم یکی از بوته ها بیحاله ولی یکی دیگه بد نیست .به نظرتون npk بدم .

۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۰۸:۴۲:۰۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر چون تازه گلدون تعویض شده فعلا تا یکماه کود ندید .گلدان را در مکانی با تهویه ی خوب و نور ملایم بزارید و هرزمان خاک گلدان خشک بود بهش آب بدید مکان نگهداری اش دمای یکنواخت و متعادل داشته باشه زیاد گرم نباشه برگ زرد شده رو جدا کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۰۸:۴۷:۴۷

فاطمه صالحی

خیلی ممنون از راهنمائی تون .

۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۱۱:۵۰:۲۲

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۰۰:۱۹:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@