پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهار جمالی

تعداد سوال: ۱

گیاه بابا آدمم یک ماه خریدمش و داره از بین میره ویژه

تعداد بازدید ۷۰۲

با اینکه گیاه بابا آدمم هفته ای یکبار آبیاریش میکنم و نور فیلتر شده پشت پنجره رو داره ولی از وقتی خریدمش دوتا برگاش زرد شد و ریخت و الان دوتا دیگشم دارن زرد میشن و خیلی ناراحتم، روی خاکش حشرات خیلی ریز مثل پشه هست ک میپرن، ممکنه از اونا باشه، امروزم یدونه حشره ریز سفید هم دیدم روش، آیا نیاز سم مالاتونین رو با یک لیتر آب مخلوط کنم و گیاه و آبیاری کنم؟ نیازه اصللا؟ تازه برگ جدیدی هم ک همون اول داده بود پژمرده و خالت بیحال داره، تروخدا کمکم کنید گیاهم از دست نره؟ همین ماه پیش ک خریدمش خاک و گلدونشو عوض کرد فروشنده اما فکر میکنم خاک مرغوب نریخته، میتونم خودم یبار دیگه خاکشو عوض کنم و سم ملاتونین و قارچ کش رو هم زمان بزنم بهش؟ یا اینکه چون تازه خاکش عوض شده دیگه دوباره خاکشو عوض کنم گیاه از دست میره؟ فقط سم بزنم؟ چیکااار کنم؟ 😔

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۹:۰۶:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید و بفرمایید خاک گلدان خیلی سبک هستش یا بافتی متوسط داره و نیمه سنگین است ؟ برای از بین بردن حشرات میتونید از سموم حشره کش مثل سم دیازینون استفاده کنید . آیا گلدان در محیطی قرار داره که نوسان دما داره ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۰۰:۲۶:۵۲

بهار جمالی

تعداد سوال: ۱

متاسفانه بافتی خاک خیلی براش سنگین بود، حتی موقع آبیاری آب ب راحتی پایین نمیرفت، ولی من بر حسب اعتماد چون از جایی ک خرید کردم دادم خاکشم عوض کنن فکر نمیکردم مشکل از خاک باشه، اما دیروز دیگه طاقت نیاوردم و ی خاک برگ سبک براش خریدم و خاک رو مجدد خودم در منزل عوض کردم و بعد از عوض کردن آبیاریش کردم، الان گیاهم از حالت پژمردگی درومده، ب نظرتون کار اشتباهی کردم و ممکنه چون حالش خوب نبود و توو این یک ماه دوبار خاکش عوض شده گیاهم از بین بره؟ اینکه بعد تعویض مجدد خاک گلدان آبیاریش مردم چی؟ این کارم درست بود یا غلط؟ و بعد این دیگه آبیاریش نکنم تا هفته دیگه؟ چ کود هایی مجازم برای بهتر شدن وضعیت گیاهم و یا کلا برای تقویتش بهش بدم؟ هیومیک اسید میتونم بدم؟ سه بیست و کود نیتروژن؟ هر سه تا کود برای گیاه بابا آدم مجازه بدم؟ توو چ فواصل زمانی ای ب ترتیب اینارو بهش بدم؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۱۲:۴۷:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

معمولا باباآدم به خاکی با بافت متوسط نیاز داره . البته چون گیاه دوبار خاکش تعویض شده بهتره فعلا از تعویض مجدد خاک خودداری کنید .آبیاری بعد از تعویض خاک برای گیاهان (غیراز کاکتوس و ساکولنت ) لازم و ضروری است مخصوصا در فصول گرم .اگر الان گیاه از حالت پژمردگی دراومده فعلا برای کوددادن عجله نکنید و اجازه بدید مدتی با محیط وفق پیدا کنه بعد از یکماه که شرایط اش ثابت شد میتونید هر دو هفته یکبار از کود سه بیست براش استفاده کنید در اواخر تابستان کوددهی را به ماهی یکبار کاهش بدید و در سه ماه زمستان کوددهی کاملا قطع شود .سعی کنید از کودهای مختلف , کمتر استفاده کنید , اگر کود سه بیست حاوی ریزمغذی ها باشه , نیازی به استفاده از کودهای دیگه نیست .برای تعین زمان آبیاری بهتره اجازه بدید کمی خاک خشک بشه و بعد گیاه را آبیاری نمایید .برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۱:۲۹:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@