پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا دمیرچی

تعداد سوال: ۱

سیاه شدن برگ های تازه ویژه

تعداد بازدید ۷۰۶

بونسای من مدت طولانی هست که برگ های تازه نمیدهد ولی برگ های قدیمی همچنان هستند ولی به مرور برگ های قدیمی هم میریزند، مشکل اساسی این هست که برگ هایی که تازه جوانه میزنند بعد 1 یا 2 روز به شکل سوخته در می آیند، به گیاه دو مدل کود مایع و پودری که دارم هر از چند گاهی میدهم ولی تاثیری ندارد، نور گیاه به نظر مناسب هست و میزان آبدهی هم هر وقت 2 سانت خاک خشک میشود میدهم، فکر میکنم اگر از این وضعیت نجات پیدا نکند به زودی میمیرد. لطفا راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۱۹:۱۶:۵۲

علیرضا دمیرچی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۱۹:۱۸:۰۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا علت سوختگی برگهای جوان تهویه ی نامناسب محیط و یا نوسان دما و گاهی اوقات وجود آفت هستش . لطفا زیر و روی برگها و روی ساقه را با دقت بررسی کنید ببینید اثری از آفت مشاهده میکنید یا خیر ؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ نورگیر در چه سمتی قرار دارد شمال , جنوب ...؟ آیا برای تهویه ی محیط نگهداری در و پنجره ها را باز میکنید ؟ آیا گیاه در معرض جریان وسایل سرمایشی قرار داره ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۱:۵۲:۴۳

علیرضا دمیرچی

به نظر مشکل آفت نیست چون من آفتی در برگ ها ندیدم، میزان آبیاری هم سعی میکنم در حدی باشه که نه زیاد باشه نه کم، ١۵٠ سی سی تا ٢٠٠ سی سی هر چند روز که سطح خاک خشک میشه، نور هم طبیعی داره و هم برای کمک نور مصنوعی مخصوص گیاه گذاشتم براش، محیط اطرافش تقریبا ١۵٠ متر سالن هست، پنجره ها رو باز کردم چون فکر نکردم لازم هست، سرمایش منزل روشن هست ولی فکر نکنم اون باعث شده باشه چون این مسئله از ابتدای فصل زمستان آغاز شده.

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۲:۰۸:۳۱

کارشناس شماره ۱

آیا تا به حال گیاه رو هرس کردید ؟ خاک گلدان کی تعویض شده ؟ کوددهی با چه فاصله ای انجام میشه ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۹:۰۵:۴۷

علیرضا دمیرچی

هرس خير، خاك عوض نشده ، كود دهي هر ٢ يا ٣ هفته، البته مطمئن نيستم كودي هم كه ميدم مناسب باشه

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۱۴:۲۲:۳۷

کارشناس شماره ۱

بهتره کمی سرشاخه ها را هرس کنید .اگر سطح خاک گلدان سفت و متراکم شده کمی به خاک سیخک بزنید تا به اصطلاح سله شکنی کرده باشید بهتره سله شکنی را قبل از آبیاری انجام بدید و بعد از اتمام سیخک زدن , گلدان را آبیاری نمایید البته اگر مدت زیادی است که خاک تعویض نشده بهتره خاک را تعویض کنید یا اینکه یک لایه از سطح خاک را بردارید و به جای آن خاک تازه بریزید .از چه کودی استفاده میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۲۲:۰۹:۳۷

علیرضا دمیرچی

من از این ٢ کود استفاده میکنم، یکی بسته بندی داره ولی دیگری پودری هست که نمیدونم چیه و یک گیاه فروشی به من داده، عکسشون رو ارسال میکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۰:۵۸:۲۹

علیرضا دمیرچی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۰:۵۹:۰۹

کارشناس شماره ۱

از اونی که پودری هستش دیگه استفاده نکنید .لطفا عکس پشت قوطی ِ کود مایع رو هم بفرستید ببینم عناصرش چیه ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۷:۳۰:۱۴

علیرضا دمیرچی

عکس پشت ظرف ارسال شد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۴:۴۲:۳۹

کارشناس شماره ۱

فعلا از این کودهایی که دارید دیگه استفاده نکنید .فقط سرشاخه ها رو هرس کنید و اقداماتی که بیان شد را انجام بدید . یکماه بعد کوددهی را با کود سه بیست مایع ، شروع کنید تا برگزایی بهتر انجام بشه .

۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۰۱:۴۱:۱۶

علیرضا دمیرچی

ممنون ، هرس کردن سر شاخه ها روش خاصی دارد یا همینطوری یک مقدار از سرشون رو ببرم؟ کودی که میفرمایید رو از کجا تهیه کنم؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۰۱:۵۹:۴۴

کارشناس شماره ۱

بهتره سرشاخه ها رو از زیر گره یا بندِ روی ساقه قطع کنید . لینک کود رو براتون میزارم البته اگر پودری هم باشه ایرادی نداره .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۰۲:۱۶:۱۱

کارشناس شماره ۱

لینک کود.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود برگ دهی کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۰۲:۱۷:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@