پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اعظم

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۳۰-۰۳-۱۴۰۰

گل من شفلرا هست ویژه

تعداد بازدید ۲۳۳

گل من دو سه هفته هست از شروع فصل گرما داره برگهاش رو از دست ميده قبل ريختن برگها و ساقش تيره ميشه و ميوفته با دقت بيشتري بهش نگاه كردم زير برگ لكه ها و يا شپش هاي بسيار ريز قهوه اي كه چسبيده بر زير برگها ديده شده امروز با دستمال و اب سعي كردم اين ها رو پاك كنم ولي بسيار چسبناك هست و زياد كلا گل نازم داره از بين ميره تو زمستون بسيار حالش خوب بود و با شروع تابستون و كولر كازي تمام برگها افتاده رو به پايين امروز بردم كزاشتم پشت بام تا از سرما كرلر نخوره و افتاب بگيره ميشه راهنماييم كنيد

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۲۳:۳۴:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری تون به چه صورت هستش .برای از بین بردن شته ها باید گیاه را سمپاشی کنید .سم دیازینون سم مناسبی است .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .افراط در آبیاری ، تهویه ی نامناسب محیط ، رطوبت بالا ، خاک متراکم و زهکشی نامناسب گلدان باعث جمع شدن اب در ته گلدان و پوسیدگی ریشه خواهد شد.گیاهان نباید در معرض جریان هوای وسایل سرمایشی قرار داشته باشند.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۲:۰۱:۲۵

اعظم

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۳۰-۰۳-۱۴۰۰

نحوه ابياري اخرين بار اب زيادي دادم كه از زير گلدان خارج شد معمولا هفته يك بار ايا با سمپاشي كه فرموديد گل درست ميشود الان در پشت بام قرار دادم تا در معرض كولر كازي نباشد و افتاب بگيرد اكثر برگها رو به پايين افتاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۲:۳۱:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

چون گیاه در محیطِ بسته قرار داشته ، اگر نور مستقیم خورشید بهش بتابه دچار سوختگی برگ میشه بهتره فعلا ، در پشت بام ، در مکانی کاملا سایه قرار داشته باشه به مرور با انجام دادن مواردی که بیان شد باید علائم بهبودی در گیاه مشاهده بشه .قبل از سمپاشی بهتره برگهای الوده حذف بشن .

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۹:۰۲:۲۲

اعظم

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۳۰-۰۳-۱۴۰۰

اكثر برگها الوده هست اكه همش حذف بشه نميشه چيزي از گياه باقي نميمونه روزي چند بار بايد سم مورد نظر را بزنم ؟ و ايا نياز هست خاك گلدان هم كلا عوض بشه يا نه ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۹:۱۲:۳۹

اعظم

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۳۰-۰۳-۱۴۰۰

ايا بيارمش منزل و در فضاي قبل كنار پنجره بزارم بهترهست يا در پشت بام جاي سايه ؟ فضاي منزل هم كولر گازي كار ميكنه روزي ٨ ساعت ،

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۹:۳۹:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۱۱:۱۸:۵۷

اعظم

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۳۰-۰۳-۱۴۰۰

شهريار شهرك شاهد

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۱۱:۵۷:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

اگه پشت بام و در مکانی کاملا سایه بزارید بهتره . آبیاری را شبها انجام بدید و در زمان آبیاری برگها را نیز شست و شو بدید .

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۲۲:۱۹:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
[email protected]