پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ملیکا حسنلو

تعداد سوال: ۱

بی حالی برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۵۰۹

سلام وقت بخیر من چند ماهیی هست این برگ انجیری و دارم شرایطش هم پنجره شمالی هست نورگیرش خوبه اب یاری هروقت که خشک شه نصف استکان آب خاک برگ هست رطوبت هم متوسطه غبار پاشی هم میکنم یک هفته یبار هر دوهفته هم کوددهی دادم چند روز پیش دیدم گیاهم خیلی شل شده و روی برگش لکه افتاده به چند نفر نشون دادم گفتن قارچ گرفته . قارچ کش دادم بهش خیلی حالش بدتر شد بعد یک هفته هم بهش کود اهن دادم اما باز حالش خوب نیست اون لک ها هم بیشتر شدن و برگاش رو به زردی میرن لازم به ذکره که براش جزیره هم درست کردم ممنون میشم راهنمایی م کنین داخل عکس مشخصه بی حالی گیاه عکس بالاش هم اون لکه هاس که گفتم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۱۹:۱۶:۳۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاهتون بعلت آبیاری کم و کوددهی نادرست دچار تنش شده .بهتره گیاه را از گلدان خارج کنید و اگر ریشه ها سالم بودند , مدتی آنرا در آب نگه دارید تا سرحال شود .آب را هرروز تعویض کنید و یک تکه زغال در آن بیاندازید . برای گیاهی با گلدانی با این سایز , نصف استکان آب بسیار کمه مخصوصا که برگ انجیری در فصول گرم به آب فراوان نیاز داره . فعلا از هیچ نوع کود یا سمی استفاده نکنید . از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و نتیجه ی کارتون رو اطلاع بدید .متشکرم

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۲۲:۲۳:۵۲

ملیکا حسنلو

مرسی از توضیحاتتون .. من الان ریشه رو در اوردم اینطوریه به نظرتون سالمه ؟ دورش یه کیسس نمیدونم چیه فکر کنم برای پرورشش بوده مشکلی نداره؟.. بهش هورمن ریشه زایی بدم ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۲۳:۴۹:۵۲

کارشناس شماره ۱

کیسه رو به آرومی جدا کنید ، نه فعلااز هیچ نوع کودی استفاده نکنید . ریشه به ظاهر سالمه ، اگه سفته و پوسیدگی نداره خوبه ، فقط آب گلدان را هرروز تعویض کنید .ممکنه برگها زرد بشن و از بین برن اما نگران نباشید دوباره برگ جدید میده .اصلا نزارید اب حالت موندگی پیدا کنه و تنه و ریشه ها حالت لزج بشن .

۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۷:۳۶:۴۶

ملیکا حسنلو

سلام .. وقت بخیر مرسی از راهنمایی عالیتون واقعا حال گیاهم خیلی خوب شده و سرحال شده لطفا بفرمایید تا کی باید توی اب باشه و کی بکارمش ؟ خاک برگ (خاک قبلی) مناسبه براش ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۳ ۱۳:۳۱:۲۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر الان چند روزه تو ابه ؟ خاک برگ خوبه اما خاکی که داخل گلدون قبلی بود رو دوباره استفاده نکنید بهتره از خاک تازه استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۴-۰۳ ۱۳:۴۲:۵۹

ملیکا حسنلو

۳ روز گذاشتم تو اب .. خاک قبلی هم با قارچ کش و دیازنون ضدعفونی کردم

۱۴۰۰-۰۴-۰۳ ۱۴:۰۶:۵۱

کارشناس شماره ۱

حالا که گیاه سرحال شده میتونید به خاک منتقل کنید اما چون مواد شیمیایی ( چه کود و چه سم )در خاک قبلی ، زیاد ، وجود داره بهتره از خاک قبلی استفاده نکنید ، گلدان را به اندازه ای که ریشه در ان کمی ازاد باشد انتخاب کنید و سعی کنید بیش از حد بزرگ نباشه ، سه چهار سانت لایه ی زهکش ( مخلوطی از تکه های زغال و کمی سنگریزه یا پوکه ) بریزید . بعد از کاشت ، گیاه را سیرآب کنید و گلدان را چند روزی در مکانی سایه و کمی خنک قرار بدید بعد از ان میتونید گلدان را به مکانی پرنورتر منتقل کنید . فعلا از دادن هرگونه کود( حتی ارگانیک) یا سم و قارچ کش خودداری کنید و فقط با ابیاری از گیاه نگهداری کنید

۱۴۰۰-۰۴-۰۳ ۱۴:۴۴:۴۸

ملیکا حسنلو

سلام وقت بخیر .. من هنوز گیاهم رو نکاشتم چون قسمتی از ریشه ها حالت نرمی داره و قهوه ای هست .. مشکلی نداره ؟چه راه حلی پیشنهاد میکنین ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۱۲:۰۶:۲۵

کارشناس شماره ۱

یعنی وقتی با دست فشار میدین حالت ابکی داره و له میشه ؟ حال گیاه چطوره ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۲۳:۴۶:۰۵

ملیکا حسنلو

اره حالت نرمی داره اما خیلی ابکی نیست اما نرم تر از قسمت سفید هست .. حال گیاه خیلی خوبه هیچ تغییری نکرده .. دقت کردم نسبت به روزای قبل این حالت قهوه ای بودنش زیاد شده انگار سرایت میکنه .. چه کنم ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۰۰:۴۲:۴۴

کارشناس شماره ۱

قسمتهای نرم رو قطع کنید ، اب گلدون رو هرروز تعویض میکنید ؟ ایا روی ریشه ها حالت لزج هم ایجاد شده؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۰۶:۳۷:۰۴

ملیکا حسنلو

نه لزج نیست .. اینجوری باید ۸۰٪ ریشه رو قطع کنم ..اسیب نمیبینه گیاهم ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۰۷:۱۰:۲۶

کارشناس شماره ۱

فقط قسمتهایی که بیشتر نرمه رو قطع کنید . محل نگهداری گلدان گرمه ؟ اب رو هر چندوقت تعویض میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۰۵:۱۰

ملیکا حسنلو

سلام قطع کردم .. ریشه های پوسیدش که به راحتی کنده شد .. اب رو هرروز عوض‌میکنم .. نه زیاد گرم نیست معتدله .. البته از روز اولی ‌که دیشه رو از تو گلدون در اوردم قسمتاییش اینجوری بود و به ممرور بیشتر شد . الان تا بلند شدن ریشه صبر کنمم بعد بکارمم ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۱۶:۴۷

کارشناس شماره ۱

عکس الانِ ریشه رو بعد از هرس بفرستید ببینم چقدر از حجمش مونده

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۴۲:۳۸

ملیکا حسنلو

این ریشه سالمی که مونده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۷:۲۲:۵۲

کارشناس شماره ۱

همین خوبه میتونید بکارید داخل خاک فقط ، هیچ نوع کودی بهش ندید ، خاکتون سبک باشه ، گلدون کوچیک و متناسب با حجم ریشه باشه ، زهکشی ته گلدون هم حتما به درستی انجام بشه ، بعد از کاشت بلافاصله بهش اب بدید بهتره کمی پودر قارچ کش سیستمیک در اولین ابیاری حل کنید و گیاه را با آن آبیاری نمایید براش جزیره هم بسازید ، ابیاری را در زمانی انجام بدید که خاک گلدون نسبتا خشک شده باشه . گلدان را در مکانی با نور و دمای ملایم قرار بدید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۲۳:۴۱:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@