پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

النازمحمدزاده

تعداد سوال: ۱

سوختگی نوک برگ و زرد شدن برگها ویژه

تعداد بازدید ۲۱۰۸

سلام وقت بخیر من حدود ۱ ماه و نیم هست گیاه برگ انجیری دارم اما متسفانه برگ ها یکی یکی نوکشون حالت سوختگی پیدا میکنه و کل برگ کاملا زرد رنگ میشه آبیاری هفته ای یکبار انجام میدم و نورش هم نور متعادل خونه است!الان نمیدونم چیکار کنم و خیلی ناراحت میشم اینجوری میبینم!

۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۰:۲۱:۲۰

النازمحمدزاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۰:۲۴:۳۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر محل قرار گیری گلدونتون کجاست؟ و رطوبت محیطتتون چقدر هست؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۰:۳۱:۴۴

النازمحمدزاده

گلدون خیلی نزدیک پنجره نیست اما فضا دارای نور هست در واقع نور شمالی دریافت میکنه،برای رطوبت هم از دستگاه بخور سرد نزدیک گیاه گذاشتم که هفته ای ۲-۳ بار روشن میکنم

۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۰:۳۸:۱۸

کارشناس شماره ۲

ممنون باد کولر مستقیم بهش میخوره؟ و دستگاه بخورتون با چه فاصله ای قرار داره؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۸:۲۰:۰۴

النازمحمدزاده

خیر بادکولر بهش نمیخوره،دستگاه بخور هم کنار گلدون قرار داده بودم چون اینجوری بهم گفته بودن

۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۹:۳۷:۵۹

کارشناس شماره ۲

بله دستگاه بخور خوبه نزدیک باشه البته منظور از نزدیک با فاصله حداقل یک‌متری و نیم قرار بدید چون همچنان برگ ها نشانه خشکی رو دارند خصوصا در روزهایی که هوا گرمتر هست میتونید از ساخت جزیره در زیر گلدون هم کمک بگیرید برای بالا بردن رطوبت . به گیاهتون کود میدید؟ علایم برگ نشدن از کمبود مواد غذایی هم داره از اول سال بهش خود خاصی دادید؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۰۳:۲۹:۵۰

النازمحمدزاده

حدودا ۱ ماه و نیم هست که گل خریدیم و خود مغازه دار خاک و تعویض کرد،۲ هفته بعدش بهش کود سه ۲۰ دادیم و آهن! تو نت خوندم این گیاه زیاد آبیاری دوست نداره برای همین هفته ای آب میدم! الان ماهی یکبار سه ۲۰ بدم ؟!چیکار کنم برگ ها درست بشن؟!

۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۰۸:۲۰:۴۲

کارشناس شماره ۲

ببینید برای ابیاری اصلا روز مشخص نکنید چون بسته به دما و رطوبت منزل و فصل متغیر هست شما این دو ابیاری سطح خاک رو‌چک کنید هرزمان سطح خاک به عمق دو سانت خشک بود ابیاری انجام بدید و تا اندازه ای ابیاری انجام بشه که چند قطره اب از زیر گلدون خارج بشه بیشتر باعث باتلاقی شدن خاک و‌کمتر باعث سیراب نشدن ریشه های پایینی میشه برای کوددهی حتما ماهی یکبار اسید هیومیک بدید کودnpk20 ماهی یکبار و‌کود اهن هر ۴۵ روز یکبار در فصل رشد گیاه که فصل بهار و‌تابستون هست انجام بشه. اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature کود NPK 20-20-20 کلات آهن
۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۲۳:۳۷:۲۱

النازمحمدزاده

ممنونم از پاسختون.

۱۴۰۰-۰۴-۰۳ ۰۸:۰۲:۳۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۴-۰۳ ۱۲:۴۳:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@