پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهساآقاسیدمرتضی

تعداد سوال: ۱

چند برگ از سانسوریا من زرد شده چه کنم؟ ویژه

تعداد بازدید ۴۲۵

گیاه در فضای آپارتمانی نگهداری میشود،نور خورشید ندارد و هر ده روز یکبار آبیاری می شود

۱۴۰۰-۰۴-۰۴ ۱۹:۳۸:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا عکس گیاه را ارسال کنید و بفرمایید ایا بین دو آبیاری ، خاک گلدان ، خشک میشود ؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۰۰:۵۹:۳۴

مهساآقاسیدمرتضی

هنگام آبیاری، سطح خاک کاملا خشک میباشد اما فکر میکنم هربار ابیاری نیم لیتر اب میریزیم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۰۱:۱۱:۰۶

کارشناس شماره ۱

خاک گلدان سفت و متراکمه ؟ وقتی اب میدید زود از ته گلدان خارج میشه یا خیر ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۷:۳۷:۰۴

مهساآقاسیدمرتضی

اصلا از گلدان آب خارج نمیشه

۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۸:۲۱:۳۴

کارشناس شماره ۱

بهتره اگر خاک سفت و متراکمه ، خاک را تعویض کنید و از خاکی با بافت متوسط استفاده کنید ، برگهای زرد شده و افتاده را جدا کنید ، در هنگام تعویض خاک ، اگر مشاهده کردید ریشه ها اسیب دیده هستند انها را اصلاح و قسمتهای آسیب دیده را جدا کنید و بعد گیاه را بکارید ، ۵ سانت در ته گلدان لایه ی زهکش بریزید ، پوکه یا سنگریزه و زغال مناسب هستش . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۰۰:۲۸:۳۹

مهساآقاسیدمرتضی

می تونم از برگ های زرد شده قلمه بگیرم؟ چون هنوز سفت هستند و اینکه نیاز نیست قارچ کش بهشون بزنم؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۰۱:۱۸:۵۴

کارشناس شماره ۱

بله از قسمتهای سبزش میتونید قلمه بگیرید ، اگر در اطراف ریشه حالت لزج ایجاد شده بود یکبار قبل از اینکه گیاه رو بکارید بهش قارچ کش اسپری کنید و بزارید خشک بشه بعد بکارید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۰۸:۰۷:۲۷

مهساآقاسیدمرتضی

نحوه قلمه زدن را لطف می کنید توضیح بدید

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۱۵:۰۹:۰۴

کارشناس شماره ۱

برگهایی که سبز هستند را بصورت قسمتهای ۱۰ الی ۱۵ سانتی برش بزنید و انها را در اب قرار بدید تا ریشه دار بشه بعد که ریشه دار شد میتونید اونها رو به گلدانی کوچک با خاک سبک منتقل کنید .میتونید مستقیما قلمه ها را در خاک بکارید تا ریشه دار شوند .خاک باید نسبتا مرطوب باشه ، اگر بافت قلمه ها یی که برداشت میکنید سالم باشه در طول دو هفته نشانه های ریشه دار شدن اشکار میشه اما اگه ناسالم باشه قلمه ها بدون اینکه ریشه دار بشن از بین میرن پس در برداشت قلمه ، فقط از قسمتهای سفت و سالم برگ استفاده کنید ، اگر قلمه ها را در اب ریشه دار میکنید یک تکه زغال در آب بیاندازید و اب را هرروز تعویض کنید .

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۲۳:۳۲:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@