پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هاجر حقیقی

تعداد سوال: ۱

ضعیف شدن و رشد نکردن سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۵۷

سلام و ادب ما چند سالی هست یه گیاه سانسوریا داریم، حس میکنم اصلا رشد خوبی نداشته و بی حاله به صورتیکه به یک طرف مایل شده از لحاظ نور و خاک و نحوه آبیاری مواردی رو که در پیج فرمودید رعایت میکنم ولی باز هم حس میکنم خیلی حال خوبی نداره عکس اش رو براتون میفرستم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۰:۵۵:۱۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت شما بخیر امکانش هست یک عکس از ارتفاع گلدون هم ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۰:۵۸:۲۴

هاجر حقیقی

سلام و ادب بله حتما

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۱:۲۴:۲۸

کارشناس شماره ۲

ببینید اینکه برگ ها استحکام ندارند ممکنه گیاه در عمق کم کاشته شده باشه و البته اینکه رشدی نداره از خاک ضعیف هم هست به گیاهتون خود خاصی میدید؟ یا اینکه خاک گیاهتون رو تاحالا تعویض کردید؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۸:۲۵:۳۰

هاجر حقیقی

ممنون از توضیحات شما، منظورتون اینه که گیاه باید بیشتر در خاک باشه؟ یا مثلا این گلدون براش بزرگه؟ فک کنم حدود دو سالی باشه که کود خاصی بهش ندادیم، و خاکش هم کمپوس و خاک برگ بوده

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۰۸:۰۹:۳۶

کارشناس شماره ۲

گلدون دهانه کوچکتر داشته باشه و در عمق بیشتری کاشته بشه و البته هم کوددهی نیاز داره هم تعویض خاک البته الان اصلا زمان مناسبی برای اینکار نیست و ریشه اسیب میبینه بهتره تا بهار صبر کنید فعلا از کوددهی کمک بگیرید و‌تعویض سه سانت از خاک سطح گلدون بدون اینکه گیاه رو از ریشه بیرون بیارید خاک برگ اصلا استفاده نکنید و برای کوددهی ماهی یکبار npk52. و اسید هیومیک به گیاهتون بدید همراه اب ابیاری کوددهی تا اول پاییز انجام بشه . اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۱۳:۱۱:۰۷

هاجر حقیقی

سلام و ادب صبح شما بخیر ممنونم از راهنمایی شما مواردی را که فرموده بودید انجام میدم و مجدد مزاحم شما میشم

۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۰۹:۱۳:۴۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله حتما نتیجه تغییرات رو‌ از همین تاپبک اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۰۰:۲۵:۵۹

هاجر حقیقی

سلام و صبح بخیر جسارتا میفرمایید برای تعویض سه سانتی متر از خاک گلدان از چه خاکی استفاده کنیم

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۰:۰۴:۱۹

کارشناس شماره ۲

بله حتما خاک ترکیب خاک باغچه ۲ واحد و‌ماسه و‌پرلیت هرکدوم یک واحد یکم ورمی کمپوست هم میتونید به ترکیب اضافه کنید تا غنی تر بشه

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۱۰:۴۹

هاجر حقیقی

سپاسگزارم

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۷:۳۷:۱۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۰۱:۴۲:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@