پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پروانه ملکی

تعداد سوال: ۱

سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۷۰

وقتتون بخیر . یکساله سانسوریا خریدم همون جا خاک و گلدونش را برام عوض کردند. خاک کوکوبیت . هفته ای دو بار بهش یه استکان (حدود 100 سی سی) آب دادم و 8 متر از پنجره جنوبی فاصله داره توی دمای اتاق . تا الان مشکلی نداشته . ده روز پیش دیدم یکی از برگهاش از ریشه نرم شده انگار توش پر از آب بود اون برگ جدا کردم تو این مدت بهش آب ندادم . الان دیدم ریشه نداره براحتی از خاک دراومد چی کارش کنم

۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۲:۱۹:۲۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطف میکنید عکس گیاه رو هم ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۲:۴۷:۵۳

پروانه ملکی

بله

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۳:۰۳:۳۰

پروانه ملکی

توی زیر گلدونیش مورچه مرده هست سم کارباریل سوین را پارسال استفاده کردم بعد از چند وقت باز هم مورچه مرده داشت .یه پتوس و یه گل دیگه هم دارم که اسمش را نمیدونم توی خونه مون خرخاکی دیدم . برای اونها هم همون سم را استفاده کردم ولی نمیدونم چند وقت بکبار باید استفاده کنم که برای گل ضرر نداشته باشه . جای این دو تا گلدونم کاملا سایه است تنها نورش نور لامپه .نوک بعضی از برگهای پتوس و اون یکی زرد میشه . هفته ای دو بار بهشون 70 سی سی آب میدم .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۳:۴۲:۳۱

کارشناس شماره ۲

بله باتوجه به عکستون مشخصه گلدونتون سایز مناسبی نداره و بزرگ هست سانسوریا گلدون کوچیک میپسنده و همین سایز بزرگ باعث شده ابیاری شما هم بیشتر بشه دو بار در هفته برای سانسوریا زیاده شما زمانیکه یک سوم خاک گلدونتون خشک بود باید ابیاری کنید و‌حتما زهکش باید باز باشه الان برگ هایی که بیرون اوردید هیچ‌ریشه ای ندارند؟ و قسمت انتهایی برگ داخل خاک نرم هست؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۸:۱۲:۴۶

کارشناس شماره ۲

در هر تاپیک سوال یک گیاه رو‌مطرح بفرمایید و سوال پچتوس باید در تالار پوتوس مطرح بشه من توضیحات کلی رو البته خدمتتون میگم ببینید سوختگی نوک برگ هم در اثر کم ابی هم کمبود نور و‌بیشتر از همه از،کمبود رطوبت هست و لامپ های معمولی و‌حتی ال ای دی نمیتونه نیاز نوری گیاهان رو تامین کنه اگر نور مصنوعی هم بخواید تهیه کنید از لامپ های مخصوص رشد باید استفاده کنید و دلیل جمع شدن مورچه وجود افات دیگری در گیاه هست که تولید عسلک میکنند و باعث جذب مورچه ها میشن عکس اون گیاهاتون رو ارسال بفرمایید ال افت اصلی باید درمان بشه تا مورچه ها هم ازبین بزن و برای کرم خاکی بسته به چیزی که روی سم نوشته شده شرکت هاب مختلف باهم متفاوت هست اما معمولا حداکثر سه بار به فاصله ۹ روز توصیه میشه

۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۸:۱۸:۳۵

پروانه ملکی

بله اون برگها هیچ ریشه ای ندارند .گذاشتمش داخل خاک گلدونم و نمی دونم چی کارشون کنم .بذارم داخل خاک ریشه میزنه ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۸:۴۱:۵۱

کارشناس شماره ۲

بله در خاک ریشه میزنه کلا سانسوریا اگر ابیاری منظم داشته باشه کوددهی منظم باشه ریشه میده فقط دقت کنید گلدون کوچکتر بزارید دهانه گلدان باید کوچکتر باشه و گلدون بزرگ اب زیادی هم نیاز داره که باعث میشه ریشه گیاه دچار پوسیده بشه. حتما زهکش گلدون هم چک کنید که باز باشه

۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۲۳:۳۸:۱۷

پروانه ملکی

چند وقت یکبار باید بهش آب بدم ؟ این کود مناسبه ؟ چند وقت یکبار و چطوری ؟ از نظر نور جایی که تو این بک سال بوده خوبه یا جاشو عوض کنم ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۰۰:۱۴:۳۱

کارشناس شماره ۲

لطف میکنید از پشت این کود هم عکس بفرستید مواد متشکلش مشخص باشه؟ کود مناسب برای سانسوریا کود npk52 هست و کود های ازت بالا براش خیلی مناسب نیست و برای ابیاری بسته به سایز گلدون حتما چک کنید خاک گلدون به اندازه یک سوم که خشک بود ابیاری انجام بشه چون دما و رطوبت هوا متغییر هست روز مشخص نکنید و سطح خاک رو برای ابیاری چک کنید و سانسوریا درسته جز گیاهان مقاوم به کم نوری دسته بندی میشه ولی در نور کم رشد خوبی نداره و پاجوش هم نمیده پس نور خوب ولی غیر مستقیم برای رشدش بهتره . اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۰۰:۲۱:۵۱

پروانه ملکی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۰۰:۳۰:۳۴

کارشناس شماره ۲

بله این کود npk هست البته درصد مواد رو ننوشته بهتره npk52. برای سانس استفاده بشه این کودباتوجه به اینکه نوشته مخصوص سانسوریا احتمالا این درصد رعایت شده

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۱۳:۱۶:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@