پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اکبری

تعداد سوال: ۱

مورچه درگلدان لیندا ویژه

تعداد بازدید ۴۸۱

گل لیندا من ،مورچه های ریز داره ،،وکل گلدان پیاز کا هست ایا گلدان کوچیکه؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۲۲:۳۰:۵۱

اکبری

این عکس گلدون هستش

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۲۲:۴۳:۳۱

اکبری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۲۳:۲۱:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ، لطفا بفرمایید چند ساله گیاه در این گلدون قرار داره و آخرین باری که خاک تعویض شده چه زمانی بوده و نحوه ی آبیاری به چه صورته ؟ متشکرم

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۲۳:۴۰:۴۶

اکبری

سلام،من دوماهه این گلدون روگرفتم خبر ندارم،،ولی آبدهی هفته ای دو مرتبه ،حدود یک استکان هر دفه

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۲۳:۵۹:۲۳

اکبری

؟؟؟؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۲۲:۳۹:۴۹

کارشناس شماره ۱

یک استکان خیلی کمه برای گیاهی با این سایز . بهتره اجازه بدید خاک گلدون خشک بشه بعد سیرابش کنید . مورچه ها هم بعلت خشک بودن بیش از حدت خاک گلدان ، احتمالا در خاک کلونی تشکیل دادن و در حال ازدیاد هستند .با ابیاری درست ، مورچه ها هم کم میشن .

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۰۰:۰۰:۴۶

اکبری

اندازه گلدون چی خوبه؟وقتی آب میدم جای موندن آب نیست، نمیخواد عوض کنم؟ سر برگها هم خشک میشه دلیل کم ابیه؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۰۰:۰۸:۱۹

کارشناس شماره ۱

بله خشک شدن نوک برگها دلیلش کم ابیه ، بهتره گلدون رو تعویض کنید و از گلدونی که دهنه اش گشادتره و عمق کمتری داره استفاده کنید اگه ریشه ها زیاد و انبوه هستن کمی اونها رو هرس کنید بعد تو گلدون جدید بکارید خاک گلدون نباید زیاد سبک باشه باید بافتی متوسط داشته باشه .زمانی که گیاه رو در گلدان میکارید باید حداقل ۱۰ الی ۱۵ سانت پیاز با لبه ی گلدون فاصله داشته باشه .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۱۱:۵۹:۰۲

اکبری

سلام،گل کاج مطبق ،اصلا برگ باز نمیکنه ،چند سال پیش یک طبقه برگ اضافه شده حالا نه برگها بزرگ میشه نه دیگه اضافه،،،برگهای اولیه هم همه ریختن

۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۱۶:۵۸:۰۰

اکبری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۱۶:۵۹:۴۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر بهش کود میدید ؟ چه کودی و با چه فاصله ی زمانی ؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۲۳:۴۰:۰۷

اکبری

کود اهن هر ماه یکبار،،قبلا ۲۰۲۰۲۰ هم میدادم بهش ولی گفتن فقط اهن بدین

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۰۵:۰۷:۱۹

کارشناس شماره ۱

غیر از آهن به کودهای ازت دار هم نیاز داره . یعنی میتونید از کود سه بیست و آهن بصورت دوره ای و جداگانه گیاه رو تغذیه کنید .کوددهی را در اوایل پاییز قطع کنید .آهن برای استحکام برگها و ساقه و سه بیست برای برگزایی مورد نیاز هستش .

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۲۳:۱۷:۵۶

اکبری

من میتونم قسمت بالایی رو قلمه بزنم تو آب بذارم،ریشه میزنه؟،چون پایین گل که برگها ریخته هم زشت شده هم حالت خشکیده داره

۱۴۰۰-۰۴-۱۵ ۰۰:۰۸:۱۲

کارشناس شماره ۱

بله اما ریشه دار کردنش کمی سخته و باید در شرایط گلخونه ای اینکار انجام بشه .

۱۴۰۰-۰۴-۱۵ ۲۲:۳۲:۴۲

اکبری

سلام،اشک عروس از بالای ساقه شکسته وجدا شده ،،باید در اب ریشه دارش کنم ،یا همینطوری توی خاک بدون ریشه بکارم؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۵ ۱۹:۰۲:۳۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه رو بفرستید متشکرم

۱۴۰۰-۰۷-۰۵ ۲۱:۵۰:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@