پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Sara az

تعداد سوال: ۱

سیاه شدن برگ زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۳۵۰۹

علت سیاه شدن برگها رو خواستم بدونم دوتا از برگهام سیاه شدن ولی خب کل گیاه هنوز زیبلیی خودش داره

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۱۲:۲۹:۱۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر به برگ های گیاهتون غبار پاشی میکنید؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۱۲:۵۵:۴۴

Sara az

قبلا با شیر برگها رو شستم ولی چون پر چرب بود بیشتر لک شد بعد با اب و دستمال تمیز کردم ولی باز لکه بجا موند

۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۱۵:۱۲:۰۲

کارشناس شماره ۲

بله لکه های روی برگ باعث قارچی شدن برگ ها شدن برگ زامیفولیا چرمی هست و در صورتی که قطرات اب روش بمونه و یا رطوبت محیط خیلی زیاد باشه گیاه دچار بیماری های قارچی میشه برای رفعش از سم قارچکش دوبار به فاصله سه روز استفاده کنید تا از گسترش لکه ها جلوگیری بشه سم پاشی در فضای باز انجام بشه اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۰۰:۰۸:۴۸

Sara az

من ۴ تا برگی ک دچار قارچ بود و چیدم کار اشتباهی ک نکردم؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۰۷:۴۳:۲۴

کارشناس شماره ۲

برگ هارو کامل از ساقه جدا کردید؟ ببینید حتما برای اینکار از قیچی ضدعفونی شده استفاده بشه که خودش عامل الودگی نشه به قسمتی که الان بریده شده و در معرض هوا هست یکم پودر دارچین بمالید کمک میکنه جلوی ورود الودگی به گیاه گرفته بشه و چون برگ قارچی بوده حتمااااا سم پاشی سایر برگ ها با قارچکش فراموش نشه

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۱۵:۳۵:۲۴

Sara az

اره برگ از ته جدا کردم الانم این ضد قارچ فقط گیرم اومده مفیده؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۱۸:۲۶:۵۶

کارشناس شماره ۲

کدوم ؟؟؟ عکس قارچکشی که دارید و میفرستید؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۰۱:۵۳:۱۷

Sara az

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۰۹:۰۷:۲۴

کارشناس شماره ۲

بله تیوفانات متیل هم مناسبه ولی مانکوزب در بیماری های قارچی برگ ها اثر بهتری داره پیشنهاد میکنم مانکوزب تهیه کنید و اسپری کنید روی برگ ها

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۱۸:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@