پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حامد پرتو

تعداد سوال: ۱

زرد و خشک شدن برگ کنتیا ویژه

تعداد بازدید ۶۲۳

سلام گیاه کنتیا من ۲۰ روزه خریدم هفته ای یک بار آبیاری شده و الان یکی از ساقه هاش کاملا زرد شده زیر برگ‌ها هم نقاط مشکی هستش و لکه هم روی برگ‌های زرد شده هستش راه درمانش چیه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۲۲:۴۲:۴۴

حامد پرتو

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۷ ۲۲:۴۷:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید در هر نوبت ابیاری چقدر آب در گلدان میریزید و آیا اب اضافی از زیر گلدان خارج میشه ؟ ایا بین دو آبیاری خاک گلدان نسبتا خشک میشه ؟ فاصله ی گیاه تا منبع نور چقدر هستش ؟ آیا غبارپاشی انجام میدید ؟ آیا گیاه مستقیما" در معرض جریان هوای سیستم سرمایشی منزل ، قرار دارد ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۰۰:۰۵:۳۵

حامد پرتو

سلام معمولا آب بدون کلر داده شده گلدان سفالی هستش و آب به اندازه‌ای که از زیر گلدانی مقداری آب بیرون میاد و خاک گلدان به اندازه یک بند انگشت خشک شد هفته ای یک بار آب داده شده و برگ‌ها رو سه روز یک بار غبار پاشی کردم فاصله تا پنجره ۴ متر هستش و باد کولر داریم اما در مسیر باد کولر قرار نداره

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۰۱:۲۸:۵۲

کارشناس شماره ۱

بهش یکبار قارچ کش بزنید ، و غبارپاشی رو متوقف کنید و برای رطوبترسانی براش جزیره بسازید .سعی کنید بین دو ابیاری خاک گلدون بیشتر از یک بند انگشت خشک بشه چون در گلدونای سفالی معمولا خاک سطح گلدان زود خشک میشه در حالی که در عمق گلدان هنوز رطوبت کافی وجود داره ، اب زیرگلدانی را همیشه خالی کنید

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۱۱:۴۹:۰۸

کارشناس شماره ۱

موجودی قارچ کش های سایت رو براتون میزارم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۱۱:۵۰:۱۵

حامد پرتو

من قارچ کش مانکزوب دارم اونو می‌توانم استفاده کنم و شرایط استفاده به چه صورت باید باشه و جزیره الان قبل از قارچ کش زدن آماده کنم؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۱۲:۴۷:۲۹

کارشناس شماره ۱

بله میتونید از مانکوزب بصورت اسپری برروی برگها و تنه ی گیاه استفاده کنید . بعد از یک الی دوروز براش جزیره بسازید . ده روز بعد سمپاشی را تکرار کنید . قبل از سمپاشی برگهای آلوده و بیمار را جدا کنید و بعد سمپاشی را انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۲۳:۵۰:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@