پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شادی شاه آبادی

تعداد سوال: ۱

لوله شدن و شل شدن برگ سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۵۲۸

دو سال پیش ی گلدون سانس خریدم همون سال اول کلی پاجوش داد گلدون و عوض کردم متاسفانه گلدون بزرگ بود و دیگه پاجوش نزد زمستون چند تا شاخه هاش شل و گندیده شد خاک و گلدون و عوض کردم و گیاه رو منتقل کردم ب جایی ک دمای یکسان داشته باشه اما متاسفانه باز چند شاخه شل شده و یکی هم لوله شده معمولا هر دوهفته یک لیوان بهش آب میدم

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۱۵:۲۷:۲۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید در تصویر ، گیاه و گلدان بصورت کامل مشخص باشه . متشکرم .

۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۲۳:۵۱:۵۱

شادی شاه آبادی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۰:۲۶:۳۶

شادی شاه آبادی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۰:۲۸:۱۲

کارشناس شماره ۱

آبیاریتون نسبت به حجم گیاه و سایز گلدان خیلی کمه .دور گیاه رو خاک بریزید چون خاکش خیلی پایینه ، در بهار و تابستون مقدار ابی که تو گلدون میریزید باید بیشتر باشه یکی دو لیوان براش خیلی کمه و ریشه سیراب نمیشه. هرزمان خاک گلدون خشک بود بهش خوب آب بدید .

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۳۷:۳۵

شادی شاه آبادی

بمن گفتن ماهی یک لیوان بهش آب بده یعنی دلیل شل شدن و کج شدن گیاه کم آبی هستش

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۹:۵۷:۳۰

کارشناس شماره ۱

بله .البته ابیاری گیاه در فصل زمستان ، چون رشد گیاه کم میشه ، نسبتا کمتر از تابستان و بهار انجام میشه اما تابستان و بهار چون فصل رشد هستش باید هرزمان خاک گلدان خشک بود به گیاه اب بدید .چون سایز گلدان بزرگه بهتره تقریبا یک سوم خاک خشک بشه بعد گیاه را سیرآب کنید البته این نوع ابیاری فقط مخصوص فصل تابستان هستش و پاییز به بعد ، به مرور باید ابیاری را کمتر کنید . میتوانید خشکی خاک گلدان را با قرار دادن سیخ چوبی در خاک تست کنید .

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۲۲:۲۶:۴۶

شادی شاه آبادی

من ب گلدون آب دادم ولی بهتر نشد و برگها شل تر شده

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۶:۳۰:۳۴

کارشناس شماره ۱

از خاک در بیارید و ببینید ریشه ها سالم هستن .اگر سالم بودن مدتی گیاه رو در آب نگه دارید و اگر پوسیدگی داشتن ، قسمت‌های پوسیده را جدا کنید و به محل زخم ها ، قارچ کش بزنید و بعد گیاه را در گلدانی کوچکتر با خاک جدید بکارید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۰۰:۴۹:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@