پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیرین فرجی

تعداد سوال: ۱

گیاه کوروتون برگ سوزنی ویژه

تعداد بازدید ۳۳۴

سلام وقت بخیر یک کوروتون خریدم تا یکماه هم خاکش رو عوض نکردم که به خونم عادت کنه حالش خوب بود ولی بعد از چند روز که خاکش عوض شد برگها پژمرده شدن از نزدیک دیدم آفت زده مثل تارعنکبوت و سمشو داشتم بهش زدم ولی برگهاش دارن میریزن و بی حال تر شدن چکارش کنم حالش خوب شه

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۰۸:۳۵:۱۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت شما بخیر لطف میکنید عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۰۴:۲۲

شیرین فرجی

الان منزل نیستم ولی شب حتما میفرستم

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۵۸:۱۰

کارشناس شماره ۲

ممنون بعد از دیدن عکس بهتر میشه تشخیص داد

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۰۱:۴۲:۱۷

شیرین فرجی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۰۹:۴۵:۵۲

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر چندتا نکته زمان مناسبی برای تعویض گلدون نبوده این فصل گیاه دچار تنش میشه گلدونتون خیلی بزرگه و بهتر بود یک ستیز کوچیکتر باشه زمان تعویض ممکنه ریشه اسیب دیده باشه که برای اطمینان به انتخاب ساقه دست بزنیدببینید سفت هست یا نرم؟؟؟ و ابیاریش چند روز یکباره؟ برای کنترل افت کنه تار عنکبوتی حتما از،سموم مخصوص مثل ابامکتین استفاده ه کنید و تهویه محیط بالا باشه و پشت برگ ها پاک بشه کاملا

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۰:۴۱:۱۶

شیرین فرجی

ابیاری هفته ای دوبار هست و سم هم مخصوص همون بود چون من کوروتون دارم البته نه برگ سوزنی و هر وقت اینطوری میشدن از همین سم که از گلفروشی خریدم میزدم . الان باید چکار کنم که حالش خوب شه

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۶:۲۶:۲۵

کارشناس شماره ۲

ببینید سم پاشی دوبار حداقل باید انجام بشه و برگ ها با یک دستمال نیمه مرطوب پاک بشن البته اول برگ و پاک کنید بعد سم پاشی دوم اگر باز هم افت یا تار عنکبوت دیده شد اطلاع بدید. و ابیاریش با توجه به فصل که گرم هست هر زمان خاک به عمق 2 تا 3 سانت خشک شد انجام بشه و کروتون نیاز به رطوبت داره برای تامین رطوبت از جزیره زیر گلدون استفاده کنید اگر روند بیماری طی یک هفته تغییری نداشت اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۲۳:۵۲:۵۲

شیرین فرجی

ممنون ?

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۲۳:۵۸:۳۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۴-۱۱ ۱۰:۲۲:۵۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@