پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فائزه کوششی

تعداد سوال: ۲

سوختگی و زرد شدن برگ های گل آنتوریوم ویژه

تعداد بازدید ۱۶۳۵

گلم رشد خوبی داره اما تازگی روی برگ هاش سوختگی ایجاد شده و لکه های زرد افتاده و بعضی قسمتاش لکه های زرد افتاده خلاصه برگاش طراوت سابقو نداره

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۲۳:۳۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر همه برگ ها این سوختگی رو‌دارند؟ گیاهتون رو غبار پاشی هم میکنید؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۳:۲۹:۱۸

فائزه کوششی

فقط برگ هایی که جدید در اومدن سوختگی ندارن بله غبار پاشی هم انجام میدم

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۴:۰۱:۵۰

فائزه کوششی

خواهشا جواب بدید من نگران گلمم خیلی دوسش دارم.گلم توی افتاب مستقیم نیست.وقتی آبش میدادم اب ب راحتی ازش خارج میشد.اما تازگی اینطور نیست. دماش معمولی.

۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۲۰:۰۰:۱۸

کارشناس شماره ۲

بله حتما سوال شما در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخ داده میشه بله اینکه میفرمایید اب از،زیر گلدون خارج نمیشه بخاطر بسته شدن سوراخ زهکش زیر گلدون هست و باتلاقی شدن خاک حتما زهکش رو از زیر گلدون چک کنید و با یک سیخ فلزی بازش کنید و بعد از ابیاری چک کنید که اب اضافی خارج بشه غبار پاشی پاشی از چه فاصله ای انجام میشه؟ و گیاه شما نیاز به قارچکش داره که روی برگ ها اسپری کنید و‌کمی با اب ابیاری به گیاه بدید و در کنار اون حتماااا زهکش چک بشه تهویه هوا مناسب باشه و مه پاش باید حداقل از فاصله یک‌متری گیاه انجام بشه

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۰۱:۴۱:۴۸

فائزه کوششی

غبار پاشیو از نزدیک انجام میدم .و اینکه قارچ کش همون سم های سفیده ک با آب مخلوط میشه و باید اسپری بشه؟منظورتون از آب آبیاری چیه؟و ی دونه از برگاش دیروز ک غبار پاشی کردم اینطوری شد ????

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۰۸:۱۶:۴۱

کارشناس شماره ۲

بله قارچکش ها اکثرا سفید هستند مثل مانکوزب و منظور از اب ابیاری زمانی که میخواید به گیاه اب بدید از،سم با اب مخلوط کنید و به گیاهتون بدید و کمی هم روی برگها اسپری کنید سه بار به فاصله ۳ روز اینکار تکرار بشه و غبار پاشی اصلااا از،نزدیک انجام نشه لکه های سیاه و قارچی برگ در اثر باقی ماندن اب سطح برگ ایجاد میشه حتما غبار پاشی با فاصله حداقل یک متری انجام بشه به شکل مه پاشی اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۰:۳۷:۴۹

فائزه کوششی

ممنونم اگر اینکارو انجام بدم خوب میشه حالش؟اگر نشد چیکار کنم کار دیگه ای هست ک انجام بدم؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۱:۲۶:۴۴

کارشناس شماره ۲

بله وقتی قارچ کنترل بشه اون لکه ها از بین نمیرن ولی دیگه گسترش هم پیدا نمیکنن و بعد از درمان نیاز به تقویت داره که یک هفته بعد از درمان از اسید هیومیک و کودهای کامل استفاده کنید. حتما روند درمان رو اطلاع بدید اگر تغییری نکرد بگید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۲۳:۴۹:۲۸

فائزه کوششی

سلام من دو مرتبه به گلم از سمی ک گفتید دادم هم داخل خاکش هم روی برگ هاش از فاصله دور اسپری کردم اما گلم بدتر شده زرد تر شده برگ هاش حتی ی برگ تازه و جدیدش ک دراومده و خیلی کوچولواِ لطفا راهنماییم کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۱۳:۲۶:۳۹

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر دقیقا بفرمایید چه سمی و چه مقدار بهش زدید؟ برگ ها نشان از کوددهی زیاد رو نشون میده بهشون کود هم دادین اخیرا؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۱۴:۲۶:۱۰

فائزه کوششی

مانکوزب به اندازه یک قاشق چای خوری پر در یک ونیم لیتر اب.همون ۳ روز یک بار هم دادم ن قبلا بهش کود مایع دادم از همون سیاها ک همه جا هست ک با اب مخلوط میکنی نمیدونم چرا اینطوری شد

۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۱۹:۴۹:۴۵

کارشناس شماره ۲

کود که اصلا ندید الان نمیدونم دقیقا کدوم کود رو میفرمایید هیومیک اسید جلبک دریایی کلات اهن و خیلی از کودها بافت سیاه داره و یکم مقدار سمتون بالا بوده بهتره برای از بین بردن اثر سم در حد سه تا 4 سانت از سطح خاک رو بردارید و با خاک جدید جایگزین کنید و دیگه فعلا بهش قارچکش اصلا ندید . و یک نکته مهم قارچکش رو اسپری کردید؟ یا با اب ابیاری دادید؟و بفرمایید غبار پاشی هم کردید در این دوره؟ الان چیزی که در عکس مشخصه لکه های قارچی کاملا پیشرفت کردند و این نشونه تهویه نامناسب محیط رطوبت بالا هست و بیماری متوقف نشده در صورتیکه اگر شرایط محیطی مناسب باشه، زهکش گلدون باز باشه و سم پاشی به لکه ها انجام بشه این لکه ها متوقف میشن. و حتما برگ های آلوده رو با یک قیچی ضدعفونی شده جدا کنید اون برگ ها احیا نمیشه و باعث گسترش بیشتر بیماری هم هستند

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۱:۲۴:۱۰

فائزه کوششی

بله هم از فاصله دور اسپری کردم هم داخل خاک ریختم و اینکه بله گلم تازه جا ب جا شده و جایی ک الان هستیم گرمه ببرمش مکان قبل یا خیر؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۹:۵۰:۱۲

کارشناس شماره ۲

بله جای گرم و بدون تهویه اصلا براش مناسب نیست حتما جاییی باشه که چندساعت در روز هوای تازه بهش برسه گرمای بالا محیط رو مناسب رشد و گسترش قارچ ها میکنه .محلولی که فرستادید محلول تقویتی هست ولی نوشته نشده هیومیک اسید ایا ازاینکه این محصول هیومیک اسیده اطمینان دارید؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۱:۱۵:۲۹

فائزه کوششی

من برگ های زردشو جدا کردم اونایی ک لکه های کوچیک داره رو هم جدا کنم؟یا ن و اینکه ن اصلا نمیدونم چی هست محلولش و اینکه دیگه بهش سم ندم؟چ توصیه هایی برای گلم دارید ممنون میشم هرچی ک هست بگید تا همشو انجام بدم ممنونم

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۲:۲۱:۳۶

کارشناس شماره ۲

ببینید پیشنهاد میکنم برگ های الوده با یک قیچی ضدعفونی شده جدا بشه حتما دوباره از قارچکش استفاده کنید به شکل اسپری پاشی و همراه آب ابیاری این بار از قارچکش کاربندازیم استفاده کنید فقط میزان سم بیشتر از،توصیه روی بسته نباشه تا زمانی که گیاه کامل درمان نشده اصلا کود ندید بعد از اینکه رشد لکه ها متوقف شد و لکه ها خشک شد میتونید از کود اسید هیومیک دوماه یکبار و کود گلدهی ماهی یکبار استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۰۱:۰۴:۵۳

فائزه کوششی

سلام ممنون من تمام برگ های قارچیو جدا کردم فقط ی دونه از برگ های باقی مونده ی مقدار زرده خیلی کم و ی دونه از برگ کوچیکا ی مقدار قهوه ای و پاره س اونارو هم جدا کنم؟ و اینکه خاکشم حدود ۴ سانت برداشتم و خاک جدید جایگزین کردم اگر کار دیگه ای لازم هست انجام بدم؟ توی عکسی ک گرفتم برگی ک میگم زرد شده دستم زیرشه و برگ کوچیک قهوه ای اون پایینه اگر مشکل دارن جداشون کنم و اسپری سم رو هم از فاصله ی دور انجام بدم؟بعد از سم پاشی کدر میشن میشه تمیزشون کنم؟ یا ن. سم پاشی رو چند روز یکبار انجام بدم و تا کی تمومش کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۱۰:۴۷:۴۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر خیر نیاز نیست جدا کنید سم پاشی سه بار با فاصله البته فاصلع بسته به نوع سم سم پودری مانکوزب ۹ روز یکبار سموم مایع ترکیبی سه روز،یکبار انجام بشه مشکلش رفع میشه به شرطی که شرایط تهویه محیط، ابیاری منظم و توجه به خشک بودن سطح خاک انجام بشه و زهکش هم باز باشه شما میتونید سه روز بعد سم پاش با یک دستمال نرم لکه هارو پاک کنید لطفا ماده ای به دستمال نزنید نهایتا در حد خیلی کم با اب مرطوبش کنید و پاک کنید سنگ های سطح خاک رو هم بردارید تا تهویه خاک بهتر بشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۱۳:۲۸:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@