پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه سلیمی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و بی‌حالی گل شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۶۶۴

سلام چرا این گل اینجوری شده اول حشرات قهوه ای ریز پشت برگهایش بودن بعد از سمپاشی برگهایش زرد میشن و میریزن و اصلا شاداب نیست کلا داره خراب میشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۰۹:۳۸:۲۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله گیاهتون دچار افت شده از چه سمی استفاده کردید؟ برجستگی های قهوه ای به شکل چسبیده به برگ ها بود؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۰:۳۳:۲۴

فاطمه سلیمی

سلام بله به شکل حشرات زیادی بود که چسبیده بود رنگ قهوه ای داشتند فکر کنم اسم سم کانفورت بود البته یکبار سمپاشی کردم و حشرات رو از روی برگها با دستمال برداشتم ولی دیگه گل طراوت و شادابی نداره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۱:۴۳:۰۲

کارشناس شماره ۲

بله سم حشره کش کنفیدور بوده حتما سمپاشی رو یکبار دیگه تکرار کنید هرجا افت با چشم مشخص بود توسط یک چوب پنبه و الکل از،سطح برگ و ساقه پاک کنید به شکل فیزیکی بعد برگ رو اسپری کنید این افات با تغذیه از شیره گیاه گیاهتون رو ضعیف میکنن بعد از ازبین رفتن کامل افت باید گیاهتون رو‌تقویت کنید تا زمان الودگی کودندید ولی بعد از،رفع کامل افت کوددهی انجام بشه اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود برگ دهی حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۲:۱۲:۲۴

فاطمه سلیمی

الان دیگه باز چند روزه روی گیاه آفت نیست ولی زرد شدن برگاش ادامه داره و شادابی نداره میترسم دیگه از بین بره الان شما ع کم س رو دیدید بنظرتون احتمال خراب شدن و ازبین رفتن گل هستش ممنون

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۳:۰۴:۴۷

فاطمه سلیمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۱۳:۰۵:۴۷

کارشناس شماره ۲

ببینید همه حشرات با چشم عادی قابل دیدن نیستن اللان برگ ها حالت چسبناک دارن؟ پشت برگ ها تار عنکبوت هم میبینید؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۰ ۲۳:۴۵:۱۴

فاطمه سلیمی

بله بعضی برگها حالت خیلی کمی تار عنکبوت دارند دقت که کردم روی چند تا برگ از اون حشرات قهوه ای هست و برگها هم سوراخ شدند چه کاری انجام بدم

۱۴۰۰-۰۴-۱۱ ۰۸:۲۷:۵۴

کارشناس شماره ۲

بله این علایم نشان از بودن افت کنه تارعنکبوتی هست برای رفعش گیاه رو با سم ابامکتین سم پاشی کنید حتما دو بار اینکارو‌انجام بدید بعد از،ازبین رفتن کامل حشره نوبت به تقویت گیاه میرسه که با کوددهی تقویت میشه

۱۴۰۰-۰۴-۱۱ ۱۰:۲۲:۲۲

فاطمه سلیمی

ببخشید نوع سمپاشی باید چطور باشه روی برگها اسپری کنم

۱۴۰۰-۰۴-۱۱ ۱۰:۳۱:۳۸

کارشناس شماره ۲

بله هم روی برگ و ساقه اسپری کنید هم با اب ابیاریربه گیاهتون بدید

۱۴۰۰-۰۴-۱۱ ۱۱:۲۵:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@