پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Foroughi-Maryam

تعداد سوال: ۳

رنگ برگهای فیکوس بلک ویژه

تعداد بازدید ۲۱۲۳

سلام و وقتتون بخیر من یه فیکوس بلک خریدم که یک ماهی میشه که برگهاش تغییر رنگ دادن و سبز شدن رنگ وسط برگها روشن تره و یه خورده بیحاله به نظرم آبیاری هفته ای یه بار و نزدیک پنجره شرقی هستش

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۰۹:۲۰:۱۰

Foroughi-Maryam

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۰۹:۲۲:۱۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر کودخاصی بهش دادید؟ و اون حالت خوردگی عکس دوم در همه ی برگ ها دیده میشه؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۱۱:۰۶:۰۲

Foroughi-Maryam

کود n:p:k 20:20:20 توی دو تا برگش فکر کنم دخترم موقع پاک کردن فشار داده شکسته

۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۸:۰۶

کارشناس شماره ۲

ببینید اگر این خط روی برگ فقط در یکی از،برگ ها دیده میشه میتونه در اثر ضربه اتفاق افتاده باشه ولی اگر در همه برگ ها دیده میشه نشان از وجود افته که باید با سم مخصوص درمان بشه این و چک بفرمایید و اطلاع بدید و اینکه برگ های جدید سبز هستند؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۰۰:۲۹:۱۶

Foroughi-Maryam

توی دو تا از برگها برگی که جدید در اومده بود حدود یه ماه قبل و این برگ اینجوریه برگ جدید هم رنگش مثل قبل تیره نیست

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۱۲:۴۲:۱۱

Foroughi-Maryam

تقریبا وسط همه برگها اینجوری کم رنگ تره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۱۲:۴۵:۰۴

کارشناس شماره ۲

ببینید این تغییر رنگ در اثر کوددهی اشتباه رخ داده مقدار کودی که با اب حل کردید و به گیاه دادید چقدر بوده؟ و چندبار تکرار شده؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۲۳:۳۵:۲۴

Foroughi-Maryam

یکبار یه قاشق مرباخوری توی یک لیتر آب من بیشتر نگران شدم که لکه قارچی سطحی روی برگ نباشه

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۲۳:۵۵:۰۹

کارشناس شماره ۲

بله احتمال دوم بعد از کوددهی احتمال قارچی هست که باید بررسی بشه پشت برگتن چه رنگی هست ؟ میشه یک عکس هم از پشت برگ بفرستید ؟ و اینکه این لکه ای که در عکس اخر فرستادید در حال پیشروی به کل برگ هست؟ اگر لکه کم کم بزرگ میشه احتمال قارچی شدن برگ هست که نیاز به سم پاشی قارچ کش سه بار به فاصله سه روز داره تا لکه متوقف بشه و البته علت ایجاد بیماری هم بررسی بشه. قارچ در اثر تهویه نامناسب محیط، رطوبت بالا، قرار گیری در کنار گیاه بیمار و ابیاری بیش از اندازه ایجاد میشه. حتما برای ابیاری اجازه بدید سه سانت از سطح خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید سوراخ های زهکش زیر گلدون حتما باز باشه و زمان ابیاری اب روی برگ گیاه ریخته نشه و برای پاک کردن برگ ها از مواد خاصی استفاده نشه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۱۵ ۱۳:۰۲:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@