پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

لینا دانشمند

تعداد سوال: ۲

ریختن برگ و گل انتوریوم ویژه

تعداد بازدید ۴۳۳

برگهای که موندن نیز دورشون قهوهایی هست و رو به خشک شدن هست و ریختن و گلها رنگ و شادابی رو از دست دادن باید چکار کنم ممنون از پاسختون

۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۱۱:۳۶:۴۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیق تر عکس گیاه رو ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۱۲:۵۷:۱۳

لینا دانشمند

بي زحمت راهنمايي ميكنيد و يك موردي اينكه مكان گل خيلي گرم بوده به همين خاطر اينطور شده راه درمان اين گل چي هست !؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۱۶:۱۴:۰۹

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا توی عکس ارسالی مشخصه هم گرمای بالا و رطوبت پایین محیط باعث خشکی نوک برگ شده هم بیماری قارچی شما در مرحله اول قارچکش رو به برک ها اسپری کنید و بعد از سه روز تکرارش کنید این قارچکشی که در پیوست براتون میزارم بعد گلدون رو یک ربع در تشت اب قرار بدید یکم از،حالت تنش خشکی بیرون بیاد و محل قرار گیری گلدون در معرض تابش نور مستقیم نباشه و باد کولر هم بهش نخوره برای تامین رطوبتش حتما جزیره درست کنید( اگر دررابطه با جزیره اطلاع ندارید بفرمایید تا توضیح بدم) و ابزار هر زمان سطح خاک حدود ۲ سانت خشک بود انجام بشه و چک کنید بعد هرابیاری چند قطره اب از،زیر گلدون خارج بشه بعد از درمان کامل که البته برگ های الوده و‌خشک دیگه احیا نمیشن فقط از گسترش بیماری جلوگیری میشه گیاهتون نیاز به کوددهی منظم داره تا تقویت بشه از اسید هیومیک ماهی،یکبار و کود npk36 سه هفته یکبار استفاده کنید تا اول پاییز

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود گل دهی قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۰۰:۱۸:۴۲

لینا دانشمند

تمامي ٤مورد پيشنهادي رو بايد خريد؟! و اينكه دو گياه دارم يكي بگونيا كه برگ هايش پژمرده شده چون نبودم از تراس برشون دارم تا افتاب ديا نخورن و كروتون هم همينطور برگهاش خودبه خود ميوفته و كاكتوس هلندي دارم كه گل نداده خيلي وقته با اينكه به غير از اين بار كه نبودم رسيدگي كنم روزهاي ديگه ابياري منظم و كودهي نيز همينطور.ممنون ميشم راهنمايي كنيد بايد چه روشهاي را پيش بگيرم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۸:۱۷

لینا دانشمند

و نيازي هست خاك گل انتوريوم را عوض كنم؟!

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۰۲:۲۴:۴۶

لینا دانشمند

و بي زحمت جزيره را نيز توضيح بديد ممنون

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۰۲:۲۶:۳۸

لینا دانشمند

بی زحمت میشه جواب سوال ها رو بدید

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۱۶:۲۳:۱۱

کارشناس شماره ۲

بله حتما الان پاسخ میدم اون ۴ محصول کمک کننده هستند شما هیومیک و کود npkرو حتما تهیه کنید که واجب هستن در رابطه با عکس گیاهان دیگه ببینید تنش دمایی و‌ابی زیادی بهشون وارد شده اگر ریشه اسیب ندیده باشه با مهیا کردن دمای مناسب قرار دادن کنار پنجره ای که نور غیر مستقیم داره و سه تا چهار ساعت در روز محل قرار گیری هوای تازه داره و ابیاری منظم هرزمان که سطح خاک به عمق دو سانت خشک بود و باز بودن سوراخ زهکش زیر گلدون گیاه جون میگیره و البته به این چندتا هم اسید هیومیک بدید کیفیت خاک و بهبود میده و یکم کمک میکنه تنش وارد شده راحتتر تحمل بشه برای کروتون حتما رطوبت مورد نیاز رو تامین کنید دقیقا به شکل جزیره

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۲۳:۳۹:۴۰

کارشناس شماره ۲

جزیره به این صورت هست که شما یک زیرگلدونی به اندازه سه برابر قطر گلدون انتخاب کنید توش سنگریزه بریزید مثل عکسی که در پیوست میفرستم براتون روز سنگ ها کمی اب بریزید در حدی که اب کامل روز سنگ رو نگیره و گلدون رو روی سنگ ها قرار بدید با تبخیر اب رطوبت برگ ها تامین میشه

کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۲۳:۴۱:۲۱

کارشناس شماره ۲

عکس جزیره زیر گلدون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۲۳:۴۲:۳۵

لینا دانشمند

خیلی ممنون بابت راهنماییتون. و دو سوال دیگه دارم شرمنده گل کاغذی دارم اما از روزی اوردمشون با وجود ابیاری منظم و کودهی برای گل دادن هر ۱۵روز یکبار باز هم گل ندادن باید چکار کنم!؟ و سوال دیگر نیازی هست خاک گل انتوریوم را عوض کنم یا خیر!؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۵ ۰۱:۱۰:۲۱

لینا دانشمند

و کاکتوس که عکسشو فرستادم نیز دیگر گل نداد با وجود ابیاری و کودهی منظم؟ کلا فکر کنم با گل دادن با من مشکل دارن??

۱۴۰۰-۰۴-۱۵ ۰۱:۱۲:۰۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم برای سوالات مربوط به هرگیاه شما در تاپیک خود گیاه یا تاپیک جدید سوال مطرح بفرمایید تا کارشناسان با توجه به تخصص به سوال شما پاسخ بدن هر تاپیک برای مطرح کردن سوال تخصصی در رابطه با یک گیاه هست و البته پیگیری سوال طی درمان. برای گل دادن گل کاغذی نور بسیار مناسب کودهای مخصوص گلدهی مثل 12-12-36 و سایز مناسب گلدون مهمه و اگر گیاهتون گل نمیده حتما از خاک فقیر ، کم نوری و تقویت نشدن گیاه هست چه کاکتوس چه بقیه گیاهان گلدار چون گیاه برای تشکیل گل پتاسیم بیشتری مصرف میکنه و اگر کوددهی خوب با کود پتاسیم بالا انجام نشه انرژی گیاه برای گلدهی کاهش پیدا میکنه

کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۴-۱۵ ۱۳:۰۹:۴۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@