پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهری بیرام

تعداد سوال: ۳

آبکی شدن برگ گیاه سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۱۰۹۲

سلام و وقت بخیر .این گیاه من حدود ۲-۳ ماه پیش دچار قارچ شد که دو تا از برگ هاش هم خراب شد. تونستم قارچ رو با دو دفعه سمپاشی توسط قارچ کش مانکوزب کنترل کنم الان دوباره یکی از برگاش به این صورت دراومده. این میتونه همون علت دوباره قارچ باشه یا آبیاری زیاد؟؟ البته من خودم دار الان هفته فقط یک بار آب میدم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۲۱:۴۶:۴۹

مهری بیرام

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۲۱:۵۲:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بهتره گیاه رو از خاک دربیارید و وضعیت زهکش ته گلدان و همچنین خاک ته گلدان را از نظر غرقآبی شدن مورد بررسی قرار بدید. در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید و آیا بین دو آبیاری خاک خشک می‌شود؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۳ ۲۳:۴۳:۴۶

مهری بیرام

بنده اطلاعاتی در مورد غرقابی شدن ندارم.ممنون میشم بیشتر توضیح بدین عکس از کل گلدان ارسال میکنم خدمتتون. هر هفته تقریبا دولیوان

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۰۹:۰۵:۱۶

مهری بیرام

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۰۹:۰۷:۱۳

کارشناس شماره ۱

منظور از غرقآبی شدن اینه که خاک در ته گلدان بسیار خیس و حالت باتلاقی پیدا کرده و این باعث آسیب دیدن ریشه و گیاه میشه . عکسهاتون ارسال نشده لطفا عکسها رو به همراه نام کاربری تون از طریق واتس اپ به شماره 09901168236 ارسال نمایید تا براتون آپلود کنیم .متشکرم

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۲۳:۲۵:۲۹

مهری بیرام

الان برای مطمئن شدن گیاه رو از خاک در بیارم یا راه دیگه داره؟قارچ که نیست درسته؟برگ رو کلا جداکنم؟ براتون واتساپ پیام گذاشتم

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۲۳:۳۵:۳۱

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۲۳:۴۰:۱۲

کارشناس شماره ۱

ترکیب خاکش رو خودتون درست کردید ؟؟ فعلا فقط همین غلافی که برگش پوسیده شده رو دربیارید از خاک .

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۲۳:۴۳:۱۱

مهری بیرام

خیر ،چندماه پیش برای تعویض بعد قارچ ،بردیم نمایشگاه محلاتی

۱۴۰۰-۰۴-۱۵ ۰۰:۵۸:۳۹

کارشناس شماره ۱

علاف پوسیده رو درآوردید؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۵ ۲۲:۳۳:۲۳

مهری بیرام

بله جدا کردم وگذاشتم تو اب ریشه بزنه خود گیاه اصلی چی؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۲۳:۲۲:۱۵

کارشناس شماره ۱

میتونید یکبار بهش قارچ کش بزنید . با کنترل آبیاری و رطوبت میتونید از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کنید . اگر احیانا دوباره گیاه اصلی دچار چنین مشکلی شد باید کل گیاه رو از خاک دربیارید و گیاه را در گلدانی کوچکتر بکارید و یا لایه ی زهکش ِ ته گلدان را بیشتر بریزید . و البته از خاکی با زهکشی بهتر استفاده کنید هم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۰:۴۶:۲۶

مهری بیرام

یعنی چی لایه زهکش ته گیاه رو بیشتر بریزم؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۱:۵۶:۱۰

کارشناس شماره ۱

یعنی قبل از کاشت دوباره ی گیاه ، ته گلدون که لایه ی زهکش حدود دو سه سانت ریخته میشه (تکه های زغال و سنگریزه یا پوکه ) چون شما عمق گلدونتون زیاده حدود یک چهارم گلدان را لایه ی زهکش بریزید .

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۷:۵۷:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@