پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ندا یوسفی

تعداد سوال: ۱

سلام. وقتتون بخیر و شادی. امیدوارم خوب باشید. من یک گلدون بنجامین داشتم که متاسفانه حدود یک ماه هست که کاملا خشک شده، و یک نخل که اونم نوک هاش قهوه ای شدن و روی برگ هاش لکه های سفید میبینم. نور برای بنجامین خوب و برای نخل معمولی هست، بنجامین دقیقا پشت پنجره و نخل با فاصله، هر دودر اتاق پذیرایی. آبیاری بسیار بدی در این مدت داشتن و از ابتدا هیچ کاری براشون انجام ندادم. ممنون میشم راهنماییم کنید ویژه

تعداد بازدید ۳۴۸

فقط یک عکس تونستم آپلود کنم!!!!

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۰۰:۲۱:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . نخل در حال رشد هستش و برگ جدید میزنه ؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۰۷:۱۰:۰۰

ندا یوسفی

خیر. من عکس بنجامین رو هم میزارم با اجازتون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۰۸:۳۶:۰۳

کارشناس شماره ۱

بنجامین که به نظر میرسه کاملا خشک شده . آیا ساقه تا نزدیک خاک , همینطور خشک هستش ؟ اما نخل , در مورد آبیاری , بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .داخل زیرگلدانی را از سنگریزه پر کنید و در آن آب بریزید بعد گلدان را روی سنگریزه ها قرار بدید به طوری که ته گلدان با آبِ داخل زیرگلدانی تماس نداشته باشه وآب فقط در زیرِ سنگریزه ها باشه .با این روش رطوبت گیاه بصورت یکنواخت تامین میشود . فعلا از اسپری کردن آب برروی برگها خودداری کنید , برای تامین رطوبت همون روش جزیره براش کافیه . فقط اگر زمانی روی برگها گردو غبار نشست , در زمان آبیاری گیاه را به داخل حمام برده و همزمان با آبیاری برگها را نیز شست و شو دهید . برای تقویتش از کود سه بیست و گاهی اوقات آهن هر دو هفته یکبار تا اواخر شهریور استفاده کنید . وقتی برگدهی را شروع کرد , به مرور هر یک برگی که از بالا درمیآورد , یک برگ قدیمی که آسیب دیده را قطع کنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع آهن protect nature
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۲۳:۳۲:۲۴

ندا یوسفی

دست گلتون درد نکنه، چشم این کارارو انجام میدم برای نخل. فقط یه سوال. اون لکه های سفید چی هستن؟؟ از بین میرن؟؟؟ و اینکه هیچ راهی نیست بنجامین درست بشه؟ :(

۱۴۰۰-۰۴-۱۵ ۰۰:۰۶:۲۲

کارشناس شماره ۱

نه اونا متاسفانه از بین نمیرن و در اثر نوسان دما یا نامنظم بودن آبیاری و شرایط نامناسب محیطی ایجاد شدند و به مرور که گیاه برگ جدید بزنه میتونید اون برگها رو قطع کنید .

۱۴۰۰-۰۴-۱۵ ۲۲:۳۶:۱۱

ندا یوسفی

مسی میشه یه راه حل برای بنجامین بهم بدین لطفا؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۰۰:۱۷:۱۴

کارشناس شماره ۱

بنجامین اگه کاملا خشک شده باشه متاسفانه نمیشه احیا اش کرد . آیا کل ساقه خشک شده ؟؟؟؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۰۸:۲۴:۰۷

ندا یوسفی

فکر کنم خشک شده ولی از ریشه خبری ندارم. از گلدون درش بیارم؟ چک کنم؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۱۷:۰۱:۰۶

کارشناس شماره ۱

اگه کاملا خشک باشه متاسفانه نمیشه کاری کرد. ریشه بدون ساقه فایده ای نداره .

۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۰۰:۱۸:۰۶

ندا یوسفی

فردا عکسش و براتون میفرستم لطفا ببینید ممنونم از توضیحاتتون

۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۰۰:۴۶:۴۰

ندا یوسفی

ببخشید بابت تاخیر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۸:۰۷:۰۹

کارشناس شماره ۱

انگار کاملا خشک شده .ساقه را از بالا یک بند یک بند قطع کنید و ببینید به بافت سبز و زنده میرسید یا اینکه تا نزدیک خاک ، ساقه کاملا خشکه؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۷:۵۵:۴۰

ندا یوسفی

چشم تست میکنم و اطلاع میدم خدمتتون ممنونم

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۲۱:۴۹:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@