پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آلاله جم جام

تعداد سوال: ۶

اسم گیاه و راه درمان آن ویژه

تعداد بازدید ۳۴۲

سلام و عرض ادب.من گیاهی دارم که فروشنده به اسم فیکوس به من فروخت ولی بعد متوجه شدم که فیکوس نیست و خیلی سریع رشد می‌کنه.الان مدنیه نوک برگ هاش شروع کرده به زرد شدن.روزی یک ساعت نور آفتاب غیر مستقیم داره و ۳ روز یکبار آبیاری میشه و در کنار آبنما قرار داره.ممنون میشم برای فهمیدن اسم و روش درمانی راهنماییم کنید.سپاسگذارم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۰۹:۴۲:۴۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام گیاه شما اسکاندیس ( فیلودندرون هست ) و اصلا شباهتی به فیکوس نداره ببینید قبل شرایط نگهداری میفرمایید بهش کود دادید؟؟؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۱۰:۲۰:۴۰

آلاله جم جام

تقریبا ماهی یکبار یه کود سبز آبی رنگه که خود فروشنده بهم داده یک قاشق مربا خوری رو داخل یک پارچ آب حل میکنم و بهش میدم.

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۱۰:۳۲:۲۸

کارشناس شماره ۲

بله کود سه بیسته فقط در میزان کوددهی یکم زیاده روی کردید اون سوختگی برگ ها بخاطر کوددهی بیش از حد هست معمولا کودهای سه بیست به میزان یک قاشق چایی خوری در یک و نیم لیتر اب استفاده میشه نور خوب فیلتر شده نیاز داره این دو ابیاری اجازه بدید سطح خاک خشک بشه رطوبت پسنده و نیاز به غبار پاشی داره که از،فاصله یک و نیم متری انجام بشه کوددهی ماهی یکبار با کود پتاس بالا انجام بشه و

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۱۰:۵۵:۳۶

آلاله جم جام

سپاس از راهنماییتون.پیروز و موید باشید

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۱۱:۰۲:۳۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم موفق باشید

۱۴۰۰-۰۴-۱۴ ۲۳:۳۰:۱۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@