پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حسینی ناظری

تعداد سوال: ۱

افتادگی برگ سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۸

سلام و تحیت؛ ضمن تشکر از موارد و مطالب مفید و کاربردی صفحه شما، ممکنه بفرمایید علت افتادگی برگ سانسوریا چیه؟ گلدون بنده از وقتی که در اسفندماه خاکش رو عوض کردم پا جوش نمیزنه و برگها هم که بلند قد میشن توانایی نگه داری و ایستایی کمی دارند و انگار که نیاز به حائل دارند به طوری که پایین آنها رو با بند بسته ام و بلند ترین برگ رو هم به برگهای اطراف تکیه دادم. ممنون خواهم بود اگر راهنمایی بفرمایید.

۱۴۰۰-۰۴-۱۵ ۲۰:۲۸:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر سپاس از لطف و همراهی شما با کافه گلدون .معمولا کمبود آب و کوددهی زیاد باعث خم شدن برگها میشه . لطفا برای راهنمایی دقیقتر عکس گیاه را ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۴-۱۵ ۲۲:۴۲:۳۹

حسینی ناظری

ممنونم از پاسخگویی سریع شما. آبیاری زمانی انجام میشود که خاک کاملا تا انتها گلدان خشک شده باشد. آیا زودتر باید آبیاری شود؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۰۰:۳۰:۱۹

کارشناس شماره ۱

چون الان در فصل رشد قرار داریم گیاه نباید زیاد خشکی ببینه بهتره آبیاری زمانی انجام بشه که یک سوم خاک گلدان خشک شده باشه اینبار که خواستید گیاه رو آبیاری کنید حدود نیم ساعت گلدان را در ظرف آب قرار بدید تا گیاه تشنگی مفرط اش برطرف بشه . در مورد باز شدن برگها از هم ، کلا سانسوریا های شمشیری چون برگها به مرور قدشون بلند میشه گاهی اوقات نیاز به این دارند که با روبان یا نخ یا هر چیز دیگه ای مدتی بسته بشن تا بتونن استحکام لازم رو پیدا کنن .البته ریختن خاک برروی سطح خاک گلدان سالی یکبار هم میتونه به ایستادگی برگها کمک کنه . برگی که خم شده کمی حالت چروک هم داره ؟؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۰۸:۲۲:۵۶

حسینی ناظری

گلدون برای خاک اضافه جا نداره ، برگ ها چروک هم ندارند. ممنون از راهنمایی تون.

۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۰۹:۲۱:۴۵

کارشناس شماره ۱

بهش کود هم میدید ؟ تا حالا آهن دادید ؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۱۰:۳۳:۵۲

حسینی ناظری

بله دو دوره است که با نوتری آمینو و کود 12 12 36 و آهن اکسل به طور متناوب هر دو سه هفته تقویت میشن. به نظرم بحث خشکی مطرحه چون امروز که آبیاری کردم تقریبا علاوه بر ظرف آب ، دو سه باری هم از روی گلدون آبیاری کردم تا خاک رویکسان آن خیس شد. به اشتباه فکر میکردم حتما'' باید خاک خشک خشک باشه تا آبیاری کنم.

۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۱۱:۳۶:۳۶

کارشناس شماره ۱

با کنترل آبیاری باید برگها به حالت قبل برگردند البته ممکنه دو سه هفته طول بکشه .

۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۰۰:۱۴:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@