پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اشکان شمس

تعداد سوال: ۲

آگلونما ویژه

تعداد بازدید ۸۰۹

سلام یه سالی هست این آگلنوما رو دادم و هیچ چیزی بهش ندادم جز آب و خاکش هم عوض نکردم .. چند ماهی هست اینجوری شده ممنون میشم کمک کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۱۲:۱۵:۲۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر نور مستقیم بهش میخوره

۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۱۴:۳۲:۲۵

اشکان شمس

سلام نور مستقیم اگه افتاب منظورتونه که خیر نور افتاب مستقیم نمیخوره بهش ، اما کاملا نور میرسه بهش ، حتی برگهای جدیدی هم که در میاره سبزن اما لول شده و کوچیک که خشک میشن توی عکس معلومه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۱۴:۴۹:۱۹

کارشناس شماره ۲

بله کاملا برگ ها اسیب دیده و برای برررسی دقیق بیماری گیاه بفرمایید ابیاری به چه شکل هست و باد مستقیم کولر میخوره؟ زهکش گلدون باز هست؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۰۰:۳۴:۵۲

اشکان شمس

ابیاری قبلا خیلی منظم بود و الان که اینجوری شدن رغبتی زیاد ندارم و تقریبا هر ده روز اب میدم و زیر گلدونی اب جمع میشه یکم .. زهکش مشکلی نداره ، اگلونما قبلا خیلی سرحال بود و گل هم میداد و خیلی پر بود و پر از برگ اما یهو اینجوری شد و شروع کرد به ریختن برگ ها و الان ساقه های باقی مونده زرد شدن

۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۰۹:۲۶:۱۹

کارشناس شماره ۲

ببینید ابیاری خصوصا در این فصل گرم خیلی مهمه و اگر گیاهتون ریشش سالم باشه با رعایت شرایط دمایی، ابیاری میتونید کمک کنید بهش حتما زیر گلدونی بعد از هر ابیاری خالی بشه خود اب داخل زیر گلدون میتونه باعث جذب افات بشه و ابیاری زمانی که یک سوم خاک خشک بود انجام بشه (حدود 3 سانت از سطح خاک) تهویه محیط خوب باشه یعنی چندساعت حداقل هوای تازه به گیاهتون برسه و رطوبتشو با ساخت جزیره یا دستگاه بخور سرد یا غبار پاشی از فاصله یک متری تنظیم کنید. سعی کنید ابیاری گیاهاتون با اب تصفیه یا اب بیات( ابی که 24 ساعت راکد مونده) انجام بشه و زمان ابیاری مراقب باشید اب روی برگ ها ریخته نشه.

۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۲۳:۴۶:۲۱

اشکان شمس

ممنون از توضیحاتتون ، همشون از زمستون شروع به پژمرده شدن کردن . الان هم برگای جدید از همون اول لول میشن و احساس میکنم ضعیف هستن و حتی چندتا از ساقه ها زرد هستن ، الان در حال حاضر نیاز به کود یا چیزی ندارن برای تقویت ، چون یه سالی هست که دارمشون و خاک عوض نشده و هیچ کود و ... ندادم بهشون . در حال حاضر چیکار کنم این برگای جدیدش زرد نشه تا دوباره مثه اول شه

۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۲۰:۵۲:۵۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ببینید نیاز به تعویض خاک داره ولی نه الان چون در فصل تابستون خصوصا این روزها که دمای هوا خیلی بالا هست عویض خاک میتونه گیاه رو دچار تنش بکنه ولی حتمااواخر اسفند یا اوایل فروردین خاکشو تعویض کنید. برگ های جدید که حالت لوله باقی میمونن میتونه در اثر کمبود نور، تنش دمایی بالا و نبود مواد مغذی لازم در خاک باشه بهش کود npk36 رو هر 20 روز یکبار بدید و هیومیک اسید رو هر 45 روز یکبار میتونید 4 سانت از سطح خاک رو با خاک جدید تعویض کنید تا مواد مغذی خاک بیشتر بش ولی مراقب باشید به ریشه اسیب نرسه هنگام تعویض خاک . برگ های خشک شده رو بکنید تا بیشتر انرژی گیاهتون رو نگیره ترجیحا یکبار با قارچکش هم گیاه رو اسپری کنید هم کمی با اب ابیارب بهش بدید و اینکارو هر 3 ماه یکبار جهت کنترل بیماری قارچی تکرار کنید. یک نکته هم برگ هایی که لوله هستند و چک کنید ببینید روش حالت عسلک مانند یا اثاری از حشره دیده میشه؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۱:۴۴:۲۶

کارشناس شماره ۲

کودهای پیشنهادی

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۱:۴۸:۵۸

اشکان شمس

نه مشکلی ندارن برگهای جدید فقط احساس میکنم کم جون هستن .. قارچ کش موردنظر رو هم تگ کنید ممنون میشم ، به نظرتون چه محیطی رو واسش فراهم کنم که خیلی خوبه واسش

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۹:۳۶:۱۹

اشکان شمس

و اینکه از این کود برای گیاهان دیگه هم میشه استفاده کرد مشکلی نداره ؟ چون همشون رو با هم خریدم

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۹:۳۸:۰۱

کارشناس شماره ۲

بله حتما قارچکش رو‌تگ کردم بله اسید هیومیک رو‌میتونید دوماه یکبار به همه گیاهاتون همراه آب ابیاری بدید کود npk36 هم برای همه گیاهاتون مناسبه خصوصا گیاهان گلدار بیشتر ولی میتونید با خیال راحت برای همه استفاده کنید فقط اگر باراول هست به گیاهتون کود میدید حتما در اولین دوره با غلظت نصف اینکارو‌ انجام بدید و‌دفعات بعدی همون میزان توصیه شده روی بسته رو انجام بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۰۱:۰۸:۱۵

اشکان شمس

ممنون از پاسخگوییتون خیلی خوب بود .. فقط تا چه مدت از کودها و قارچ کش استفاده کنم ؟ و اینکه چه تعداد از هرکدوم سفارش بدم برای هر گیاه ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۰:۱۱:۵۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم نظر لطفتونه ببینید کوددهی در فصل بهار و تابستان منظم انجام میشه یعنی به طور مثال اسید هیومیک دوماه یکبار کود های تقویتی دیگه ماهی یکبار ولی در پاییز و زمستان بدلیل فاز استراحت گیاه همه کودها ۲ ماه یکبار با غلظت نصف توصیه میشه این کودها براب مصرف یکسال شما اگر ۵ تا ۸ گلدون دارید کافیه اگر تعداد گلدون بیشتری دارید از هیومیک و. کود npk36 دوتا سفارش بدید

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۵:۳۵:۰۸

اشکان شمس

خیلی خیلی لطف کردید ، من خاک هم سفارش دادم تا ۴ سانت خاک روی گلدون هارو هم تعویض کنم ، امیدوارم مشکلشون حل شه

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۱۹:۴۴:۳۳

کارشناس شماره ۲

کار خوبی کردید مراقب باشید زمان تعویض خاک به ریشه اسیب نرسه اولین ابیاری بعد تعویض خاک با اسید هیومیک و قارچکش انجام بشه روند درمان رو میتونید از همین طریق اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۲۱:۵۹:۴۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@