پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رضوان احمدی

تعداد سوال: ۱

تیره شدن و زردشدن لبههای برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۱۱۰۳

سلاام گل من کنارهای برگ داره سیاه میشه اول زرد تنها بود الان از یک گلبرگ شروع کرده ب سیاه شدن کنارهاش و الان اکثر برگها اینجوری شدن و زرد شدن و گویا یک برگیش هم نقطه نقطه زرد داره علتش چیه ؟چیکار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۱۵:۳۸:۱۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا علت زرد و قهوه ای شدن برگها به آبیاری مربوط میشه لطفا بفرمایید که به گیاهتون به چه اندازه و با چه فاصله ای آب میدهید ؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۱۵:۵۹:۴۴

رضوان احمدی

دورتا دورخاکش رو خیس میکنم اندازش نمیدونم و با خلال دندان خاکم را چک میکنم طوری ک خییلی کم خاک بهش میچسبه

۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۱۶:۰۶:۲۲

رضوان احمدی

شما توضیح بدید من چجوری ابیاری کنم چقدر اب بهش بدم اندازه گلم هم این سایز و اینک نیاز ب ‌کود و... نداره

۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۱۶:۱۰:۲۰

کارشناس شماره ۱

معمولا بهتره برای آبیاری اجازه بدید خاکش کمی خشک بشه بعد گیاه رو سیراب کنید .البته ممکنه زهکش ته گلدون بسته شده باشه و آب در ته گلدان در حال جمع شدن باشه . یه مورد دیگه اینکه ممکنه تهویه ی محیط به خوبی انجام نشه و گیاه در حال واکنش نشون دادنه میشه بگید چند وقته این گیاه رو دارید ؟ خاک گلدان آیا سبکه ؟ و اینکه تا حالا تغذیه ی مصنوعی شده یا خیر ؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۲۰:۱۹:۲۵

رضوان احمدی

دوهفتس اوردمش و فقط قارچکش زدمش طوری ک ابش خارج بشه از گلدان یک سر داخل یک اب یکونیم لیتری

۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۲۰:۵۶:۴۰

کارشناس شماره ۱

گیاهتون اگر کنار پنجره ی نورگیر باشه و زمانی که نور زیاده روش آب اسپری کنید برگها دچار لکه های زرد و یا قهوه ای میشوند .آیا غبارپاشی را در نور زیاد انجام دادید ؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۰۸:۳۴:۰۱

رضوان احمدی

اره فک کنم درست میشه اون برگها

۱۳۹۹-۰۶-۰۳ ۱۷:۰۷:۳۳

کارشناس شماره ۱

برگهایی که آسیب دیده دیگه ترمیم نمیشه اما با مراقبت میتونید از آسیب دیدن سایر برگها جلوگیری کنید .سعی کنید غبار پاشی رو کمتر کنید و یا اگر محیط نگهداری گیاه خشکه و مجبور به غبارپاشی هستید اینکار را زمانی انجام بدید که شدت نور کمتره مانند غروب و یا شبها اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۰۳ ۲۰:۰۲:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@