پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نسترن خیرآبادی

تعداد سوال: ۶

تعویض گلدان و نگهداری ویژه

تعداد بازدید ۷۵۹

سلام . من بیست و یکی گلدون ساکولنت و کاکتوس خریدم می‌خوام گلدونشون رو عوض کنم و اینکه اسم یکی دوتاشون رو نتونستم تو گوگل پیدا کنم می‌خواستم اولا اسمشون رو بدونم دوما کود مناسب برای هر کدوم و شرایط نگهداری (دما، نور، رطوبت، آبیاری، کوددهی، گلدان مناسب و...) رو بفرمایید و اینکه عمر گل هاشونرو هم اگر بفرمایید ممنون می‌شم .. چون بعضیاشون گل دادن ولی بعد از دو سه روز خشک شدن و اینکه من براشون گلدون پلاستیکی خریدم اما تو سایت نوشتید برای ساکولنت مناسب نیست درسته؟عکس گلدان رو می‌ذارم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۲۱:۰۵:۲۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۲۲:۱۰:۲۹

کارشناس شماره ۱

۱ اورئو ۲ آلوئه جوونا ۳ اسپوستوا ۴ کراسولا ۵ استروفیتوم ۶ ژمینو کالیسیوم (ژمینو شکلاتی ) ۷ سرئوس پرویانوس ( صخره ای ) ۸ هاورتیا (فاسکیاتا )گورخری ۹ فائوکاریا ۱۰ اپونتیا سیلندریکا

۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۲۲:۱۷:۲۴

کارشناس شماره ۱

۱۱ سمپرویوم لب ماتیکی ۱۲ سمپرویوم تارعنکبوتی ۱۳ آلوئه سیلیاریس ۱۴ گاستریا ۱۵ کراسولا مطبق ۱۶ کراسولا

۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۲۲:۲۰:۴۰

کارشناس شماره ۱

آبیاری تمام کاکتوسها و ساکولنتها باید زمانی که خاک گلدان خشکه انجام بشه. کراسولا ها و اپونتیا و آلوئه سیلیاریس و آلوئه جوونا به نور زیاد نیاز دارند و بهتره در تراس در مکانی سایه آفتاب قرار داده بشن . بقیه‌ی کاکتوسها در کنار پنجره ی جنوبی قرار داده بشن . کاکتوسهای کروی فعلا نیازی به تعویض گلدون ندارند .برای کوددهی به تمام کاکتوسها و ساکولنتها هر دو هفته یکبار کود پتاس و فسفر بالا از اوایل بهار تا اواخر شهریور بدید . عمر گلهای کاکتوس از یک تا سه روز هستش بستگی به نوع کاکتوس داره .گلدون پلاستیکی اگر رنگ روشن نباشه ، مناسب هستش . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۲۲:۲۶:۵۹

نسترن خیرآبادی

خیلی ممنون بابت توضیحات کاملتون گلدنایی که خریدم این‌ها هستند و اینکه ما تراس نداریم ولی نور واحد مناسبه نسبتا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۲۲:۵۵:۲۹

نسترن خیرآبادی

و اینکه فرمودید کاکتوسای کروی نیاز به تعویض گلدون ندارند ولی من نگرانم که نکنه خاک فعلیشون مناسب نباشه و اینکه برای تعویض گلدون توصیه خاصی ندارید برام :)

۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۲۳:۰۸:۳۹

نسترن خیرآبادی

یه چیز دیگه هم بگم اون گلدون شماره ۶ الان دوباره داشت جوونه می‌زد که گل بگه ولی جوونه‌هاش هنوز خیلی کوچیک بودن که خشک شدند این علت خاصی داره ؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۲۳:۱۰:۳۵

کارشناس شماره ۱

اگر خاک فعلی زهکشی خوبی داره و در زمان آبیاری آب به راحتی از زیر گلدان خارج میشه ، خاک مناسبه و نیازی به تعویض نیست . در مورد کاکتوسهای کروی : باید زمانی گلدونشون تعویض بشه که خود کاکتوس گلدون رو پُر کرده باشه و دیگه شما نتونید سطح خاک رو مشاهده کنید ( به این نکته توجه داشته باشید که کاکتوسها برای گلدهی و رشد مناسبتر بهتره که تو گلدون کوچیک باشن ). در آن موقع هستش که باید گلدون را با یک سایز بزرگتر تعویض کنید و بهتره اینکار در اواخر اسفند ماه انجام بشه . نکته ی مهم اینه که هر زمان که گلدان را تعویض کردید ۴ الی ۵ روز بعد به کاکتوس آب بدید . گلدونها مشکلی ندارند چون این جنس گلدونها ضخیم هستن و نور رو از خودشون عبور نمیدن . نور داخل منزل برای اپونتیا و آلوئه سیلیاریس کمه و به مرور ممکنه قسمت بالای کاکتوس علفی رشد کنه و نازک بشه . کاکتوسها زمانی که در حال گلدهی هستند به نور و آب کافی نیاز دارند .نورِ کم محیط و افراط و تفریط در آبیاری باعث ریزش و یا خشک شدن غنچه ها میشه .

۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۲۳:۳۱:۲۶

نسترن خیرآبادی

خیلی ممنونم

۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۰۰:۵۱:۵۹

نسترن خیرآبادی

ببخشید زیاد سوال پرسیدم آلوئه جوونا یکی دتا لگه قهوه ای شبیه زخم روش هست که البته کوچیک‌ان و کراسولا هم برگ های زیرینش چندتا لکه نقطه‌ای کوچیک قهوه ای دارند این مهمه؟ ممکنه آفت باشه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۰۰:۵۶:۳۹

نسترن خیرآبادی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۰۰:۵۷:۲۵

نسترن خیرآبادی

و این یکی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۰۱:۰۰:۱۷

کارشناس شماره ۱

ممکنه در اثر شرایط محیطی و یا آفات و بیماری‌ها ایجاد شده باشه .فعلا بهش کاری نداشته باشید اما اگر متوجه شدید لکه ها در حال پیشروی و سرایت به سایر برگها هستند یکبار باشم حشره کش و یکبار با سم قارچ کش سمپاشی کنید .سمپاشی بیرون از خونه انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش قارچ کش (Fungicide) حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۰۹:۰۳:۵۷

نسترن خیرآبادی

خیلی ممنون

۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۰۹:۰۷:۱۰

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۲۳:۴۸:۳۳

نسترن خیرآبادی

سلام من اون گلدون سمپریوم تار عنکبوتی رو عوض کردم و متوجه شدم که چندتا از پاجوش ها که زیر بقیه مونده بودن زیرشون خشک شده و روشون انگار پلاسیده شده الان باید اونا رو جدا کنم؟ ریشه هم ندارن زیاد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۲۰:۲۶:۲۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر بله چون اگر از گلدان خارج نکنید دچار پوسیدگی شده و باعث آلوده شدن بقیه میشن .

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۰:۳۲:۴۹

نسترن خیرآبادی

تو این عکس اونی که ریشه داره اونیه که پوسیده اون یکی مثل بقیه پاجوش‌هاییه که ظاهرشون بهتره ولی اصلا ریشه ندارن :/ :(

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۰:۴۹:۰۴

کارشناس شماره ۱

اونی که سام هستش رو تو گلدون جداگانه بکارید و زمانی که پر ریشه شد به گلدون اصلی منتقل کنید .

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۸:۳۰:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@