پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه

تعداد سوال: ۱

چروک شدن و خشک شدن سر برگ های سانسوریا و ایجاد یک لکه قهوه ای روی یکی از پاجوش هزاران ۵ روز هست که خریدم و گلدانش توسط فروشنده عوض شده ویژه

تعداد بازدید ۶۰۵

سلام من ۵ روز هست که سانسوریا رو خریداری کردم برگ های بلندش در زمان حمل خم شدن الان هم سر برگ هایش خیلی چروک و خشک شدن و روی یکی از پاجوش هایش یک لک قهوه ای آمده ممنونم از راهنمایی تون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۱۶:۲۸:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه و لکه ی روی برگ را ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۲۳:۴۳:۲۵

فاطمه

الان عکس رو میفرستم ممنون میشم راهنمایی ام کنین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۲۳:۵۹:۳۵

فاطمه

فقط یک لک قهوه ای روی پاجوش اون هست اما سر برگ همه برگ های بلندش چروک شده و خشک شده

۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۰۰:۰۰:۴۸

کارشناس شماره ۱

برگهای بلند که چروک شدند تغییر رنگ هم دادن ؟ و آیا حالت ژله ای و در حال پوسیده شدن هستند ؟ در تصویر به نظر میرسه تغییر رنگ داده اند

۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۰۰:۰۲:۰۳

فاطمه

حالت ژله ای ندارد ۵ روز پیش که من هدیه گرفتم از همون روز اول شاخه بلند تیره تر بودن و پاجوش ها روشن‌تر اما سر برگهای بلند که چروک شدن کمی پر رنگتر شدن و قطرش نازک‌تر شده و نمی دونم چرا برگهای بلند وسط کمی حالت لوله ای دارن

۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۰۰:۰۹:۲۴

کارشناس شماره ۱

معمولا چروک شدن و لوله ای شدن بعلت افراط و تفریط در آبیاری ایجاد میشه مخصوصا اگر در اوقات گرم ، گیاه تشنگی زیاد کشیده باشه برگها چروک و اگر رطوبت کم باشه نوک برگها خشک میشه البته گاهی اوقات وجود آفات و بیماری ها هم میتونه همین اثر را روی برگها بگزارد .لکه ی روی پاجوش ، نوعی بیماری قارچی هستش که در اثر باقی ماندن قطرات آب روی برگها و یا دمای بالا و تهویه ی نامناسب ایجاد میشه بهتره گلدان را یکبار با قارچ کش و یکبار با حشره کش سمپاشی کنید .بصورت جدا از هم و با فاصله ی یک هفته . هرزمان خاک گلدان خشک بود بهش آب بدید .آبیاری منظم در باز شدن چروک‌ها و رشد پاجوشها تاثیر زیادی داره .سمپاشی را در خارج منزل و در شب انجام بدید و از ماسک و دستکش استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۰۰:۱۸:۱۴

فاطمه

برای اینکه متوجه بشم کی آب بدم هر وقت روی خاک خشک بود بهش آب بدم و یا باید برای تشخیص خشک بودن خاک از سیخ چوبی استفاده کنم و اینکه چه مقدار آب برای این گلدان کافیه؟از سم اکسی کلرور مس استفاده کنم خوبه؟ چه مقدار از این سم روی برگها باید اسپری کنم؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۰۰:۳۱:۲۳

کارشناس شماره ۱

بله برای تست خشکی خاک از سیخ چوبی استفاده کنید و سعی کنید حداقل یک سوم خاک گلدان خشک باشه بعد بهش آب بدید .در این فصل بهتره مقدار آبی که در گلدان میریزید بیشتر باشه اما در فصول سرد این مقدار رو کاهش بدید . زمانی که خاک گلدان خشکه آنقدر آب در گلدان بریزید که مطمئن بشید به ریشه آب کافی رسیده . یکبار میتونید از سم قارچ کش استفاده کنید .سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید .

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۰:۲۳:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@