پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا رضایی

تعداد سوال: ۱

زردشدن برگ پتوس ویژه

تعداد بازدید ۸۸۹

سلام وقتتون بخیر، بیخشید من ی گل پتوس دارم ک خیلی شاخه هاش بلندشده بود و حدود هشت نه روز پیش بردم گلدونش بزرگ کردم و وسطش برام خزه گذاشتن گل رو دور خزه پیچیدن، همون روز بهش دادم یعنی سیرابش کردم و یه کودی ک گل فروش داده بود رو هم بهش دادم گفت برای رشد بهتره، فک کنم ی بار دیگه بعد از چهار روز بهش دادم دیگه ندادم، سه چهارروز اول خوب بود الان پژمرده شده حدود ده پونزده تا برگش زرد شده بود بقیشم وضعش خیلی بده، انگاد شاخه هاش پژمردن سربعضی گلبرگا زردشده و گل کل حالت پژمرده پیدا کرده و روبه پایین افتاده، خوب میشه ایا؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۲۰:۵۷:۲۳

زهرا رضایی

نور بهش نمیخوره توی سالن هست همون جای قبلش، قبلا خیلی خوب بود

۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۲۰:۵۹:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .کوددهی رو زود شروع کردید معمولا ، حداقل تا یکماه بعد از تعویض گلدان ، گیاه نیازی به کود نداره چون گیاهتون هم جا بجا شده و هم کوددهی براش انجام شده ، دچار استرس شده . حالا تنها کاری که میتونید براش انجام بدید اینه که آبیاری را به موقع و در زمان خشکی خاک انجام بدید. برگهای پژمرده را از گیاه جدا کنید تا گیاه زودتر برگ جدید بزنه، محیط نگهداری اش دمای یکنواخت داشته باشه و مدام گرم و سرد نشه ، قیم خزه ای رو همیشه با اسپری کردن مرطوب نگه دارید .فعلا هم از هیچ نوع کود یا سم و مانند اینها استفاده نکنید . سعی کنید محیط نگهداری اش فعلا نور ملایمی داشته باشه تا گیاه این تنش رو پشت سر بگذاره ، اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۲۳:۴۱:۱۵

زهرا رضایی

خب فقط قیم رو مرطوب کنم و هفته ای یکبار ابیاری کنم کافیه؟ دیگه هیچ کاری نکنم؟ جاشو عوض کردم عکس جای جدیدشو میفرستم ببینید خوبه نورگیره ولی شدید نیست یعنی خیلی نزدیک نیست دمای محیطشم یکسانه ولی تا از یازده صبح تاشش عصر گرمه بعدش خنک تر و ملایم تر میشه تا صبح، خوبه؟ برگای زردشم تقریباً همشو چیدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۱۸:۴۴:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بله قیم خزه ای رو مرطوب نگه دارید . چون گیاه دچار تنش شدید شده خیلی دیر به شادابی اولیه میرسه پس لطفا صبور باشید .گرمای حاصل از نور خورشید بهش نرسه ، برای آبیاری هم خشکی خاکِ گلدان ملاک تون باشه و هرزمان خاک گلدان نسبتا خشک بود میتونید آبیاری رو انجام بدید .برای تست خشکی خاک گلدان میتونید از سیخ چوبی استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۰:۱۹:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@