پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمد علی صادق پناهی

تعداد سوال: ۲

عضویت: ۰۶-۰۲-۱۴۰۰

تکثیر کاکتوس و زرد شدن آن ویژه

تعداد بازدید ۱۱۷

سلام وقت بخیر ببخشید من دو تا کاکتوس دارم که هر دوشون شاخه ای هستن . مخصوصا سمت راستیه خیلی پاجوش داره و رشد زیادی داشته . اول می خواستم بپرسم که میشه اینا رو قلمه زد و تکثیر کرد؟ اگر اسماشو هم بگید ممنون میشم . سوال بعدی اینه که دو تا از ساقه های سمت راستی زرد شدن . بعد این ناخن های صورتی رنگی هم که داشتن کم رنگ شد و خیلی هاش ریخت . البته فکر کنم آبیاریشون هم زیاده . هفته ای یکبار آب میدم . البته سعی میکنم خیلی آب ندم و معمولا آب از زیر خارج نمیشه. خاک هم ، خاک مخصوص کاکتوس گرفتم به صورت بسته بندی .نورش هم با لامپ مخصوص گیاه هست که یک لامپ حبابی در فاصله حدود 15 سانتیه . کود هم دو هفته یکبار میدم . از این کود های موجود در بازار که روش اسم نداره و شرابی رنگه.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۲۲:۲۳:۳۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر کاکتوسهاتون هر دو اپونتیا هستند .اپونتیاها به نور زیاد و آبیاری متوسط نیاز دارند نوری که الان به گیاه میرسه خیلی کمه و براش کافی نیست .علت زردی کاکتوستون هم میتونه علتش افراط و تفریط در آبیاری باشه و هم کوددهی زیاد و گرمای زیاد محیط . تراس دارید ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۰:۱۲:۵۲

محمد علی صادق پناهی

تعداد سوال: ۲

عضویت: ۰۶-۰۲-۱۴۰۰

بله. تراس داریم. البته سمت راستی رو شاید حدود 6 ماهی هست که دارم و شرایط تقریبا یکسان بوده و این زرد شدن توی یک هفته اخیر اتفاق افتاده . البته گرمای هوا هم بی سابقه بوده . البته راستی اگر توی عکس خوب پیدا باشه یک پروژکتور رشد گیاه هم هست که نورش به سمت استند گلدان ها ست. حالا در کل پیشنهادتون چیه ؟ در مورد قلمه هم نگفتید.

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۱:۱۴:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

بله گرما هم بی‌تاثیر نیست اما اگر به قسمت بالای کاکتوس سمت راستی دقت کنید در حال نازک شدنه و رشدی که در طی این شش ماه داشته کاملا علفی بوده .کلا جوانه های قرمز رنگ زمانی که گیاه در معرض نور زیاد قرار داشته باشه تشکیل میشن و با کافی نبودن نور می‌ریزند. علت زردی میتونه گرما یا نامنظم بودن آبیاری و یا تهویه ی نامناسب محیط و گاهی اوقات کوددهی بیش از اندازه باشه . فعلا کوددهی رو قطع کنید . گلدان‌ها را در مکانی با نور مناسبتر و کافی قرار بدید و به گیاهاتون هوای تازه برسونید .

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۸:۰۵:۳۴

محمد علی صادق پناهی

تعداد سوال: ۲

عضویت: ۰۶-۰۲-۱۴۰۰

ممنون از شما. به نظرتون اون قسمت های نازکی که می فرمائید رشد علفی داشته رو چکارکنم؟ قطع کنم یا به درد قلمه زدن می خوره؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۲۱:۴۵:۴۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

میتونید قطع کنید اما اگه گیاه در همین شرایط نوری قرار داشته باشه باز هم رشد علفی خواهد داشت . اون ساقه ها چون ضعیف هستند برای تکثیر مناسب نیستند ریشه دار میشن اما به گیاهی ضعیف تبدیل میشن. برای تکثیرش میتونید از قلمه های ساقه که در اطراق گیاه اصلی رشد میکنه استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۰:۳۱:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
[email protected]