پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمدی

تعداد سوال: ۱

گیاه فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۳۶۶

سلام گیاه فیکوس دارم چن روزی میشه برگاش میریزه چکارش کنم

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۵:۰۶:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید و بفرمایید نحوه ی آبیاری چگونه و گیاه از نظر نور در چه محیطی قرار داره ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۷:۴۱:۲۳

محمدی

فاصله متری ازپنجره جنوبی داره واب هم هروقت خاکش خشک شده بهش اب دادم حدود شش ماه دارمش همون اوایل دوتابرگ دراورد دیگه هیچ رشدی نداشته تو این مدت سه یا چهاربار کود سه بیست بهش دادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۸:۰۱:۴۴

محمدی

فاصله ۳متری ازپنجره جنوبی

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۸:۰۲:۳۳

کارشناس شماره ۱

متاسفانه عکس آپلود نشده لطفا عکس را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال نمایید تا ما براتون در سایت آپلود کنیم متشکرم

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۸:۰۶:۵۸

محمدی

ممنون بابت لطف تون عکس،تو واتساپ گذاشتم

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۸:۲۰:۲۴

کارشناس شماره ۱

متشکرم . از دلایل ریزش برگها میتونه افراط در آبیاری و یا نامناسب بودن خاک گلدان و نور کم محیط و یا تهویه ی نامناسب محیط باشه .بهتره گلدان به پنجره نزدیکتر باشه ، آیا وقتی به گیاه آب میدید آب از زیر گلدان خارج میشه ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۸:۴۵:۳۴

محمدی

بله خارج میشه وابی که ازگلدان خارج میشه میریزم دور خاکشو عوض کنم وقارچ کش بهش بزنم تاثیرداره؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۹:۰۳:۲۱

محمدی

بله خارج میشه وابی که ازگلدان خارج میشه میریزم دور خاکشو عوض کنم وقارچ کش بهش بزنم تاثیرداره؟ میبینیدظاهرش سالم بنظر میرسه

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۹:۰۵:۴۴

محمدی

سه روزه جاشو عوض کردم نزدیک پنجره گذاشتم ایاراهی هست که این گیاه نابود نشه خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۹:۳۴:۲۰

کارشناس شماره ۱

آیا بین دو آبیاری اجازه میدید خاک خشک بشه ؟ چند روز طول میکشه خاکش خشک بشه ؟ سطح خاک منظور نیست، عمق خاک، حداقل تا نیمه ی گلدان منظور هستش . سنگریزه های روی خاک را بردارید .

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۹:۴۷:۰۹

محمدی

تانصف گلدان نگاه نکردم ولی یکم اندازه یک بند انگش خاک کنار میزنم میبینم خشکه اب بهش میدم یک هفته بیشترطول میکشه تا خاکش خشک بشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۹:۵۱:۲۶

محمدی

سنگ ریزه هارو براداشتم خاک رو یکم زیرو روکردم تا هوابخوره

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۹:۵۳:۵۹

محمدی

من باخاک خودش گذاشتم داخل گلدان امروزکه خاک رو زیرو روکردم دیدم دور ریشه فقط ماسه ریزه

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۹:۵۶:۱۴

کارشناس شماره ۱

اگه آب به راحتی ازش خارج میشه موردی نداره فقط اجازه بدید کمی بیشتر خاکش خشک بشه بعد بهش آب بدید میتونید با قرار دادن سیخ چوبی در خاک ، تست رطوبت رو انجام بدید . گلدان رو هم به پنجره نزدیکتر کنید چون فیکوس ها به نور زیاد نیاز دارند و علاوه بر آبیاری نادرست و خاک نامناسب ، کمبود نور هم میتونه باعث ریزش برگها بشه .

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۰:۲۷:۱۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@