پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

دنیا رمضانزاده

تعداد سوال: ۲

سلام وقتتون بخیر ،بنده ۹ ماه پیش سانسوریا خریداری کردم بعد از چند ماا برگهاش لهیده میشد و آبکی میشد و میافتد،رفتم گلدونش رو عوض کردم ولی گلهای جدید دوباره لهیده میشه ،حتی قلمه هایی رو هم که زدم دچار همین مشکل شده ،جایی که بردم گفت قارچ نداره به خاطر کم نوریه ،من هم کنار پنجره قرارش دادم ولی دوباره خراب شد ،مشکل از کجاست ویژه

تعداد بازدید ۴۲۴

سلام وقتتون بخیر ،بنده ۹ ماه پیش سانسوریا خریداری کردم بعد از چند ماه برگهاش لهیده میشد و آبکی میشد و میافتد،رفتم گلدونش رو عوض کردم ولی گلهای جدید دوباره لهیده میشه ،حتی قلمه هایی رو هم که زدم دچار همین مشکل شده ،جایی که بردم گفت قارچ نداره به خاطر کم نوریه ،من هم کنار پنجره قرارش دادم ولی دوباره خراب شد ،مشکل از کجاست

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۱:۱۷:۵۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .نحوه ی آبیاری به چه صورته و خاک گلدان چه ترکیباتی داره ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۱:۲۵:۰۱

دنیا رمضانزاده

دو هفته یکبار آب میدم ،وخاکش پوکه و خاک گلدان خونگی هستش ،اطلاعات بیشتری ندارم در مورد خاک

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۰۱:۵۹:۰۸

کارشناس شماره ۱

لطفا عکس گیاه را ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۰۷:۴۱:۴۶

دنیا رمضانزاده

شاخه های خراب رو دور ریختم این یکی فقط برام مونده

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۱۲:۱۳:۵۴

کارشناس شماره ۱

لطفا عکس گیاه را ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۱۲:۴۱:۲۷

دنیا رمضانزاده

تنها این برگ برام مونده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۱۸:۳۰:۴۴

کارشناس شماره ۱

این هم در حال خراب شدنه .قسمت پایینش رو که داره چروک میشه قطع کنید و قسمت های سالم برگ رو به قطعات ۱۰ الی ۱۵ سانتی تقسیم کنید و دوباره ریشه دار کنید .البته پاجوش ی که میزنه سبز هستش .برای ابلق شدن بهتره انتهای قلمه را بصورت ۸ برش بزنید .مثل تصویری که براتون فرستادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۲۳:۴۳:۰۷

دنیا رمضانزاده

این کار دو هم کردم ،قلمه هام هم همین طور شدن

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۲۳:۵۹:۳۴

کارشناس شماره ۱

اگر قلمه ها هم دچار همین حالت شدند میتونه بعلت صدمه ای باشه که پوسیدگی ، به بافتِ برگ وارد ساخته ، متاسفانه در اینگونه موارد نمیشه کاری انجام داد جز اینکه قسمت‌های آسیب دیده را دوباره برش زده و یکروز اجازه بدید محل زخم پینه ببنده و بعد دوباره بکارید .

۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۲۳:۰۰:۱۸

دنیا رمضانزاده

دقیقا همین کارو کردم ،مشکل دیگه ای نداره مثلا قارچ یا بیماری دیگه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۶ ۲۳:۳۰:۴۰

کارشناس شماره ۱

این خودش نوعی بیماری قارچی هستش اما متاسفانه زمانی که گیاه آلوده میشه ، قارچ کش تاثیر چندانی روش نداره چون تمام بافت برگ رو از بین میبره

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۰۰:۱۹:۲۳

دنیا رمضانزاده

برای اینکه گل بعدی که میگیرم این مشکل رو نداشته باشه و اینطوری نشه ،چه پیشگیری پیشنهاد میکنید انجام بدم

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۰۰:۳۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

گلدان را در مکانی با تهویه ی خوب قرار بدید . آبیاری را حتما زمانی انجام بدید که خاک گلدان خشک شده باشه .گلدان در کنار سرویس بهداشتی و آشپزخانه قرار نداشته باشه . مقدار آبی که در داخل گلدان میریزید ، در فصل تابستان بیشتر و در فصل زمستان کمتر باشه . خاک گلدان نباید خیلی سفت و متراکم باشه و محل نگهداری گلدان خیلی گرم و یا خیلی سرد نباشه و دمای یکنواختی داشته باشه .گلدان نزدیک وسایل گرمایشی و سرمایشی قرار نداشته باشه .

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۰۸:۴۲:۲۶

دنیا رمضانزاده

سپاسگزارم از پاسخگوییتون

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۱۱:۵۰:۴۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۲۱:۳۵:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@