پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

خشکی و لهیدگی سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۹۵

سلام وقت بخیر، من سه تا گلدون سانسوریا دارم که دوتاشون سبز هستن و اون یکی ابلق، بعد از جابجایی از یه شهر دیگه برگهاشون زرد و بی حالن. یعنی بعضی برگها زرد و بعضی دیگه بی حال و افتاده. من هر ده روز یکبار بهشون آب میدم طوری که مقدار کمی از زیر گلدون بیرون میاد. گلدونها پیش پنجره شمالی هستن. اینو هم بگم از زمان جابجایی بیشتر از یکسال گذشته

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۱:۳۹:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید خاک گلدون چه ترکیبی هستش آیا کوکوپیت و پرلیته یا خاکبرگ ؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۸:۲۶:۵۶

کاربر

بله و مقدار کمی ماسه هم داره.

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۰:۵۲:۰۱

کارشناس شماره ۱

معمولا زمانی که محیط نگهداری گیاهان تغییر میکنه گاهی اوقات باعث به وجود آمدن تنش در گیاه میشه . با توجه به اینکه میفرمایید یکسال هستش که برگها به این صورت حالت لوله ای و افتاده دارند ، بهتره کل گیاه رو از خاک دربیارید و مدتی در آب نگه دارید .ممکنه بعضی برگها در آب ، مثل قبل شاداب بشن و بعضی‌ها تغییر نکنند و یا حتی ممکنه پوسیده بشن که باید اونها رو حذف کنید . بعد از اینکه برگها شاداب شدند میتونید گیاه رو به خاک منتقل کنید .اما سعی کنید از گلدانی با عمق کمتر استفاده کنید که گیاه زودتر در گلدان ریشه پر کنه و شروع به پاجوش دهی کنه .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۰۰:۳۲:۵۲

کاربر

خیلی ممنونم ازتون

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۱۸:۴۴:۱۸

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۰۰:۰۴:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@