پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوید اباذری

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ زامیفولیا ویژه

تعداد بازدید ۴۵۹

سلام چند روزه یکی از شاخه های زامیفولیای من داره برگهای زرد میشه چه کار باید بکنم تا گل را نجات دهم؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۲:۲۸:۰۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیق تر عکس گیاه رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۲:۳۵:۵۵

نوید اباذری

سلام در سوالم عکس گیاه را ارسال کرده بودم مجددا میفرستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۴:۴۰:۵۵

کارشناس شماره ۲

ممنون متاسفانه در کامنت اول عکس اپلود نشده بود میفرمایید ابیاری گیاهتون به چه صورت هست؟ تقریبا چند روز یکبار؟ و زهکش زیر گلدونتون باز هست!

۱۴۰۰-۰۴-۲۲ ۰۰:۵۵:۰۴

نوید اباذری

تقریبا هر ۱۰ روز یک بار آب دهی میکنم به طوریکه آب از زیر گلدان خارج می‌شود و سیراب می‌شود و زیر گلدان سوراخ دارد

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۰۰:۴۵:۳۴

کارشناس شماره ۲

بله خیلی هم عالی سوراخ زهکش خیلی مهمه و برای تعیین زمان ابیاری این دو ابیاری چک کنید هرزمان بیشتراز نصف خاک گلدان خشک بود ابیاری کنید به تازگی از کود خاصی استفاده نکردید؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۰۱:۳۷:۵۳

نوید اباذری

چشم حتما در خصوص کود من تا به امروز کود به گیاه ندادم اگر لازم است کود تهیه کنم اسم و نوع کود را بگویید من تهیه کنم گلدان هم داخل اتاق با نور متوسط غیر مستقیم گذاشتم و اینکه آیا سنگ ریزه های تزئینی روی خاک گلدان برای گیاه نامناسب هستند یا خیر؟ البته من از مرکز گلدان به طرفین سنگریزه ها را منتقل کردم خاک گلدان با هوا در تماس باشد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۱۰:۲۷:۰۱

کارشناس شماره ۲

حتما برگ های زرد و‌ریخته شده رو از،سطح خاک بردارید خود اون برگ ها میتونن عامل انتقال بیماری به خاک بشه بهتره سنگریزه ها برداشته بشه چون چون رطوبت خاک در این حالت محبوس میشه و برای زامیفولیا خاک مرطوب مناسب نیست حتما ابیاری منظم باشه هرزمان سه چهارم خاک خشک بود و حتما زهکش باز باشه بله برای تقویتش دوماه یکبار هیومیک اسید بدید و همچنین برای تقویت پاجوش ۲۰ روز یکبار npk52 و سه ماه یکبار از،کلات اهن استفاده کنید جهت پیشگیری بیماری قارچی،و افات دوماه یکبار از قارچکش و افت کش به شکل اسپری و مخلوط با اب ابیاری استفاده کنید اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود مایع هیومیک اسید protect nature سم حشره کش کود NPK 10-52-10 حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) کلات آهن
۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۲۳:۱۶:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@