پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

maahnegar sharbafi

تعداد سوال: ۲

بونسای جنسینگ ویژه

تعداد بازدید ۳۳۷

سلام خسته نباشید من چندساله دوتا بونسای جنسینگ دارم که از نظر خاک و آبیاری و کوددهی شرایط یکسانی دارن ولی اونی که قدیمی تره حدود یکسالی هست که برگ‌هاش کدر و قهوه‌ای میشن و برگای جوانش هم به همون صورت لوله شده و کوچیک میسوزن و بیشتر شاخه‌هاش لخت شدن درحالی که اون یکی گیاهم کاملا سرحاله مشکلش چیه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۲:۴۳:۲۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر یک پنبه پشت و‌روی برگ بکشید ببینید دونه های مثل فلفل سیاه روی پنبه قرار میگیره؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۳:۲۶:۵۳

maahnegar sharbafi

نه هیچی نیست

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۳:۵۳:۳۵

کارشناس شماره ۲

کودخاصی هم بهش ندادید؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۱۴:۰۵:۵۴

maahnegar sharbafi

چرا اول بهار مکمل ماسا ورم به خاکش اضافه کردم

۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۹:۳۹:۵۷

کارشناس شماره ۲

بله میشه بفرمایید چه میزان کود دادید؟ و این حالت بی حالی و تغییر رنگ برگ ها از بهار اتفاق افتاده؟ و یک مورد دیگه چندسالی که گیاه رو دارید خاکش رو تعویض کردید؟

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۰۲:۲۹:۵۲

maahnegar sharbafi

دو قاشق با خاکش قاطی کردم این تغییر حالت برگا از حدودا اوایل پاییز شروع شد حدودا تو این ۶سال دوسال اول خاکشو عوض نکردم فقط یکم کودی که خود فروشنده داده بود رو میریختم اسمشو نمیدونم یه کود مایع بود ولی بعدش هر سال خاکشو با یکم کوکوپیت و خاک برگ قاطی میکردم

۱۴۰۰-۰۴-۲۴ ۰۲:۴۳:۵۲

کارشناس شماره ۲

بله گیاهتون دچار کمبود مواد غذایی شده که البته الان زمان مناسب تعویض خاک برای کمک بهش نیست اواخر اسفند یا اوایل بهار میتونید اینکارو انجام بدید و تا اون زمان با کوددهی مناسب و استفاده منظم از قارچکش و افتکش میتونید شرایطتشو کننترل کنید حتما دوماه یکبار جهت پیشگیری بیماری قارچی و افت از حشره کش و قارچکش به شکل اسچری برگ و کمی داخل اب ابیاری استفاده کنید دوماه یکبار برای تقویت ریشه ها و بالا بردن میزان جذب مواد از خاک از اسید هیومیک استفاده کنید و 2 هفته یکبار تا اواسط ابان ماه از کودهای مخصوص بونسای هم به شکل اب ابیاری هم کمی روی برگ اسپری کنید . محیطتتون تهویه خوب داشته باشه و ابیاری هر زمان یک سوم خاک خشک بود تا حدی که چند قطره از زیر گلدون خارج بشه انجام بشه . برای تامین رطوبتش از جزیره و یا دستگاه بخور سرد استفاده کنید. در سایه قرار نگیره که باعث ضعیف شدن و ریزش برگ ها میشه نور خوب غیر مستقیم نیاز داره. اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود بونسای سم حشره کش قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۰۰:۲۸:۱۰

maahnegar sharbafi

خیلی ممنون از راهنماییتون ??

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۰۲:۵۵:۳۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از همراهی شما با کافه گلدون

۱۴۰۰-۰۴-۲۵ ۰۶:۰۲:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@